Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nova Paka, Novopacke Pivo Granat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    Nova Paka, Novopacke Pivo Granat

    Zakupione w Pradze w sklepie piwnym za mostem Karola za jakieś 25 kcz.
    Ekstraktu nie podano, alkohol 5 %.
    Barwa średnio ciemna.
    Zapach przyjemny chmielowy.
    Na początku całkiem niezła piana o ciemnawej barwie, potem szybko opada ale pozostawia resztki do końca.
    W smaku bardzo przyjemny aromat palonego słodu, lekko kawowy w tle można wyczuć goryczkę.
    Opakowania charakterystyczne dla browaru z Novej Paki.
    Oceniając ogólnie to bardzo fajny ciemniak daje mu 4.5.
    Last edited by kishar; 19-10-2008, 22:37.
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Piwo ma przyjemną dla oka, ciemnorubinową barwę. Piana w kolorze beżu, niestety momentalnie zanikająca do zera, co w przypadku czeskiego piwa budzi grozę
    Zapach karmelu i palonego słodu. Piwo jest wyważone - ani słodkawe, ani wytrawne. Brakuje mi w nim podbudowy, czegoś głębszego. W połowie butelki daje o sobie znać brak treściwości w tym piwie. W sumie dość przeciętny ciemniak, przynajmniej dobrze, że nie słodki.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Tapir
      Senior
      • 10-2009
      • 730

      #3
      Kolor - ciemny brąz, pod światło rubinowy przebłysk.
      Piana - ciemno beżowa, na początku wysoka ale dość szybko zostaje po niej tylko dywanik na powierzchni.
      Zapach - Intensywny, karmelowo palony, gdzieś w tle delikatne nuty chmielowe.
      Smak - słodkość karmelu ładnie zrównoważona palonymi akcentami (chociaż dla mnie mogłoby być jeszcze odrobinę mniej słodkie), można tu znaleźć i kawę i nieco czekolady. Całokształt lekki i przyjemny choć może nie wybitny.
      Wysycenie - średnie.
      Opakowanie - na zdjęciu poniżej, na kontrze rozpiska "Leto z Novopackym pivem".

      Kupione w Zofmarze.
      Całkiem smaczny ciemniak, może nie rewelacyjny ale po prostu przyjemnie się go piło.
      Attached Files
      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        W sumie ciekawe piwo wpisujące się smakowo w pozostałe produkty tego browaru. Smak to dobrze wyczuwalny karmel /lekkosłodki/ przełamany zdecydowaną goryczką, pełne, nieco mniej treściwe i raczej mniej słodszych akcentów w porównaniu z ich ciemnym specialem. Wysycenie dość wysokie. Piwa z Novej Paki mają specyficzny smak, wyróżniający je od wielu innych browarów czeskich. Mi on odpowiada. W Polsce chyba najmniej popularny produkt z novopackiego browaru. Mój egzemplarz zakupiony we wrocławskim 101 piw.

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #5
          Piwo nie zapadło mi jakoś w pamięć (piłem w sobotę wieczór) ani pozytywnie, ani negatywnie. Z pewnością całkiem przyjemny łagodny ciemniak, bez wad, ale i bez jakiś cech szczególnych, trochę słodkawy.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • dzemek
            Senior
            • 12-2010
            • 448

            #6
            Moje pierwsze spotkanie z Novą Paką. Bardzo dobre piwo, ciekawy posmak, piana szybko znika. Wyczuwalny smak palonej kawy. Smakuje mi, warto do niego powracać.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎