Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Połczyn-Zdrój, Fuhrmanner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Połczyn-Zdrój, Fuhrmanner

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • skandal
    Senior
    • 05-2002
    • 1439

    #2
    Sorry ale nie mogę się powstrzymać Rozumiem że to piwo dla furmanów? No to za dużo klientów nie będą na nie mieli. Kolejna dobra nazwa dla piwa-gratuluje marketingowi browaru Połczyn!! Wiśta wio!

    Comment

    • sergioP
      • 09-2005
      • 1261

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal Wyświetlenie odpowiedzi
      Kolejna dobra nazwa dla piwa-gratuluje marketingowi browaru Połczyn!! Wiśta wio!
      No niestety, nie marketing wymyślił nazwisko dla założyciela browaru w Połczynie
      - Wiesz Luciu, co ci powiem?
      - ???
      - ...napiłbym się piwa.

      ------------------------------------------
      Dzień dobry panu.
      Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

      Comment

      • skandal
        Senior
        • 05-2002
        • 1439

        #4
        A to sorry. Ale kto z ludzi z ulicy będzie o tym wiedział? Nazwa tak wpadająca w pamięć jak Pilsweister z Grybowa. W sumie szkoda-furmani czuliby się dowartościowani

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4552

          #5
          Ależ C. Fuhrmann to przecież tradycyjna nazwa połczyńskiego piwa, stosowana także nie tylko "za Niemca" ale i w PRL-u. Nie widzę tu niczego uwłaczającego dla nikogo, a z nazwisk wyśmiewać się raczej nie wypada. Uważam, że nawiązanie do tradycji to chwalebne posunięcie browaru. A ja choć nie jestem furmanem to chętnie spróbuję tego piwa. "Połczyn" mi smakował, Abbé też, mam nadzieję że to też będzie dobre.

          Comment

          • skandal
            Senior
            • 05-2002
            • 1439

            #6
            No i niech tak sobie będzie i ja też nie widzę TU nic uwłaczającego dla nikogo. A swoje zdanie podtrzymuje-nazwa z tych bardzo wydumanych, powinni o tym coś na etykiecie napisać, skąd się wzieła. A każdy pretekst żeby się pośmiać jest dobry.

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #7
              Od nazwiska założyciela, powinno nazywać się "Fuhrmann", jak ongiś. A "Fuhrmanner" to jakiś pseudoniemiecki dziwoląg językowy...
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • ODOLAN
                Member
                • 07-2007
                • 57

                #8
                "A to sorry. Ale kto z ludzi z ulicy będzie o tym wiedział?"

                Heheh, wiesz co się liczy ? Szacunek ludzi ulicy ! jak "śpiewał" jeden rapper.
                A swoją drogą - jak dla mnie nazwa dobra, poza tym - "ludzie ulicy" wypiją każde piwo, tak jak piją "Alpagę Bramową" czy inne wina o dość nieładnych nazwach.
                A po drugie - dziwna/specyficzna nazwa też przyciąga. Oczywiście nie każdego, ale - po pierwsze - wielu ludzi ulicy nie wie co oznacza to słowo, i myślą sobie "o, jakieś niemieckie piwo" a zresztą, czy furman to jakiś gorszy czy co ? Muller oznacza młynarza i co :P

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎