Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Perła, Export

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Gopher
    Senior
    • 10-2007
    • 450

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor złocisty. Klarowny [4.5]
    Piana: Mała drobnoziarnista na początku bardzo szybko opada do zera [2]
    Zapach: Słabo wyrazisty, niestety kojarzący się z piwem z "wielkiej" trójki [2]
    Smak: Określę to tak - zupełnie nie perłowy, trochę zbliżony do Goolmana Gold. [4]
    Wysycenie: Jak dla mnie dobre, drobne bąbelki wyczuwalne do końca, napewno nie przegazowane. [4]
    Opakowanie: Zielona butelka, biała etykieta w języku angielskim, na kontrze wstawka po polsku. Kapsel ładny biały [4.5]
    Uwagi: Bez rewelacji bardzo podobne do Goolmana Gold.

    Moja ocena: [3.15]
    Attached Files
    Last edited by Gopher; 06-12-2008, 15:31. Powód: zapomniałem foto
    Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

    Comment

    • unkel
      Senior
      • 08-2008
      • 244

      #3
      Oby nie było tak, że Perła Export wyprze zwykłą Chmielową. Siakaś taka moda na exporty :/

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika unkel Wyświetlenie odpowiedzi
        Oby nie było tak, że Perła Export wyprze zwykłą Chmielową. Siakaś taka moda na exporty :/
        Prędzej Goolmana, który jak widzę po sklepach podupadł na sprzedaży (nie pomogła nawet promocja z otwieraczami). A, że Łomży swym Exportem udało się zaistniec i dobrze sprzedawac np. na zachodzie kraju, to czemu Perła ma nie zaryzykowac.

        Comment

        • coldfire
          Senior
          • 01-2008
          • 374

          #5
          Sorry za offtopa, ale muszę to napisać.
          Patrząc na ocenę Gopher'a, to piwo jest piwem przyzwoitym, a artomat sugeruje, jakoby było tylko kiepskie. Jak widzimy jest to spowodowane niską oceną zapachową, która wg. mnie ma zdecydowanie zbyt duży udział procentowy (piana, która również uzyskała dwóję, z tego co pamiętam to tylko 5%, więc można ją pominąć).
          Tak więc jeśli jest to możliwe technicznie, to byłbym za zdecydowanym osłabieniem zapachu, a wzmocnieniem np. koloru, który też ma chyba tylko 5%, a jest całkiem ważnym aspektem.
          Pozdrawiam.
          Piwa i pacierza nie odmawiam

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
            Sorry za offtopa, ale muszę to napisać.
            Patrząc na ocenę Gopher'a, to piwo jest piwem przyzwoitym, a artomat sugeruje, jakoby było tylko kiepskie.
            Bynajmniej. Przyzwoite=przeciętne. Ocena 3,15, to jest takie 3 z małym plusem. W skali 5 stopniowej, to jest trochę powyżej średniej. Akurat tutaj ARTomat świetnie się wpasował. Inna sprawa, że podzielam Twoje wątpliwości odnośnie zapachu. Rozwiązaniem innym niż zmiana wag poszczególnych cech, jest odpowiednie ocenianie zapachu. Otóż zapach bez wad, ale słabo wyczuwalny zasługuje IMO na 3, 2 to IMO zbyt nisko. Kiedyś qberts opracowywał wytyczne co do oceny sensorycznej, ale pomysł umarł.
            Last edited by kopyr; 06-12-2008, 23:45.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • supersklep
              PiwBiz
              • 01-2005
              • 982

              #7
              Klienci sklepu dobrze oceniają tą nową Perłę jako lepszą od tej w zielonej butelce


              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika supersklep Wyświetlenie odpowiedzi
                Klienci sklepu dobrze oceniają tą nową Perłę jako lepszą od tej w zielonej butelce
                Wiadomo. Export.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • yoreck
                  Senior
                  • 04-2004
                  • 526

                  #9
                  Perła Export wchodzi w miejsce Perły Chmielowej sprzedawanej w zielonej/bezzwrotnej/ butelce.Perła Chmielowa ,będzie dostępna tylko w butelce brązowej.

                  Comment

                  • j_wayne
                    Junior
                    • 10-2005
                    • 27

                    #10
                    Jeśli to prawda Yoreck co napisałeś to browar moim zdaniem dobrze zrobił. Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że chmielowa w brązowej butelce i w zielonej to zupełnie inne piwa pod względem smaku. Dlatego też uważam, że rozróżnienie było konieczne.
                    Jak dla mnie większość exportów ma taki inny mało "Polski" smak mam nadzieję, że nie zaobserwuję tego w tej perełce.

                    Comment

                    • djtomas
                      Junior
                      • 08-2007
                      • 12

                      #11
                      mi bardzo smakuje ta odświeżona perełka, tyle że mało w niej gazu... ekstraktu czy jak to nazwać, ale pewnie da się to poprawić

                      POzdr.

                      ps. dawno tak szybko piwa nie wypiłem po wlaniu do kufla

                      Comment

                      • sting126
                        Junior
                        • 07-2005
                        • 25

                        #12
                        Ja nie przepadalem za Perla w zielonej butelce i ta nowa tez mi jakos nie podeszla. Malo wyrazisty smak, powiedzialbym nawet, ze jest wrecz wodnista. Perla w brazowej butelce rzadzi !

                        Comment

                        • kenubi
                          Member
                          • 07-2008
                          • 87

                          #13
                          Potwierdzam. Kupiłem z ciekawości i właśnie popijam.
                          Nazwał bym to sikami z utrzymującym się cierpko-gorzkawym posmakiem i ..może jeszcze kwasek czuć - pierwsze łyki wywołały uśmiech [politowania].
                          Piana: Zapieniła się ogromnymi bąblami jak szampon i znikła do zera - myślę że czas można by liczyc w sekundach a nie minutach. Kolor nawet ładny. Gaz mi pasuje, nie za duży - raczej trudno beknąć (taki lubię).
                          Zapach dla mnie zbyt słaby - nie do określenia (palę papierosy), jak wsadzić nos do kufla to cos tam czuć piwem (koncernowym). Mógłbym je nazwać piwem sesyjnym gdyby kwasota nie wykręcała ... języka. Moja ocena: woda z proszkiem
                          czus

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4568

                            #14
                            Podpisuję się pod tym co napisał Kenubi obiema rękami! Perła się dla mnie skończyła jakiś czas temu, teraz ponowiłem próbę i... nigdy więcej! To najgorsza polska koncernówa!

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              #15
                              Moim zdaniem troszkę przesadzacie. Koncernówą trochę wali ale wypić się da i to bez większego skrzywienia. Wszystkie Perły, Łomże i Broki są od pewnego czasu tak samo Junibrewowe... Zwierzyńca szkoda...
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎