Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krynica, Mocnaje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Krynica, Mocnaje

    alk. 6,5%, ekstr 15%

    kolor - jasnobursztynowy
    piana - z początku obfita, opada powoli, dłuższy czas się utrzymuje
    zapach - lekko słodowy
    smak - dość pełne, treściwe, wyczuwalna goryczka połączona tak mniej więcej pół na pół ze słodowym posmakiem, alkoholowe nutki w tle
    gaz - nieco za dużo, da się wyczuć lekkie szczypanie w podniebienie
    opakowanie - puszka jak na skanie

    ogólnie dość dobrze przyswajalne i wypijalne piwo
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #2
    Wersja butelkowa 0,5 l., parametry bez zmian. Nowa etykieta, odkręcany kapsel, butelka z wytłaczanymi znakami firmowymi. Brawa blada, nie pasuje dla 15-tek, typowa raczej dla 11-tki. Piana niska, szybko znika, nie pozostawia śladów na szkle. Mocny słodowy aromat. Słodowy intensywny smak, w tle goryczka, alkohol niezbyt nachalny, praktycznie niewyczuwalny. Nagazowanie w sam raz. Treściwe. Da się wypić, chociaż to nic szczególnego.
    Attached Files

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19165

      #3
      U mnie bez dopisku "LUXE". W sumie nie ma co opisywać, bo było jeszcze gorsze od "Krynitsa 1" tyle, że waliło spirytem i z trudem wypiłem połowę.

      Comment

      • Pivotal
        Senior
        • 05-2013
        • 671

        #4
        BARWA: Zdecydowanie za jasna,odpowiednia dla 11-stek,a nie dla piw o tak wysokiej ekstraktywności. Jasny,złoty i przejrzysty z kilkoma drobinkami. [3]
        PIANA: Biała,średnioziarnista,dość szybko redukuje się do obręczy z firanką,skromnie oblepia szkło,ale pozostaje do końca. [3]
        ZAPACH: Świeży,słodowy i lekko owocowy. [3]
        SMAK: Słodowy z chmielową goryczką,bez alkoholowych posmaków. [3.5]
        GAZ: Wysoki na początku,pozostał przez cały czas. [3.5]
        OPAKOWANIE: Brązowa,bezzwrotna butelka z tłoczeniem. Kapsel i etykiety różnią się od tych z postu#2. Na etykietach mamy podany skład,ekstrakt i inne potrzebne wiadomości (parametry bez zmian ). Kapsel jest odkręcany,przekonałem się o tym podczas otwierania...od wewnątrz koronka kapsla była zardzewiała,ale ta część nie miała styczności z piwem. [3.75]

        UWAGI: Data rozlewu 27.05.2014,data wlewu w gardło 13.07'14. Przyzwoite piwo,niezepsute jeszcze przez wielkie,zachodnie koncerny. Piwo kupione w Tesco w cenie 2,99 zł.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualne foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Warka do 26.05.2015 chyba jakaś trefna.
            Po odkapslowaniu część wylała mi się i mam teraz, jak mawiał Kamil Durczok up.....lony stół. Aby wypić całe to piwo musiałem po każdym łyku zdrowo beknąć, żeby zwolnić miejsce w brzuchu.
            Zapach wybitnie landrynkowy, owocowy, które są trochę takie jak w belgijskich blondach. Jakieś utlenienie, czy coś takiego... Bardzo mdły i nieprzyjemny zapach.
            Smak trochę lepszy, słodowo ścierkowy. Goryczka mała i dobrze bo jest nieprzyjemna, jakaś szpitalna i jodynowa.
            Etykieta taka sama jak na zdjęciu Sibarha, ale kapsel jest inny.
            Szkoda, za 4 złote to kupiłbym Sarmackie i jeszcze by mi została reszta...

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎