Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poutník, Speciál 14%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    Poutník, Speciál 14%

    14Blg
    5,8%
    niepasteryzowane

    wedle strony browaru warzone na Vánoce, Velikonoce a pro speciální příležitost

    pite z butelki (a szkoda)
    zapach: intensywny, wybitnie słodowy
    smak: pokaźna dawka świeżej słodowości ze słodkawą, trochę miodową końcówką; do tego ciut (jak na czeskie warunki ciut) goryczki i chmielu; bardzo dobre, pełne w smaku

    polecam!!
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1301

    #2
    świetne piwo. pomimo wzmocnienia, nie stało się cięższe. zachowuje atuty wersji podstawowej, chociaż smak jeszcze pełniejszy. inaczej niz w przypadku barona ze svijan, ale tam moc jeszcze większa.
    veni, emi, bibi

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Poutník, Speciální Pivo

      Ekstr. 14%, alk. 5.8%, but. 0.5 l. Kupione w łódzkim Zofmarze.
      Bursztynowe, dosyć mocno nagazowane, po otwarciu chciało wyleźć z butelki, drobniutkie bąbelki do końca mkną do góry, piana niezbyt wysoka i raczej nietrwała, ale cienki dywanik zostaje na długo.
      Zapach słodowy, trochę owocowy, z wyraźnym chmielem, całkiem intensywny.
      Smak zrównoważony słodowo-goryczkowy, bardzo treściwy, tak jak pisał Sokół83 jest w nim coś lekko miodowego, w posmaku mocniej do głosu dochodzi goryczka.
      Velmi chutné , tak powinien smakować mocny leżak.
      Attached Files
      Last edited by lzkamil; 28-04-2009, 00:33.
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6079

        #4
        Dobre piwo tylko mocno czuć cukier w smaku ale czemu się dziwię cukier jest podany w składzie.
        Mój egzemplarz na początku dał taką pianę że długo trwało zanim całe wlałem do kufla, co z tego jak zaraz po nalaniu znikła bardzo szybko do 1 cm i do zaniku.

        Dobry wybór dla lubiących dość słodkie i mało chmielowe piwka.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Mocniejszy Poutnik jest rzecz jasna ciemniejszy od swojego lżejszego brata. Nagazowanie dość mocne, przez prawie 10 minut utrzymujące ponad 2 centymetrową pianę, która później przez dłuższy czas utrzymuje się w postaci prawie centymetrowego dywanika. Zapach świeży, rześki chmielowy ze słodowymi nutkami, średnio intensywny. W smaku dominuje słód z silną goryczką. W oddali bardzo delikatna, ledwie wyczuwalna chlebowość.
          Last edited by YouPeter; 19-01-2010, 19:41.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            Zbliżają się święta - Poutnik uwarzony

            aromat - bardzo przyjemny, słodowy
            barwa - złota
            piana - gęsta, wysoka, niezbyt trwała, lekko oblepia szkło
            wysycenie - średnie
            smak - pełny, słodowy. Niektórzy wspominają tu o akcentach miodowych. Dla mnie bardziej
            przypominają słodkie owoce. Ta słodycz nie jest cukrowa, ani ulepkowata, tylko właśnie taka owocowa, lekka. Finisz lekko chlebowy. Po przełknięciu w ustach pozostaje goryczkowy posmak.
            Treściwość - nie jest ciężkie, w sam raz

            Dostępne w Drink Hali - Wrocław

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6079

              #7
              Po ponad roku znajduję 14-stkę trochę odmienioną - jak dla mnie na plus.

              Pozytywem jest to że słodycz już nie jest taka mocna, przez chwilę przebiła się chlebowość
              w towarzystwie fajnej goryczki ale nie bardzo mocnej... słód jednak dominował.

              Pianka była lepsza i mocna, długo utrzymywała się jeszcze co najmniej 1 cm...
              - jak z mojej praktyki wynika to nie jest takie częste...

              Zapach warzywny, gaz średni... ogólnie solidne i gęste piwo tylko jeszcze ciut za słodkie...

              Mimo to polecam... teraz sporo ludzi lubi słodsze to nie będą mieli zastrzeżeń...

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6079

                #8
                Kolejne podejście...

                Kolor: jasny bursztyn
                Gaz: średni
                Zapach: owoce i lekki karmel
                Piana: tym razem nie była zbyt długo
                Smak: mieszanka większej dawki słodyczy i goryczki...

                Odpuszczam to piwko znowu na kilka kwartałów...
                - mimo że znośne w trakcie... to na końcu miałem wrażenie słodkiej wody...
                Last edited by sibarh; 06-04-2013, 20:55.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Javox, ostatnio nic ci nie smakuje, wszędzie warzywa, albo inne dziadostwo. Może zrób sobie przerwę od piwa?

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6079

                    #10
                    Tego nie mogę obiecać...

                    ale chyba masz doświadczenie w służbach bo czujność z wysokiej półki...
                    W którymś poście właśnie tak napisałem bo to jakieś pechowe te moje testy ostatnio...
                    Może też mój ulubiony typ piwa już tak się zawęził że krytyka niechcąco wzrasta i jak jest nie takie to tak piszę...
                    Generalnie dawno nie wylałem jakiegoś piwa więc nie jest tak źle...
                    Last edited by Javox; 08-12-2011, 10:05.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Swoją drogą jest sprawa na osobny wątek. Odbiór danego piwa uzależniony jest nie tylko od smaku produktu, ale również od konsumującego. Inaczej smakuje jedno dobre piwo w miesiącu, niż to samo codziennie. Inaczej smakuje kiedy np. jesteśmy przeziębieni albo zbyt najedzeni lub po prostu ostatnio nadużywaliśmy piwa bądź innego alkoholu.

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        #12
                        Poutník, Speciál 14%

                        Kolor: Ciemnozłoty, klarowny.
                        Piana: Całkiem wysoka, sredniobąblowa. W kilka minut opada do niepełnej warstwy, później gruby pierścień.
                        Zapach: Przyjemny, mocno słodowy z chlebowym i lekko owocowym tłem.
                        Smak: Treściwy, słodowy początek z chlebowymi posmakami. Jest też lekka słodycz, dla mnie również owocowa, ale powoli dociera średniej mocy goryczka i zaczyna dominować w finiszu. Smaczne.
                        Wysycenie: Średniowysokie, lekko kłuje w język.
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                          Swoją drogą jest sprawa na osobny wątek. Odbiór danego piwa uzależniony jest nie tylko od smaku produktu, ale również od konsumującego. Inaczej smakuje jedno dobre piwo w miesiącu, niż to samo codziennie. Inaczej smakuje kiedy np. jesteśmy przeziębieni albo zbyt najedzeni lub po prostu ostatnio nadużywaliśmy piwa bądź innego alkoholu.
                          Podbijam temat
                          Ostatnio próbowałem portera żywieckiego w odstępstwie 3 dni, ta sama warka.
                          Za pierwszym razem piwo było na 5, pierwszy raz wyczułem tyle niuansów smakowych i zapachowych, że wpadłem w wielki zachwyt, za 2 razem porter smakował tylko normalnie, jak dla mnie. Za kilka dni spróbuje go po raz 3 .
                          P.S. Za sugestią darekd temat można wydzielić
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Lane w Strefie Piwa smakuje świetnie.
                            W kolorze jest złote. Potężna czapa piany (a tam umiejętnie leją). Aromat słodowy i leciutko owocowo-kwiatowy. W smaku dość treściwe ale nie zapychające. Solidna słodowa baza z dobrą goryczką.
                            Bardzo dobre, mocne (5,8 % ) piwo.

                            Comment


                            • #15
                              No! To jest piwo na które dłuuugo mi przyszło czekać. Kilkanaście ostatnich "wynalazków" było kompletnie rozczarowujące w kwestii piany, a tutaj naprawdę jest na czym oko zawiesić!

                              Jeśli chodzi o smak, to zgodzę się z przedmówcami - goryczki to tu raczej nie znajdziecie, bardziej słodkość (ciekawe, czy obywatele innych narodów mieli by podobne zdanie...).

                              Po szerszą recenzję zapraszam do najnowszego wpisu na moim piwnym blogu! Nie wahajcie się zostawić tam po sobie śladu!

                              Gorące pozdrowienia!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎