Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lublin, Jutrzenki 10, Piwosz [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gopher
    Senior
    • 10-2007
    • 450

    Lublin, Jutrzenki 10, Piwosz [zamknięte]

    Dostępne Ciechany i Janów (2,15 zł), do 6 piw z Janowa dodają szklankę(http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=38435).
    Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gopher Wyświetlenie odpowiedzi
    Dostępne Ciechany i Janów (2,15 zł), do 6 piw z Janowa dodają szklankę(http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=38435).
    Zgadza się, jest też niemal pełny asortyment piw ze Zduńskiej Woli, jest Witnica, jest Pokrówka, jest Konstancin (wybiórczo), jest olsztyński Mazur, są piwa z Miłosławia i Nakła, niestety nie ma Czarnkowa. Także trochę z południa: Saris, Krusovice, Kozel.

    Comment

    • wimich
      Member
      • 08-2009
      • 44

      #3
      Rewelacja !!! Jutrzenki 10 - PIWOSZ-ek

      Zgadza się. Byłem ostatnio i naprawdę polecam. To prawdopodobnie najlepszy sklep z piwem w Lublinie. Poza szerokim wyborem Ciechanów jest jeszcze sporo innych ciekawych piw niepasteryzowanych np. Premium czy Świerze z browaru Kormoran a sprzedawca mi się "odgrażał" że jak przyjdę koło września/października to dopiero wtedy zobaczę, bo w tej chwili nie mają pełnego asortymentu ze względu na to, że niektóre piwa niepasteryzowane nie wytrzymują temperatur. Poza niepasteryzowanymi wybór całkiem spory, chociażby Smoki czy Czarne miodowe z browaru Fortuna, Koźlaki no i jest regionalny LECH Pils dostępny niby tylko w Wielkopolsce. Ja jestem tam teraz prawie co dziennie bo wybieram piwo nie komercyjną chemię Pozdrawiam

      Comment

      • wimich
        Member
        • 08-2009
        • 44

        #4
        chyba była dostawa

        Przechodziłem właśnie w okolicy Jutrzenki i coś mnie tknęło żeby do PIWOSZ-ka zajrzeć. Powiem wam cudo. Półki pękają w szwach. Przybyło trochę fajnych piw. Jest Naturalne niefiltrowane i piwa z KOREB-a. Tych jeszcze nie piłem więc właśnie zabieram się za degustację.

        Comment

        • wimich
          Member
          • 08-2009
          • 44

          #5
          BOSMAN limitowana edycja ze szczecina

          No dzisiaj odwiedziłem sobie PIWOSZA i proszę BOSMAN prosto znad morza. Limitowana edycja niepasteryzowana

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            No i brzmi jakbyś tam pracował Przeglądając inne wątki sklepowe pewnie przykuło Twoją uwagę to iż podajemy zwykle informacje cóż ciekawego piwnego znajduje się w danym sklepie.
            Last edited by ART; 23-08-2009, 11:17.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wimich Wyświetlenie odpowiedzi
              (...) i proszę BOSMAN prosto znad morza. (...)
              Szczecin leży nad morzem? Od kiedy?
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • wimich
                Member
                • 08-2009
                • 44

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Szczecin leży nad morzem? Od kiedy?
                Z perspektywy Lublina w rzeczy samej śmiało można uznać że Szczecin leży nad morzem. Jak jeszcze studiowałem Fizykę w Lublinie organizowane były do nas wyjazdy do takiego ośrodka fizyki jądrowej w Dubnej pod Moskwą (jakieś 150km od Moskwy), no i na tej podstawie, oczywiście przeskalowując odpowiednio wielkości państw, (bo ktoś zaraz by mi powiedział, że Warszawa też nad morzem leży), śmiało można powiedzieć że tak.

                Comment

                • wimich
                  Member
                  • 08-2009
                  • 44

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  No i brzmi jakbyś tam pracował Przeglądając inne wątki sklepowe pewnie przykuło Twoją uwagę to iż podajemy zwykle informacje cóż ciekawego piwnego znajduje się w danym sklepie.
                  Po pierwsze jak zostanę właścicielem jakiegoś sklepu, szczególnie z piwem, na pewno nie omieszkam was poinformować.
                  Po drugie pytałem, czego nie ma tego sklepu w dziale sklepy, i się dowiedziałem, że jakaś reorganizacja ma być czy coś i na razie na forum trzeba opisywać, no i jak mam coś ciekawego (tzn. informacje o jakimś sklepie) to żebym pisał, więc piszę.

                  A tu wychodzi na to, że jak ktoś chce charytatywnie ludzi oświecać żeby się komercyjną chemią nie truli (swoją drogą sam niedawno się dowiedziałem, że istnieje coś takiego jak piwa niepasteryzowane) to już niby jakąś politykę reklamową uprawia.

                  Zatem:
                  -nie jestem właścicielem żadnego sklepu
                  -nie pracuję w żadnym sklepie

                  No i można było się kulturalnie zapytać a nie jakąś teorię spiskową tworzyć.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23782

                    #10
                    Niepotrzebnie unosisz się z powodu pierwszego zdania zamiast odpowiedzieć na drugie. Pozaforumowy dział sklepy jest obecnie wyłączony z aktualizacji i tak Ci napisałem, więc o wszelkich ciekawostkach pojawiających się w sklepach prosiłem aby pisać na Forum. Nie musisz jednak dodawać nieco sztucznie brzmiących zachwytów bo brzmi to jak reklama a nie bezstronna opinia - szczególnie gdy nie pojawia się w danym wpisie nic konkretnego poza owymi peanami. Te, wierz mi, nie są konieczne bo w BrowarBizie przebywają osoby, które spokojnie wyłuskają dobre piwo z asortymentu danego sklepu, więc możesz się skupić na konkretach. Życzę więcej luzu
                    Last edited by ART; 24-08-2009, 14:19.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • wimich
                      Member
                      • 08-2009
                      • 44

                      #11
                      Żeby było konkretnie i tematycznie skupię się na podawaniu ciekawych pozycji asortymentu:
                      Ostatnio pojawiły się wynalazki z browaru KOREB:
                      - ciemne Herbowe
                      - Miodowe
                      - Lagery: Łaskie i Mocne
                      Last edited by wimich; 31-08-2009, 08:40.

                      Comment

                      • Lacriferno
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 783

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wimich Wyświetlenie odpowiedzi
                        Żeby było konkretnie i tematycznie skupię się na podawaniu ciekawych pozycji asortymentu:
                        Ostatnio pojawiły się wynalazki z browaru KOREB:
                        - ciemne Herbowe
                        - Miodowe
                        - Lagery: Łaskie i Mocne
                        Wynalazki? Z racji ciągłego unowocześniania metod produkcji wynalazkami można nazwać ogólnie dostępną masówkę, a nie piwa z małych regionalnych browarów.

                        Comment

                        • delvish
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 3508

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lacriferno Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wynalazki?...
                          Moim zdaniem część piw z Łasku zdecydowanie zasługuje na znalezienie się w takiej kategorii
                          Last edited by delvish; 31-08-2009, 20:43.
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #14
                            Może Miodowe i Herbowe (chociaż te drugie zmieniło smak na korzyść) można zaliczyć do wynalazków. Mocne (Strong Beer) a zwłaszcza jego niepasteryzowany odpowiednik - Żywe - to całkiem ciekawa propozycja. Czasami coś się może nie udać, jak to w małym browarze - ostania warka Żywego z datą bodajże 23.08 - smaczek powiedzmy brzoskwiniowy, dziwny, ale w sumie nawet oryginalny i do wypicia. Koreb, w przeciwieństwie do Ediego, podąża w dobrą stronę, warto go próbować.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Maggyk
                              Szara Adminiscjencja
                              • 05-2004
                              • 5615

                              #15
                              To jest temat o sklepie, a nie o piwie - zapraszam do Piwo konkretnie.
                              Last edited by Maggyk; 31-08-2009, 21:50.
                              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                              Piwo domowe -
                              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                              Reklama w BROWARZE
                              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎