Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tumski, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Tumski, Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor ciemnożółty, z mlecznymi odblaskami, mętne [4.5]
    Piana: Piana drobnobąbelkowa, wysoka i naprawdę trwała [5]
    Zapach: Zapach jak dla mnie trochę mało pszeniczny, dominują nuty słodowo - drożdżowe [4]
    Smak: W smaku również czegoś brakuje. Na pewno nie goryczki, bo chmielone jest naprawdę porządnie, chyba raczej posmaków cytrusowych. Dodatkowy plus ode mnie za przyjemną gęstość piwa. [4]
    Wysycenie: Odrobinę za niskie, ale jest to raczej skutek nalania w butelkę. [4]
    Opakowanie: Opakowanie na razie 4,5 - wnętrze browaru mi się podoba, ale brak jeszcze firmowego szkła i innych gadżetów [4.5]
    Uwagi: Cena 8 zł za 0,5 litra piwa to więcej niż w browarze w Hotelu Płockim, no ale Stary Rynek zobowiązuje, zobaczymy jak się przyjmie

    Moja ocena: [4.15]
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • GioCare
      Senior
      • 09-2007
      • 137

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: kolor ciemny, nieco żółto-złoty, widać dokładnie mętność piwa spowodowana dodatkiem pszenicy [3.5]
      Piana: Ogromna, ziarnista, małe bąble [5]
      Zapach: Wyjątkowo pszeniczny [4]
      Smak: Nie przepadam za piwami pszenicznymi ale smak tego piwa jeszcze ujdzie. Delikatna goryczka połączona z mętną gęstością piwa daje w rezultacie kompozycje smakową zdolną do przełknięcia [3]
      Wysycenie: Ogromne! Niestety ale przy otwieraniu puszki nieco się oblałem.. [4.5]
      Opakowanie: Bardzo ładne logo piwa na żółtym tle. Ładnie błyszczy i wygląda [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.7]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Użytkownik oceniał inne piwo (?)
      Art, Admin

      ---------------
      Last edited by ART; 17-09-2008, 21:59.
      ╔═╗
      ║═╬╦╦═╦═╦═╗
      ╠═║║║╬║╩╣╔║
      ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
      ════╚╝══════════

      - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
      "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
      http://www.kp.pl/

      Comment

      • darko
        Senior
        • 06-2003
        • 2078

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GioCare Wyświetlenie odpowiedzi
        Niestety ale przy otwieraniu puszki nieco się oblałem..
        Coś Ci się pomerdało...

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74 Wyświetlenie odpowiedzi
          Zapach: Zapach jak dla mnie trochę mało pszeniczny, dominują nuty słodowo - drożdżowe [4]
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GioCare Wyświetlenie odpowiedzi
          Zapach: Wyjątkowo pszeniczny [4]
          Grunt, że zapach na 4...
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złotomiodowy, wpadający w tony pomarańczowe (był lekki półmrok ), mętne. [4.5]
            Piana: W zasadzie jedynie kożuszek... Dla pszenicy to duuuży mankament. [2]
            Zapach: Słaby (może nie czuję, bo zmarzłem..., a może dlatego, że w całym lokalu unosi się, hm, aromat warzelniany ), nic szczególnego. [2]
            Smak: Drożdżowo-kwaskowaty. Lekkie nuty goździkowe, cytrusów nie stwierdzam. [3]
            Wysycenie: W ustach minimalne, ale wyczuwalne "dalej" . [3.5]
            Opakowanie: Takie samo "gołe" szkło, jak dla pilsa. Zawiodłem się... [1.5]
            Uwagi: Moim zdaniem "przedrożdżowane". Zaraz się uniosę... Wg karty 12,9% ekstraktu, PLN 7,00 za 0,5l.

            Moja ocena: [2.575]

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Barwa ciemnozłota, mętna. Wzorcowe dla hefeweizena. [5]
              Piana: Piana bardzo gęsta, obfita i bardzo trwała. [5]
              Zapach: Klasyczne połączenie banana, goździka i wanilii w dobrej intensywności. Idealne dla stylu. [5]
              Smak: Wszystkie składowe tego piwa są idealne ale kiedy przychodzi do smakowania jest już gorzej niestety. Piwo jest zbyt płaskie w smaku, brakuje mu podbudowy. Jest lekka goryczka, niezła treściwość ale to wszystko za mało szczególnie jeśli zapach obiecywał tak wiele. [3.5]
              Wysycenie: Bez zastrzeżeń. Piwo cały czas trzyma optymalne nagazowanie. [5]
              Opakowanie: Brak firmowego szkła i podstawek. Rekompensowane przez otoczenie wspaniałych piwnic. [4]
              Uwagi: Piwo ma przed sobą jesze kilka dni leżakowania i niewykluczone że smak ulegnie wzbogaceniu. Tak czy inaczej ta pszenica uratowala honor piw jasnych z Tumskiego.

              Moja ocena: [4.35]
              Last edited by docent; 15-03-2009, 20:53.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #8
                Miałem okazję skosztować warki, która pojechała na konkurs w Żywcu, zarówno przed jak i po konkursie.
                Piwo kwaskowe z nutami kolendry, gożdzików i cynamonu.
                Dość wytrawne i goryczkowe jak na pszeniczniaka.
                Trochę brakuje mi nut owocowych, ale ogólne wrażenia bardzo pozytywne.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: brudnego ciemnego żyta (albo pszenicy ), mętność całkowita [4.5]
                  Piana: gęsta, obfita, zwarta, bardzo długo się utrzymuje, osadza się na szkle w niewielkich ilościach [4.5]
                  Zapach: bardzo przyjemny, intensywny, sfermentowanego zboża [5]
                  Smak: w smaku również mi pasuje, pełne, treściwe, sycące, dominuje posmak zbożowy, banan dopiero daleko w tle [5]
                  Wysycenie: bez zarzutu, w przeciwieństwie do innych pszenicznych - nie rośnie w ustach (piwo) [5]
                  Opakowanie: dla Tumskiego 4, brak wafli, firmowego szkła, etykiet, reszta bez zarzutu [4]
                  Uwagi: doskonała pszenica, jedna z lepszych jakie piłem

                  Moja ocena: [4.875]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4568

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, mocno mętne jak na pszenicę przystało [5]
                    Piana: Przy podaniu na 1,5 cm (nie widzieliśmy czy tym razem też po łyżeczkowaniu bo przenieśliśmy się na taras), gęsta i trwała, pozostająca aż do dna, zostawia nieregularne ślady na szkle. [5]
                    Zapach: Przyjemny, ale niezbyt intensywny, drożdże i lekkie banany. [4]
                    Smak: Typowo pszeniczny, bananowy, a przy tym wyczuwalna jest fajna chlebowość. Trochę za słabo z goździkami. [4.5]
                    Wysycenie: Tak jak w pilsie ciut za duże ale da się wytrzymać. [4]
                    Opakowanie: Typowa szklanica do pszeniczniaka z logiem browaru, czyli tak jak powinno być. [5]
                    Uwagi: Dobry pszeniczniak w normalnej cenie 7 zł, pity na miłym tarasie browarku na płockim rynku.

                    Moja ocena: [4.4]

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Mocno pomarańczowy jak na weizena, ale raczej w granicach stylu. Głęboki, mocno mętny, piękny. [5]
                      Piana: Ładna czapa, ale trochę za mało trwała. [4]
                      Zapach: Dobrze wyczuwalne nuty weizenowe, po równi banany i goździki. Niestety trochę w tym zapachu za mało treści. [4]
                      Smak: Dość lekkie w smaku, troszkę za mało treściwe, o raczej wytrawnym charakterze. Czuć banany z goździkami, leciutką goryczkę i miłą chlebowość w posmaku, ale czegoś tu jednak brakuje. [4]
                      Wysycenie: Minimalnie za niskie. [4.5]
                      Opakowanie: 5 za bardzo ładne firmowe szkło i ogólny wystrój lokalu. [5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.125]

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bladożółty i zmętniony, ale w granicach stylu. [5]
                        Piana: Bardzo niestylowa. Kiepska, niska. [2]
                        Zapach: Mocno zbożowy, chlebowy, bananowy, z nutą przypalonego mleka. [4]
                        Smak: Piwo mocno zbożowe, słodkie, ale jednocześnie nieprzesadnie ciężkie; właściwie to jest lekkie, by nie rzecz: wodniste. Bananowe, goździki delikatne. [3.5]
                        Wysycenie: Bardzo wysokie, w normie. [5]
                        Opakowanie: Jak pozostałe. [4]
                        Uwagi: Niezłe, ale pijałem lepsze "pszenice".

                        Moja ocena: [3.7]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎