Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kocour Varnsdorf, Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Kocour Varnsdorf, Weizen

    piana: drobna, gęsta,
    zapach: jakiś,
    kolor: trochę za ciemny jak na pszeniczniaka,
    smak: lekko wodnisty, mało bananów, goździka brak, słodkawe,
    wysycenie: OK

    Zakupione w Browarku we Wrocku. Były jeszcze dwa inne Kocury.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    #2
    Pszenicznego Kocour'a popełniłem dzisiaj w Czeskim Raju we Wrocławiu. Piana gęsta i utrzymała się do końca w formie "gór lodowych" na piwie. Zapach pszeniczniaka, ale bardzo słabiutki. Bo i smak nie za bardzo pasujący do typowego pszenicznego piwa. Banany wywąchałem i wysmakowałem, ale słabsze niż w typowym piwie tego typu. Ogólnie: pszenica w wersji light. Co zresztą pomogło mi w pokonaniu tego Kocour'a, bo nie przepadam za słodyczą w piwie
    Lany w Czeskim Raju za 7,50 zł, ale ja nic nie zapłaciłem, bo trafiła mi się końcówka beczki i dostałem "tylko" 90% kufla. Wielkie podziękowanie dla barmanki. Czułem się tak zobowiązany za ten gratis, że później zamówiłem dodatkowo Krkonosa i Svijany, aby nie czuć się głupio
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
      Ogólnie: pszenica w wersji light. Co zresztą pomogło mi w pokonaniu tego Kocour'a, bo nie przepadam za słodyczą w piwie
      Pszenica nie ma w sobie nic ze słodyczy. Jest to tylko złudzenie wywołane zapachem bananów. Zrób sobie kiedyś taki test: zatkaj nos, weź łyka pszeniczki, przepłucz jamę ustną i przełknij. Poznasz wtedy jej smak - kwaskowaty
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • dabu1
        Senior
        • 04-2005
        • 159

        #4
        Będąc ostatnio na zakupach piwnych w Browarku, zakupiłem wkońcu i tego pszeniczniaka.
        Muszę przyznać że jeszcze tak niedobrego piwa pszenicznego w życiu nie piłem, a wypiłem ich naprawdę sporo. Do tej pory najgorszym piwem pszenicznym jakie piłem, a właściwie jedyną pszenicą która mi nie smakowała był Erdinger.
        Kocour awansował na pierwsze miejsce
        Wyjątkowo się tym czymś rozczarowałem. Zwykły Primator jest smaczniejszy niż to "coś".

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23791

          #5
          Nie obchodź tematu naokoło Co jest tą pszenicą nie tak?
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • dabu1
            Senior
            • 04-2005
            • 159

            #6
            Jacek już opisał to piwko:
            piana: praktycznie brak
            zapach: jakiś,
            kolor: trochę za ciemny jak na pszeniczniaka,
            smak: lekko wodnisty, mało bananów, goździka brak - słowem nie przypomina pszeniczniaka

            Comment

            • naczelnik
              Senior
              • 08-2003
              • 1884

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dabu1 Wyświetlenie odpowiedzi
              Do tej pory najgorszym piwem pszenicznym jakie piłem, a właściwie jedyną pszenicą która mi nie smakowała był Erdinger.
              Juz sie balem, ze poczucie smaku zgubilem
              Sorry, ze nie w temacie.
              Popieram domowe browary!

              Polakom gratulujemy naczelnika

              Zamykam browar.
              Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

              gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

              Comment

              • slavi77
                Senior
                • 01-2009
                • 156

                #8
                Jak dla mnie, to świetny pszeniczniak. Cudowny słodowy zapach, wyraźne smaki chlebowe, lekki kwasek, idealna goryczka, lekkie goździki a i banan się gdzieś czaił. Na minus trochę za małe wysycenie. Butelka 0,5 litra, zakupiona we wrocławskim Browarku.

                Comment

                • grew
                  Senior
                  • 05-2009
                  • 766

                  #9
                  Najlepsze piwo pszeniczne, jakie piłem! Po kilku komentarzach, w których ten Kocour jest krytykowany, musiałem napisać co myślę

                  Przywołany tutaj do porównania Primator, testowałem ostatnio zaraz po Kocourze Weizen i ledwo dopiłem tegoż Primatora - był najzwyczajniej bez wyrazu, ze zbyt dużą ilością drożdży.

                  Spieszę z wyjaśnieniem co sprawia, że tak mi smakuje ten Kocourovy Weizen: mocno wyczuwalny smak pszenicy. Nie jestem znawcą piw, piję dla przyjemności, ale Weizen jak sama nazwa wskazuje powinien mieć w sobie więcej pszenicy, niż innych słodów. I to jest jeden z tych przykładów na dobrze uwarzone piwo.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
                    Najlepsze piwo pszeniczne, jakie piłem! Po kilku komentarzach, w których ten Kocour jest krytykowany, musiałem napisać co myślę
                    No i bardzo dobrze, że napisałeś. Weź jednak pod uwagę, to, że Twój weizen i jacera to są kompletnie inne piwa. Taki urok maleńkich browarów.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #11
                      Właśnie degustuję.
                      Piana: bardzo słaba, krótka, znika do zera.
                      Kolor: złociste, bardzo klarowne, delikatne jedynie zmętnienie.
                      Wysycenie: dość wysokie.
                      Zapach: banan i lekki goździk.
                      Smak: wszystko na swoim miejscu, ale piwo jest bardzo wytrawne, głęboko odfermentowane. Jest sporo goździka, jest banan, ale całość wodnista, także dlatego, że zbyt mało osadu drożdżowego. Klasyczny przykład weizena na WB-06. Mogę się założyć, że to jest piwo na tych drożdżach.
                      Opakowanie: etykieta standardowa dla Kocoura, mnie się podoba. Butelka PET już mniej.

                      Tak smakuje piwo na WB-06. Wodniste, z krótką pianą, bardzo klarowne, ale wad jakichś innych nie miało.
                      Last edited by kopyr; 15-09-2009, 21:23.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • derius
                        Member
                        • 07-2006
                        • 35

                        #12
                        witam,
                        degustowaliśmy to piwo 2x 0,5 nalewane w składzie ludzkim dwuosobowym i przedstawiam nasze opinie:
                        piana -słaba do szybkiego zaniku
                        kolor- jasna słomka
                        wysycenie -bardzo małe
                        zapach -owoce południowe
                        smak -jw i o zgrozo landrynki malinowe!
                        struktura -bardzo wodnista i cienka jakieś dziwnie płaskie bez wyrazu
                        posiada dużą moc co okazuje się w miarę szybko ale nie w tym rzecz
                        zgodnie stwierdziliśmy że ten typ nam nie pasuje i będziemy go omijać szerokim łukiem także ze wzgledu na cenę.
                        oczywiście wszystko kwestia gustu ale takie mamy odczucia
                        pozdrawiam
                        Derius

                        Comment

                        • kishar
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 1691

                          #13
                          Piwo zakupione na festiwalu piwnym w Pradze.
                          Zapach wyraźny bananowo-goździkowy.
                          Piana potężna na początku, szybko się redukuje do dość małej, ale pozostaje przez cały okres picia.
                          Kolor słomkowy, średnio mętne.
                          Smak bardzo fajny cytrusowy, kwaskowaty, świetnie orzeźwia. jest dość lekkie, jak dla mnie za lekkie, ale poza tym piwo jest bardzo dobre, podszedł mi jego smak.
                          Wysycenie jest ok.
                          Opakowanie ciekawe w Kocurowym stylu, mi się podoba.

                          Comment

                          • grew
                            Senior
                            • 05-2009
                            • 766

                            #14
                            Natrafiłem na tego Weizena w Noprosu w wersji beczkowej. Smakował wspaniale - bez zmrużenia oka mogę powiedzieć - najlepszy przedstawiciel gatunku. Mniam



                            Zakupiłem wersję butelkową (PET'ową) - niestety, ponoć ta sama warka, a piwo inne Jak już pisałem w wątku z Noprosu, nie wiem dlaczego to piwo ma zupełnie inny kolor (w butelce nie ma zmętnienia), smakuje też inaczej. Jest dobre, ale w porównaniu do wersji beczkowej, którą miałem okazję pić w odstępie dwóch dni - niestety gorsze. Może to kwestia napełniania butelek? Piwo odstało i do butelek trafiła część bardziej wodnista? Ktoś wie?

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12171

                              #15
                              Piłem wczoraj w wersji lanej w Danupie w Hradcu Kralove. Piana beż zarzutu, wysycenie stosunkowo niskie, przewaga nut bananowych w aromacie, natomiast cytrusów niewiele. W smaku w związku z tymi bananami też wydaje się "bananowe", ogólnie gładkie, pijalne i sympatyczne.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎