Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tumski, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Tumski, Pils

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    To było chyba pierwsze piwo w browarze restauracyjnym w Polsce, które podano mi w odpowiedniej temperaturze. Znajdziemy w nim sporo słodowości, chmielenie raczej średnie, dobrze sycące. Ogólnie smaczne piwo.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Płowozłoty jasny, mętnawy. [4]
      Piana: Śladowa obrączka... . [2]
      Zapach: Wyważona kompozycja słodu, w tle goryczka, lekkie nuty owocowe. [4]
      Smak: Bez szczególnych rewelacji, orzeźwiający, leciutka goryczka. Liczyłem na nieco więcej... [3.5]
      Wysycenie: Słabiutkie, choć obecne . [3]
      Opakowanie: Gołe szkło, brak "wafelków". Wystrój lokalu opiszę osobno. [2]
      Uwagi: Piwo spokojnie wypijalne, zwłaszcza latem, w ogródku z widokiem na płocki rynek. Wg karty 12% ekstraktu, cena za 0,5l - PLN 6,00.

      Moja ocena: [3.45]

      Comment

      • Rycho_128
        Senior
        • 03-2007
        • 1039

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Typowo pilsowy niefiltrowany, lekko mętny, nie za ciemny [4]
        Piana: W zasadzie brak. Na początku cieniutka i zaraz nie było [2]
        Zapach: Daję pół punkta, bo zapach nie był przykry. Konkretnie w zasadzie żadnego zapachu nie było. A po niefiltrowanym piwku i do tego jeszcze z browaru restauracyjnego można się było spodziewać o wiele więcej. [1.5]
        Smak: Brak smaku. Serio. Tak bezsmakowego piwa dawno nie piłem. Piwo jest albo rewelacyjne, albo przeciętne, złe - a to jest zupełnie nijakie: ani gorzkie, ani słodowe. No, może lekko kwaskowe w taki nieprzyjemny sposób. Za to, że nie jest odrzucające w smaku - pół punkta. Ale jak na browar restauracyjny, który z definicji warzy coś ciekawszego niż sklepowa masówka - to rozczarowanie. [1.5]
        Wysycenie: Jak na pilsa - za słabe. [2]
        Opakowanie: Nie chcę być złośliwy, ale powinienem napisać, że jakieś punkty dam, bo szklaneczka była czysta... Szkła firmowego nie ma, tzn. jest, w gablotce zamkniętej na klucz, piwo podawane w zwykłych pokalach no name, zakupić szkła firmowego nie można. Do opakowania w browarze restauracyjnym zaliczyć można też, myślę, wystrój wnętrza, to tu spoko, zarówno sala reatauracyjna jak i piwnica się bronią. Niestety, większość stolików na dole miała napis "rezerwacja" - pomimo że sala była pusta, no ale dość wcześnie tam byliśmy. [3]
        Uwagi: Cena 6 zł/05l. Właściciel Tumskiego wiedział, że ekipa z Gdańska będzie chciała napić się piwa (czyta browar.biz), wyszedł do nas, porozmawialiśmy. Warto zerknąć na wątek o Tumskim, tam kolega Pendragon szczegółowo napisał o swoich wrażeniach, z którymi nie sposób się nie zgodzić...
        Dodam jeszcze, że inne piwa z Tumskiego na szczęście były lepsze.

        Moja ocena: [1.775]
        Gdański Browar WaRy
        Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
        Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Barwa złota, mętna. Bez zastrzeżeń. [5]
          Piana: Śladowe ilości zaraz po nalaniu bezpowrotnie zanikające dosłownie w chwilę. Widziałem jak ładnie pieni się to piwo przy nalewaniu więc trochę gra tu rolę kwestia sposobu podawnia piwa. Ale i tak słabiutko. [2]
          Zapach: Mało wyrazisty, taki jak przy wąchaniu przeciętnej koncernówki. Czyli majaczący gdzieś w oddali aromat chmielu. [3]
          Smak: Temu piwu zdecydowanie brak charakteru. Wydaje mi się, że piwowar miał na celu odtworzenie pilsa smakującego wszystkim. Piwo jest wykastrowane z jakichkolwiek charakterystycznych akcentów. Koncernówka w minibrowarowym wydaniu. [3]
          Wysycenie: Nawet przy pojemności 0,3 czuć pod koniec wygazowanie. [4]
          Opakowanie: Szkło no name, brak podstawek. Otoczenie na szczęście to rekompensuje. [4]
          Uwagi: Nie po to idzie się do minibrowaru by pić piwo smakujące podobnie jak w dziesiątkach innych okolicznych lokali. Piwo zdecydowanie najsłabsze z oferty. Co ciekawe, w Tumskim zdają sobie sprawę z tego faktu...

          Moja ocena: [3.1]
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnozłociste, mętnawe [5]
            Piana: obfita na początku, drobna, jednak dość szybko opada, osadza się na szkle w postaci krzaczków [4]
            Zapach: dość dobrze wyczuwany, chmielowo-zbożowo-owocowy [4.5]
            Smak: pełne w smaku, treściwe, dominuje dobrze zarysowana chmielowa goryczka z jakimś lekko owocowym posmakiem, lekko się pije [5]
            Wysycenie: bez zarzutu [5]
            Opakowanie: sam lokal bez zarzutu, brak jeszcze dla gości firmowego szkła, wafli i etykiet jest jedynym mankamentem [4]
            Uwagi: Bardzo dobre treściwe piwo

            Moja ocena: [4.675]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • mrkowal
              Senior
              • 03-2009
              • 155

              #7
              Pils może być chociaż tak jak i marcowe bez rewelacji- jeszcze muszą długo się w Płocku uczyć jak zrobić dobrego browca- albo może to kwestia słabej wody i nigdy im to się nie uda.
              Ultima forsan

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4538

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasno żółty, mocno mętny. Może ciut za jasne jak na ekstrakt 11,9°, ale mi to nie przeszkadza. [4.5]
                Piana: Gęsta, na około 3 cm, trwała, pozostawiała grube ślady na szkle. Niestety, było to za dużo na cierpliwość pani barmanki i ściągała ją łyżką! [5]
                Zapach: Piękny, wyraźny aromat drożdżowo - kwiatowy bardzo zachęcający do picia. [5]
                Smak: Mocna chmielowa goryczka, potem wyraźne, rześkie nuty owocowe. Przydało by się może trochę chlebowości. Ale to bardzo dobre piwo w typowo czeskim stylu. [4.5]
                Wysycenie: Trochę powyżej średniej ale nie przeszkadza (jedynie pani barmance gdy się pieni) [4]
                Opakowanie: Pite w firmowym, smukłym, rozszerzającym się ku górze kuflu z grubego szkła. [5]
                Uwagi: Bardzo dobre, orzeźwiające piwo w przystępnej cenie 6 zł. Sprawia wrażenie lżejszego jak na swój ekstrakt 11,9°Blg. Jakby solidna czeska 10-ka.

                Moja ocena: [4.725]

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, pasujący do ekstraktu, leciutko opalizujący. [5]
                  Piana: Ładna, ale za szybko opada. [3.5]
                  Zapach: Trochę nietypowy. Czuć lekko owoce, po zamieszaniu dochodzi nuta drożdżowa, a w tle leciutka ziołowość. [4]
                  Smak: Solidnie chmielone, ze sporą goryczką i przyjemną ziołowością. W tle leciutka słodowość (za słaba jak na ekstrakt) i w posmaku miła chlebowość. Trochę za mało charakteru. [4]
                  Wysycenie: Idealne. [5]
                  Opakowanie: 5 za bardzo ładne firmowe szkło i ogólny wystrój lokalu. [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.1]

                  Comment

                  • Feti
                    Senior
                    • 10-2010
                    • 801

                    #10
                    Pite dzisiaj poraziło mnie zawartością DMS. Paskudne.

                    Comment

                    • Piecia
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 3307

                      #11
                      nie chcę oceniać z ARTomatu, ale byłem w Tumskim w połowie maja, piłem takze pilsa i to, co mnie w tym piwie urzeło to wyraźny goryczkowy smak- chyba najlepsze z ówcześnie dostępnych wraz z pszenicą - chętnie tam wrócę ale tylko na piwo - smakowało mi w przeciwieństwie do kuchni
                      Koniec i bomba,
                      Kto nie pije ten trąba !!!
                      __________________________
                      piję bo lubię!

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Słomkowy, jasnozłoty, za blady ale ładny [4]
                        Piana: Bielutka i drobna niestety utrzymuje się za krótko [3.5]
                        Zapach: Zbożowo-chmielowo-kwiatowy. Pyszny. [4.5]
                        Smak: Najpierw słodowy z posmakiem świeżego zboża. Szybko przechodzący w goryczkowy, zdecydowany ale nie agresywny. Goryczka wyraźna i szlachetna. [4.5]
                        Wysycenie: W normie [4]
                        Opakowanie: Butelka z nie do końca czytelną etykietą. Ale kupiona w pysznie pachnącym browarze [4.5]
                        Uwagi: Najlepsze z pitych przeze mnie piw tumskich.

                        Moja ocena: [4.35]

                        Comment

                        • Rycho_128
                          Senior
                          • 03-2007
                          • 1039

                          #13
                          Już oceniałem (dość dawno temu) i ocena była bardzo mierna. To, co zaserwowano mi dzisiaj, jakieś 2 godziny temu, przeszło ludzkie pojęcie: wygazowane zlewki z zerową pianą, wypiłem łyka i chciałem poprosić kelnera, ale okazało się że obsługę naszego stolika przejęła inna kelnerka... Piwa nie oceniam, bo tego czegoś co dostałem nijak ocenić się nie da. Tak czy inaczej poprosiłem o stouta (w nadziei że lepszy) oświadczając, że za zlewki nie płacę. Panienka jakoś to przełknęła, stout też bez rewelacji, ale przynajmniej pijalny.
                          Ponadto, że piwo oszukane i generalnie nienadzwyczajne, odradzam też jedzenie tam czegokolwiek. Danie dnia - ledwo jadalny kotlet z kurczaka z mozarellą, do tego plasterek pomidora i pół kilo ziemnaików, brr. Nie polecam. Ludzi pełno, jakaś odjechana muzyka z glośników (za głośno) i na dodatek - o czym już pisałem obsługa całkiem do bani (po drodze było ze trzech kelnerów, więc czułem się zwolniony z obowiązku napiwkowania)
                          Last edited by Rycho_128; 29-07-2012, 19:28.
                          Gdański Browar WaRy
                          Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                          Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #14
                            Rychu, gdzie to też Cię wywiało? To już nie pamiętasz, że ciekawiej wypadł drugi płocki browar? Byłeś?

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Rycho_128
                              Senior
                              • 03-2007
                              • 1039

                              #15
                              Dzisiaj niedziela, więc nieczynne, czyli zamknięte
                              Gdański Browar WaRy
                              Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                              Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎