Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hercegovačka Pivara, Hercegovačko

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Hercegovačka Pivara, Hercegovačko

    Piwo z Mostaru, Heppro to nazwa browaru ?????
    Butelka 0,5 litra zielona, alkohol 5 %, eks.11,8%, kapsel firmowy
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobna, gęsta, wysoka, średniotrwała
    Zapach - wyraźny chmielowo-słodowy
    Gaz - okey
    Smak - wyraźny słód, wyraźnie chmielone, średnio słodkie, lekko-średnia goryczka, trochę ziołowych nutek
    Piwo do gaszenia pragnienia

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1966 - moje 1006 nowe piwo na forum

    P.s Podziekowania dla Kolesława
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
    Heppro to nazwa browaru ?????
    Hercegovačka Pivara Heppro d.o.o. - mały lokalny browar warzący 50.000hl rocznie
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Piwo:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Z tego co pamiętam to obok "Tuzlanskiego Pilsnera" najsłabsze bośniackie piwo jakie miałem okazję pić.

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Wyzwanie dla prawdziwego męzczyzny - butelka 0,25.
          Mimo to nadal mi nie smakuje.
          Kwaśno-gorzkie o syntetyczno stęchławym charakterze.
          Last edited by sibarh; 26-01-2012, 15:00.

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Piwo przywiezione przez mamę z pielgrzymki do Medugorje. Butelka 0,5l. Moc 5%, ekstrakt 11,8. Kolor bardzo jasny złoty. Prawie słomkowy. Piwo klarowne. Piana średniej wielkości, niejednorodna, gruba. Krótkotrwała. Szybko zredukowała się do maleńkich resztek. Zapach średnio mocny, przewaga chmielowości. Całość kliniczna, koncernowa. Smak również z przewagą nut chmielowych. Wyraźna goryczka na koniec. Od połowy wyraźna nuta cytrusowa. Zważywszy na klimat Bośni, zapewne jest miłym smaczkiem tam, ale i u nas dodaje piwu kolorytu. Wadą jest natomiast lekka wodnistość. Wysycenie bardzo dobre. Mocne i do końca. Pasuje do lekkiego orzeźwiającego piwa. Opakowanie (jak u sibarha) w typowo piwnej stylistyce, ładne kolorystycznie, starannie wykonane, kapsel malowany, ekstrakt podany. Niektórym może przeszkadzać zielona butelka. Piwo typu lekkie poprawne koncernowe piwo. Trochę nijakie, ale nie niedobre. Typowy napój do orzeźwiania się a nie do delektowania, bo nie ma czym się delektować. Oceniam na +3 (1 – 6).
            Moje pierwsze piwo z Bośni i Hercegowiny.
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • woosaa
              Senior
              • 07-2005
              • 1548

              #7
              Półlitrowa ciemna butelka ma taka sama etykietę jak na fotce u kolegi klossa.Jedynie brak krawatki.Piwko bardzo jasne,średnio nagazowane i w smaku lekko cytrusowym+dziwna goryczka.Aromat delikatny-chmielowy.Piwko otrzymane przez znajomego kręcącego sie po Bałkanach.PZDR
              mb WOS

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Foto:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4552

                  #9
                  Ja kupiłem we wrześniu w Mostarze w brązowej butelce zwrotnej 0,5 l (taka jak nasza ŻGB) z identycznymi etykietami jak na 0,25 l z fotki sibarha. Jest też kontra z info o ekstrakcie i alkoholu, kapsel dedykowany.
                  Piwo jasno żółte, piana o wielkich, nierównych bąblach, znikająca po chwili bez śladu.
                  Mocno nagazowane sztucznym CO2, syczy przy nalewaniu, szczypie w język.
                  Zapach słodowy ze sztucznym miodem.
                  W smaku nawet dość wyraziste słodowo - zbożowe z nutami cytrusowymi. Jest też goryczka ale bardziej grejfrutowa niż chmielowa. Może nie było by wcale najgorsze piwo gdyby nie nadmiar gazu jak w wodzie sodowej.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Barwa jasnozłocista, w smaku lekka treściwośc, niestety nie jest pełna, dominuje lekka goryczka, w tyle minimalnie chmiel i słodowy akcenty, w sumie klasyk czyli podobny do wielu innych piw tej klasy, zwykły, pils o przeciętnych walorach. . Trochę przegazowane, piana znika dość szybko
                    Attached Files
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎