Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brovaria, Pszenica Mocna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Brovaria, Pszenica Mocna

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Rozumiem że to weizenbock? No ale "mocna pszenica" ma to swojskie, przaśne brzmienie
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23794

      #3
      Dobrze pasowałoby tu użycie Koziołka w nazwie, szczególnie że nieopodal trykają się inne koziołki
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Jaroslav
        Senior
        • 10-2005
        • 967

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny miód wpadający w pomarańcz, bardzo mętne [5]
        Piana: Wyśmienita. Gęsta, drobnoziarnista i trwała. [5]
        Zapach: słodowo - drożdżowy (intensywny) [4.5]
        Smak: bardzo udana kompozycja smaku; słód pszeniczny przemieszany z drożdżowo - owocowymi nutami, które sprawiają iż piwo zbacza w belgijskie strony. Najlepsze piwo z Poznania odkąd pamiętam (no nie licząc piwowarstwa domowego ) [5]
        Wysycenie: duże, ale nie przeszkadza [4]
        Opakowanie: Podane w firmowym szkle, obniżona ocena za brak podstawki pod kufel [4]
        Uwagi: 8 zł za 0,5 litra

        Moja ocena: [4.725]

        Comment

        • pezet
          Improwizator
          • 03-2006
          • 481

          #5
          Troszkę zainspirowany wypowiedzią Jaroslava zamieszczam swoją opinię.
          Kolor: pomarańczowy bardzo ciemny, piwo mętne.
          Piana: od wysokiej po średnią – zależy od nalewającego, biała, drobna, opada do kilkumilimetrowej warstwy.
          Zapach: intensywny, słodowo – bananowy z cytrusowym akcentem (niestety obecność dymu tytoniowego w lokalu nie pozwala na więcej).
          Smak: początek słodki z wyraźną nutą bananową. Wyczuwalnych jest sporo owocowych akcentów: cytrusy, jabłka. Goryczka intensywna, moim zdaniem też przyprawkowa, a w nią wpleciona nuta alkoholowa. Finisz gorzki, goryczka na średnim poziomie, dobrze wyczuwalna, niezalegająca zbyt długo. Smak pełny, po każdym łyku piwo długo „klei” się w ustach, solidnie rozgrzewa nie tylko dzięki procentom.
          Wysycenie: spore, ale nie przeszkadza.

          Mocną Pszenicę piłem już wielokrotnie (zamieszczona opinia dot. warki dostępnej na początku grudnia 2008) i odniosłem podobne jak Jaroslav wrażenie, że piwo to dryfuje bardziej w stronę Belgii. Oczywiście nie jest to mocniejszy belgijski pszeniczniak, ale trunek mający coś z mocnego belgijskiego ale, tripel'a i pewnie czegoś tam jeszcze.
          Szczerze polecam i uważam, że to najlepszy dotąd produkt Brovarii.
          Zdrowie piwowara

          Zawartości alkoholu wg obsługi to coś między 7,5 - 8,5 %.
          Last edited by pezet; 18-01-2009, 00:40.
          „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
          Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
          Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • mrkowal
            Senior
            • 03-2009
            • 155

            #6
            Mocna pszenica rzeczywiście zasluguje na uznanie. Z pitych ostatnio kilku mikrobrowarowych mocnych piw i roznych pszenic ta ma w sobie dokladnie wszystko co trzeba i to w odpowiednich proporcjach, by zasłużyć na swoją nazwę - pszeniczny posmak i rzeczywistą moc. Zdecydowanie zasluguje na kolejny kufel, co tez natychmiast czynię. Kolejny lyk ze swiezej, fantastycznej tulipanowej szklanki i znowu to samo wrazenie gozka-slodycz - oznaka mocy.
            P.S. PEZET mój Szanowny przedmowco, podobal mi sie twój tekst o wplywie marii na chemie mozgu w twojej stopce nie wiem jakie ma doswiadczenia dr Bienkowski, ja ze swoim prawie 30 letnim mogę zupelnie autorytatywnie stwierdzic ze można
            Ultima forsan

            Comment

            • Promil03
              Senior
              • 10-2007
              • 2833

              #7
              Miałem okazję spróbować tej pszenicy będąc przelotem w Poznaniu. "Szczegółowych szczegółów" z różnych przyczyn nie pamiętam, ale jedno wiem na pewno - bardzo smaczne piwo.
              Według barmana/kelnera aktualnie piwo ma zawartość alkoholu 7%.
              Polecam serdecznie.

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnozłoty, dość mocno mętny. [5]
                Piana: Piana drobna acz skromna. Niestety z trwałością dość słabo, utrzymuje się jedynie obrączka. [3]
                Zapach: Klasyczny dla pszenicy - banan i goździk w dobrej intensywności. Zero słodowo-alkoholowych akcentów, które mogłyby się pojawić w piwie tego typu. [5]
                Smak: Jest wspaniała pszeniczna rześkość, a z drugiej strony koźlakowa gęstość. Jest i banan i goździk z pszenicy i alkoholowa moc od koźlaka. Piwo jest gęste, pełne. Świetny weizenbock! [5]
                Wysycenie: Bez zastrzeżeń, piwo utrzymało odpowiednie nasycenie. [5]
                Opakowanie: Firmowe szkło, firmowa podkładka. [5]
                Uwagi: Piwo w cenie 9 pln - bardzo dobry stosunek jakość/cena! PszeKozła z PINTY jeszcze nie piłem więc ciekaw jestem tego pojedynku polskich weizenbocków.

                Moja ocena: [4.8]
                Attached Files
                Last edited by docent; 22-11-2011, 19:10.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎