Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tumski, Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Tumski, Stout

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Nieprzejrzysty czarny, pod światło widoczne rubinowe refleksy. [5]
    Piana: Kremowa, gęsta, drobna, wysoka na ok. 1 cm. Dość długo się trzyma. [4.5]
    Zapach: Słodowy, w tle nuty palone i lekko kawowe. [3.5]
    Smak: Mmm..., palona goryczka, nawet jakby lekko podwędzana. Miłe..., choć ciut jakby wodniste (to nie musi być wadą!). [4]
    Wysycenie: Niewielkie, ale odpowiednie... [4]
    Opakowanie: Standardowa szklanica Tumskiego (tak myślę, choć goła ona), oceniuam jednak wyżej, bo moim zdaniem najbardziej ten kształt szkła pasuje do stouta . [3]
    Uwagi: Chyba najciekawsze piwo w obecnej ofercie Tumskiego, posiada 13,8% ekstraktu, 0,5l kosztuje PLN 7,00.

    Moja ocena: [3.875]

    Comment

    • Rycho_128
      Senior
      • 03-2007
      • 1039

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bardzo ciemny, przypomina dobrego portera, leciutko mętny (co na plus). [4.5]
      Piana: Dość duża, utrzymuje sie dość długo, praktycznie do końca. [4]
      Zapach: Przyjemny, czuć paloność, gęstość. [4]
      Smak: Bardzo dobre piwo. Dałbym nawet wyższą ocenę, ale nie jest to do końca klasyczny stoutowy smak. Piwo jest "gęste", zero wodnistości, czuć słody, paloność i dość silną goryczkę. [4]
      Wysycenie: Średnie, czyli jest ok, jak na ciemne piwo. [4.5]
      Opakowanie: Nie ma firmowego szkła. Piłem 0,3, pokal miał ciekawy kształt, taki prosty kielich na nóżce. Jako że piwo z browaru restauracyjnego, na plus można zaliczyć ciekawe wnętrza Tumskiego. [3]
      Uwagi: Tumski po słabiutkim pilsie rehabilituje się. Pomimo że nie jest to do końca klasyczny stout, jest to bardzo dobre piwo. Dobra jest tumska nowość - marcowe, ale na razie nie można ocenić. W ofercie brak było pszenicy - jak tłumaczył właściciel - jak na razie browar może mieć w ofercie tylko trzy gatunki - więc był właśnie pils, stout i marcowe.
      Cena Stouta - 7/0,5l, 5/0,3l

      Moja ocena: [4]
      Gdański Browar WaRy
      Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
      Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
        Dobra jest tumska nowość - marcowe, ale na razie nie można ocenić.
        A co nie masz wystarczających uprawnień, żeby w dziale "Piwo - konkretnie" założyć wątek pt. "Tumski, Marcowe"?
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Rycho_128
          Senior
          • 03-2007
          • 1039

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          A co nie masz wystarczających uprawnień, żeby w dziale "Piwo - konkretnie" założyć wątek pt. "Tumski, Marcowe"?
          Ja lubię ART-omat
          Gdański Browar WaRy
          Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
          Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja lubię ART-omat
            A to co innego.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Pinio74
              Senior
              • 10-2003
              • 3881

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor zdecydowanie ciemny, stoutowy, przy piwnicznym świetle na dolnym poziomie wręcz smolisty. [5]
              Piana: Piana średniej wysokości, na plus odbieram dość długi czas jej utrzymania, na lekki minus zbyt dużą bąbelkowość i dziurawość [3.5]
              Zapach: Bardzo przyjemny palono słodowy zapach, z nutkami kawy, lekko drożdżowy [4.5]
              Smak: Piwo bardzo dobre, gęste, jak mówi Becik "misiowate", w smaku mocno obecne elementy palone, goryczka złagodzona nieco została lekką słodyczą i owocami. [5]
              Wysycenie: Nie za duże, czyli dobre dla stouta. [4.5]
              Opakowanie: Na razie "4" za całokształt dla browaru. Przede wszystkim dolny poziom i klimat, jak będą firmowe gadżety to będzie lepiej. [4]
              Uwagi: Jak dla mnie najlepszy dotychczas wyrób "Tumskiego", chociaż nie piłem jeszcze Marcowego. Dobrze by było, gdyby na stałe został w ofercie.

              Moja ocena: [4.6]
              BIRRARE HUMANUM EST

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, nawet pod światło nieprzejrzysty. Piękna rzecz. [5]
                Piana: Charakteryzuje się ładnym beżowym kolorem, niestety jest trochę zbyt mało obfita i zbyt mało trwała. No i niestety brakuje jej "jedwabistości", do której przyzwyczaiłem się pijąc ten gatunek piwa. [3.5]
                Zapach: Lekko karmelowy. Brakuje akcentów palono-kawowych charaktrystycznych dla stoutów. [3.5]
                Smak: Zdecydowanie wytrawny, taki jak powinien być stout. Wyczuwa się przypalane akcenty ale i regulaminową wodnistość, której miałem nadzieję że nie będzie. Wolę jednak te treściwe, pełne stouty. Ten, zresztą jak i pozostałe piwa Tumskiego jest trochę zbyt płaski by znalazł się wśród moich ulubionych z tego gatunku. [4]
                Wysycenie: Idealne dla stouta. [5]
                Opakowanie: Brak firmowego szkła i podstawek rekompensowany przez wystrój browaru. [4]
                Uwagi: Stout to najmocniejszy punkt w piwnej ofercie Tumskiego. Mam nadzieję, że nie zarzucą jego produkcji bo raczej nie widziałbym powodu do specjalnych podróży do tego browaru.

                Moja ocena: [3.875]
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23792

                  #9
                  Czy w zapachu dalej obecny jest "mokry pies"? Czy to określenie pasuje do owej "misiowatości"?
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czy w zapachu dalej obecny jest "mokry pies"? Czy to określenie pasuje do owej "misiowatości"?
                    Zapach tego piwa jest stosunkowo ubogi ale skoro tego typu rzeczy występowały wcześniej to obecny stan trzeba uznać za progres
                    Żadnej misiowatości ani innych zwierzęcych akcentów nie wyczułem
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • kloss
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 2526

                      #11
                      Chyba piłem inną warkę.
                      W zasadzie na pewno.
                      Piwo zdecydowanie nie wytrawne a co najwyżej półwtrawne, lekko czekoladowo-kawowe.
                      Zdecydowanie najciekawszy produkt browaru.

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: czarno-brunatna, prawie nieprzeniknione ale widać, że metnawe [5]
                        Piana: chyba najsłabszy element w piwie ciemnobeżowa, krzaczasta, szybko opada tak, ze zostaje minimalny krążek wokół szkła [2]
                        Zapach: dość dobrze wyczuwalny, palono-owocowe nutki [4]
                        Smak: pełne w smaku, treściwe, bardzo dobrze wyczuwalna palona goryczka przez co piwo jest moim zdaniem bardzo wytrawne, smakuje i nic nie wyczuwam poza ta goryczką, to jest to [5]
                        Wysycenie: bez zarzutu, nic nie buzuje w ustach, nic nosem nie idzie [5]
                        Opakowanie: brak firmowego szkła na stole, podstawek i etykiety na flaszki, reszta - czyli sam lokal bez zarzutu [4]
                        Uwagi: Bardzo dobry stout, po prostu wart grzechu

                        Moja ocena: [4.3]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • mrkowal
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 155

                          #13
                          Zdecydowanie wiodący produkt w Tumskim- co zresztą nie omieszkał zaznaczyć barman. Ciemne, gęste, treściwe na zachętę mogę dać mu 4,0
                          Ultima forsan

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            I znów kolejna przyjemność picia stouta - treściwy, goryczkowy, kawowy, wytrawny ale jednocześnie zrównoważony z posmakiem lekkiego palonego słodu. Bardzo dobre piwo ale niestety przegrywa z tumskim karmelowym.
                            Piwo kupione na wynos w piątek, wypite dziś.
                            Attached Files
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4552

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Nieprzenikniona czerń, lekkie hebanowe refleksy przy szkle patrząc pod słońce. [5]
                              Piana: Piana kremowa, gęsta, po podaniu na 1 cm ale utrzymująca się do dna kufla cienką warstwą. [4.5]
                              Zapach: Wyraźny, palonego słodu i drożdży. [4.5]
                              Smak: Gorzkiej czekolady, palonej kawy z lekka kwaskowością. Goryczka wyraźna, na długo pozostaje na podniebieniu. [4.5]
                              Wysycenie: Jak i w innych piwach z Tumskiego - powyżej średniej. [4]
                              Opakowanie: Kufel firmowy z logiem browaru, smukły, z grubego ryflowanego szkła. [5]
                              Uwagi: Rasowy stout w dobrej cenie 7 zł, pity na tarasie płockiego browarku. Ten z warszawskiej Browarmii może się schować.

                              Moja ocena: [4.525]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎