Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu, ten radosny wynik twórczości legislacyjnej zniknie z Twoich oczu.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Wyszukiwarka Forum Browaru Pomoc Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Pewnego razu pomyślałem sobie, że skoro jestem gotów kupować książki, różne naczynia oraz narzędzia potrzebne przy warzeniu piwa, to czemu miałbym nie wesprzeć miejsca, skąd w sumie dowiedziałem się o tym wszystkim. Mimo, że raczej mało udzielam się na forum, co spowodowane jest moją nikłą jeszcze wiedzą, to przecież jestem jego jakąś cząstką. Gdyby wcześniej ktoś nie poświęcił własnych pieniędzy na organizację tego, to dalej piłbym Żubra, czasem tylko w chłodniejsze dni racząc się Porterem.
Najtron
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 22-02-2009, 21:11
vacoo vacoo is offline
Junior

Miejscowość: Siemiatycze/Poznań
Standardowy Browar Braniewo sprzedany ?

Czy ktoś coś na ten temat wie? Dobiegły mnie dziś słuchy, że ktoś z Wielkopolski kupił browar w Braniewie. Chciałbym tą informację zweryfikować.

Pozdrawiam,
Jacek.
Odpowiedz cytując
Stare 01-03-2009, 21:59
mocibo mocibo is offline
Junior

Standardowy

ja osobiście nic nie słyszałem
Odpowiedz cytując
Stare 01-03-2009, 22:03
Fotka Użytkownika: damiano70
damiano70 damiano70 is offline
Senior

Miejscowość: z wlkp
Standardowy

To nie ja
Stare 07-03-2009, 09:01
mocibo mocibo is offline
Junior

Standardowy

dementi wszelkich pogłosek odnośnie Browaru w Braniewie

http://dziennikelblaski.wm.pl/Browar...ie-warzy,65609

Browar 
na razie nie warzy
2009-03-07

Czy browar w Braniewie ma nowego właściciela, czy trwają rozmowy związane z jego kupnem, kiedy rozpocznie się produkcja piwa i czy w ogóle to nastąpi? Takie pytania zadają sobie nie tylko byli pracownicy firmy, ale także mieszkańcy Braniewa.

Według nieoficjalnych informacji trwają rozmowy pomiędzy właścicielem browaru, elbląskim biznesmenem Andrzejem Konończukiem, a potencjalnym inwestorem. Tę informację potwierdza burmistrz Braniewa Henryk Mroziński.

— Nie jest jednak prawdą, że browar został już sprzedany — mówi burmistrz.

Według krążących pogłosek na liście potencjalnych klientów zainteresowanych kupnem browaru miał być Kulczyk Holding.

— Nie kupiliśmy i nigdy nie prowadziliśmy rozmów w sprawie zakupu browaru w Braniewie — ucina te spekulacje Marta Wysocka, rzecznik prasowy i zastępca dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej Kulczyk Holding.

Andrzej Konończuk kupił zakład w maju 2005 r. Produkcja piwa ruszyła w czerwcu 2006 r., a zakład został zamknięty na początku ubiegłego roku. Konończuk zainwestował w niego 7 mln euro.
Wojciech Andrearczyk

Otwieranie i zamykanie
Browar w Braniewie powstał w 1854 roku. Został zniszczony w czasie działań wojennych w 1945 r. Odbudowano go dopiero prawie po 20 latach — produkcję uruchomiono 1 stycznia 1964 r. Lata 90-te XX wieku to szczególnie burzliwy okres w dziejach browaru — zakład najpierw wykupili Australijczycy, powstała spółka Elbrewery Company Ltd. — wówczas produkowano tam najbardziej znane piwo — EB. Następnie zakład wykupiła Grupa Żywiec, która zamknęła browar w 2002 roku. Pod koniec sierpnia 2003 roku zakład zakupiła firma Soki Dr Witt. Dr Witt zobowiązał się do rozpoczęcia produkcji i zatrudnienia połowy dotychczasowej załogi, czyli 65 osób. W połowie 2004 roku utworzono spółkę-córkę o nazwie Grupa Dr Witt. Następnie logo Dr Witt przejęła spółka Agros Nova. W 2005 roku zakład zamknięto.
Odpowiedz cytując
Stare 07-03-2009, 09:17
bastion bastion is offline
Senior

Miejscowość: Galicja
Standardowy

To jeśli już każdy puszcza wodze fantazji, to i ja też mogę.
Słyszałem (albo może mi się śniło), że będzie to trzeci browar w ''stajni'' Ciechanowa.
Odpowiedz cytując
Stare 16-03-2009, 13:08
moods moods is offline
Junior

Miejscowość: "chwilowo" gdańsk
Standardowy

Wydaje mi się, że coś na ten temat mogę powiedzieć. Tak się składa, że dziś byłem w braniewskim browarze ale w trochę innych celach niż piwo. Nie chciałem się wypytywać współwłaściciela ale na 80 % browar został sprzedany jednak nie cały bo poprzedni właściciel zostawił sobie kotłownie, którą będzie produkował ciepło dla miasta. Jeden z jego pracowników twierdzi, że sam browar jest w takim stanie, że piwo zacząć warzyć można praktycznie od dziś (ale chyba nie ma produktów). Nie chciałbym za bardzo wchodzić w szczegóły bo sam mogę na tym stracić ale jak jakieś ciekawe info będę miał to pewnie napiszę.
Pozdrawiam.
Odpowiedz cytując
Stare 01-04-2012, 21:13
Fotka Użytkownika: Pankracy
Pankracy Pankracy is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Browar Braniewo od grudnia 2011 roku ponownie na sprzedaż.
Cena to 52 460 000 PLN.

http://metrohouse.otodom.pl/magazyn-...d11662229.html
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak