Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jihlava, Starovar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Jihlava, Starovar

    Podobno czeskie. I nie znalazłem w opisach
    Butelka 0,5 litra zielona, alkohol 5 %, eks.brak, kapsel goły
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka i nietrwała
    Zapach - chmielowo-słodowy wyraźny
    Gaz - za dużo, mocno szczypie
    Smak - wyraźny chmiel i słód, średnio słodkie, średnia goryczka
    Wypijalne. Słabe 3.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1899 - moje 975 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Pivo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • dyzman
      Senior
      • 01-2008
      • 108

      #3
      Podobno czeskie? :P Fakt, że z przeznaczeniem głównie na eksport, ale nie umniejszajmy mu.. Zwłaszcza, że możemy się doszukać polskich akcentów w tym piwie, bo produkowane jest po części również w Połczynie Zdroju. Dobre, dość goryczkowe piwo z zaznaczeniem "czeskości". Śmiesznie niska cena w Polsce i coraz większa dostępność. Dobre na orzeźwienie.
      "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyzman Wyświetlenie odpowiedzi
        Podobno czeskie? :P Fakt, że z przeznaczeniem głównie na eksport, ale nie umniejszajmy mu.. Zwłaszcza, że możemy się doszukać polskich akcentów w tym piwie, bo produkowane jest po części również w Połczynie Zdroju.
        Czy to nie wystarczający powód do stawiania znaków zapytania?
        blog.kopyra.com

        Comment

        • dyzman
          Senior
          • 01-2008
          • 108

          #5
          Idąc tym tokiem rozumowania naruszyłeś cały mój sposób postrzegania świata! :P . Dlatego wsiądę teraz w swój polski samochód i pojadę na obiad do jednej ze słynnych polskich restauracji sieci McDonalds. Naraziłbyś się jednej z partii politycznych, której członkowie tak się wzdrygają gdy słyszą o "polskich obozach koncentracyjnych.." :/
          Last edited by dyzman; 20-12-2008, 14:18.
          "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyzman Wyświetlenie odpowiedzi
            Idąc tym tokiem rozumowania naruszyłeś cały mój sposób postrzegania świata! :P . Dlatego wsiądę teraz w swój polski samochód i pojadę na obiad do jednej ze słynnych polskich restauracji sieci McDonalds. Naraziłbyś się jednej z partii politycznych, której członkowie tak się wzdrygają gdy słyszą o "polskich obozach koncentracyjnych.." :/
            Czy jeśli dany egzemplarz Forda został wyprodukowany w Niemczech, to jest to samochód niemiecki czy amerykański?
            Zresztą nie ja to wymyśliłem. To są ustalenia, które przyjmujemy na browar.biz. Jeśli piwo zostało wyprodukowane w Polsce, to jest polskie. Podobnie jak Pilsner Urquell wyprodukowany w Tychach jest polski, a ten wyprodukowany w Pilznie czeski.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • dyzman
              Senior
              • 01-2008
              • 108

              #7
              Ok rozumiem. A jeśli na Pilsnerze jest napisane "Wyprodukowano w Czechach" to jest to wtedy piwo czeskie czy podobno czeskie? (z akcentem na znak zapytania) :P
              "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyzman Wyświetlenie odpowiedzi
                Ok rozumiem. A jeśli na Pilsnerze jest napisane "Wyprodukowano w Czechach" to jest to wtedy piwo czeskie czy podobno czeskie? (z akcentem na znak zapytania) :P
                Jeżeli jest napis"wyprodukowano w Czechach" to zakładamy, że przy obecnych przepisach nie można bezczelnie kłamać i bierzemy to za dobrą monetę. Jeśli jednak na Okocimiu Pszenicznym jest napisano "Wyprodukowano w EU" i adres Carlsberg Polska - Warszawa, to nie uznajemy tego piwa za polskie.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • dyzman
                  Senior
                  • 01-2008
                  • 108

                  #9
                  W takim razie wracamy do punkty wyjścia i odpowiadając na Twoje pytanie stwierdzam : To nie jest wystarczający powód do stawiania znaków zapytania.
                  "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    No ale chwila, przecież sam napisałeś, że jest produkowane po części w Połczynie. Połczyn jest w Polsce.


                    Aha, żeby była jasność, na polskim Pilsnerze nie ma napisu "wyprodukowano w Czechach".
                    Last edited by kopyr; 20-12-2008, 14:41.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • dyzman
                      Senior
                      • 01-2008
                      • 108

                      #11
                      I dla mnie wciąż pozostaje czeskie. Przyjmuję zupełnie inną wykładnię w tych sprawach, zwłaszcza że nie mówimy tu o robieniu piwa "na licencji" jak w przywołanym przez Ciebie przypadku, tylko warzeniu przez samego producenta, którego drugi zakład znajduje się po prostu niewiele km za granicą jego macierzystego kraju.
                      "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyzman Wyświetlenie odpowiedzi
                        I dla mnie wciąż pozostaje czeskie. Przyjmuję zupełnie inną wykładnię w tych sprawach, zwłaszcza że nie mówimy tu o robieniu piwa "na licencji" jak w przywołanym przez Ciebie przypadku, tylko warzeniu przez samego producenta, którego drugi zakład znajduje się po prostu niewiele km za granicą jego macierzystego kraju.
                        No to spisaliśmy protokół rozbieżności.
                        A tak serio, pomimo, ze się nie zgadzasz, to chyba już wiesz skąd znak zapytania.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • dyzman
                          Senior
                          • 01-2008
                          • 108

                          #13
                          No ale przecież sam widzisz, że zakwestionowałem "znak zapytania" wiedząc o terytorialnej dywersyfikacji produkcji browaru. W sytuacji znikania granic powinniśmy złagodzić kryteria "tego co jest polskie a co nie". Tutaj dochodzi jeszcze kwestia niedalekiej odległości miejsc produkcji, co calkowicie niweluje potencjalny argument, że to co u nas może okazać się gorsze. Dlatego myślę, że Twoja wypowiedź miała charakter bardziej ideologiczny niż pragmatyczny. Nie bądź taki konserwatywny Kopyrze Takie podejście nie sprzyja elastyczności przy piwnej degustacji.
                          Last edited by dyzman; 20-12-2008, 15:08.
                          "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            Główną zaletą tego piwa jest stosunek jakości do ceny. Nie przychodzi mi na myśl żadne dostępne na naszym rynku piwo puszkowe w cenie niewiele przekraczającej 2 pln, w którym można byłoby znaleźć odniesienie do tych szlachetnych, silnie nachmielonych czeskich pilsów. To, że to piwo ani szlachetne ani silnie nachmielone nie jest, nie ulega wątpliwości ale dobrze się sprawdza jako kolejne piwo w podróży. Generalnie dobry zamiennik polskiego koncerniaka, ale nic ponad to.
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • Kolesław
                              Senior
                              • 03-2004
                              • 1130

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyzman Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tutaj dochodzi jeszcze kwestia niedalekiej odległości miejsc produkcji,
                              Ja chyba czegoś nie rozumiem. Jihlava leży zdaje się na południowo-zachodnich Morawach, a może w południowo-wschodnich Czechach. Połczyn na Pomorzu. To jest niedaleko? Kilkaset kilometrów w linii prostej. No, w skali międzynarodowych koncernów, np. z siedzibą w RPA, to rzeczywiście drobiazg.
                              Wątek miejsca warzenia konkretnych marek piwa przewijał się na tym forum w dziesiątkach tematów. Odnoszę wrażenie, co tam - mam pewność, że zdecydowana większość szanowanych forumowiczów prezentuje poglądy podobne do wyrażonych wyżej przez kopyra (ja, powiem skromnie, też). Zasady, które przyjęto na forum są logiczną konsekwencją tych poglądów. Masz zapał w głoszeniu swoich i prawo do tego, ale myślę, że tu nie będzie rewolucji.
                              Powołam się jeszcze na przywołany przez Ciebie przykład samochodu. Ja samochody traktuję wyłącznie utylitarnie (jeżdżę jakimś takim samochodowym Heinekenem czy Carlsbergiem- przypadkiem dowiedziałem się w jakim państwie został złożony), ale wiem, że są ludzie, dla których istotne jest nie tylko w jakim państwie został wyprodukowany dany pojazd, ale też z jakich części (gdzie wyprodukowanych), w którym roku i tak dalej i tak dalej.... Mam kolegę, który twierdzi, że na świecie są tylko dwie fabryki, które produkują dobre płyty CD, DVD itp. i tylko takie kupuje. I tak dalej i tak dalej... To forum dotyczy piwa.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎