Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Okocim Premium Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • al1cja
    Junior
    • 11-2005
    • 4

    Okocim, Okocim Premium Pils

    Dla mnie rewwelacja sezonu - najlepsze piwo klasy premium w ostatnim czasie. Świetnie wyważony smak.Pełny zachwyt. Zwykły Carlsberg to klasa niżej. Czy to tylko partia startowa?
  • silvian
    Senior
    • 08-2008
    • 727

    #2
    Wystarczy trochę się rozejrzeć po forum, wyszukiwarka nie parzy.
    Może zacznij tu : http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=81163
    "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

    Comment

    • Promil03
      Senior
      • 10-2007
      • 2833

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika al1cja Wyświetlenie odpowiedzi
      Dla mnie rewwelacja sezonu - najlepsze piwo klasy premium w ostatnim czasie. Świetnie wyważony smak.Pełny zachwyt. Zwykły Carlsberg to klasa niżej. Czy to tylko partia startowa?
      Oby firma Carlsberg rosła w siłę, a przedstawicielom żyło się dostatniej!!!

      Comment

      • Mikko
        Senior
        • 12-2008
        • 583

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika al1cja Wyświetlenie odpowiedzi
        Dla mnie rewwelacja sezonu - najlepsze piwo klasy premium w ostatnim czasie. Świetnie wyważony smak.Pełny zachwyt. Zwykły Carlsberg to klasa niżej. Czy to tylko partia startowa?
        to tylko partia startowa, potem to bedzie dopiero dobre piwo i nawet zwykly Zywiec to bedzie klasa nizej

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #5
          W Społem kupiłem ten wynalazek, aż za 3,23zł , a co do piwa to typowy koncernowy przeciętniak.Generalnie szkoda kasy, lepiej napić się Noteckiego


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • coldfire
            Senior
            • 01-2008
            • 374

            #6
            Jak już wspomniał Pogoniarz - generalnie szkoda kasy i czasu. Piwo drogie, bo butelka oczywiście bezzwrotna i niebywale brzydka. Jedyny plus za to, że jest brązowa.
            Piana opada niemal natychmiast, po pół minuty już jej nie ma.
            Kolor standardowy. Wysycenie zbyt intensywne. Zapach delikatny, chmielowy; nudny.
            W smaku piwo trochę przeczy temu czego się można było spodziewać po zapachu - dominuje słodowość, ale jakaś taka dziwna - cierpka, nieprzyjemna. Porównałbym z Goolmanem Gold.
            Chmielu właściwie brak, ale za to jest dosyć spora, a nawet nieco zaskakująca treściwość.
            Oprócz tego pusto i zimno - żadnych smaczków, żadnych ciekawych nut. Po prostu koncerniak.
            Piwa i pacierza nie odmawiam

            Comment

            • cielak
              Senior
              • 03-2004
              • 2890

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
              to tylko partia startowa, potem to bedzie dopiero dobre piwo i nawet zwykly Zywiec to bedzie klasa nizej

              Na 100%. Ale bzdury tu wypisujesz.
              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

              Comment

              • Mikko
                Senior
                • 12-2008
                • 583

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak Wyświetlenie odpowiedzi
                Na 100%. Ale bzdury tu wypisujesz.
                Znasz slowo IRONIA???

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Słomkowy, taki jakiego się można było spodziewać. [3]
                  Piana: Śnieżno biała o małej gęstości. Aby ją uzyskać trzeba się na prawdę postarać przy nalewaniu a i tak utrzymuje się może przez minutę aby potem bezpowrotnie zniknąć nie pozostawiając po sobie żadnego śladu nawet na kuflu. [2]
                  Zapach: Słabo wyczuwalny, mało intensywny. Można się doszukiwać nutek słodowych. [2]
                  Smak: Słodowy, wodnisty. Po chwili lekko wyczuwalna goryczka, a po jeszcze dłuższej chwili można doszukać się chlebowych posmaków. [2.5]
                  Wysycenie: Nasycenie CO2 na dobrym poziomie, można rzec że w sam raz. [4]
                  Opakowanie: Dla mnie OK. I nawet mi się podoba. Na pewno wyróżnia się spośród innych piw swoimi tłoczeniami. Podoba mi się, że butelka jest brązowa. Etykieta i kapsel bardzo przeciętne. [4.5]
                  Uwagi: Podsumowując nic specjalnego. Tego się spodziewałem i może dlatego mnie nie zawiodło. Jednak nawet wśród piw masowo występujących można znaleźć coś lepszego więc pewnie często do Premium nie będę powracał.

                  Moja ocena: [2.475]
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • granat862
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 945

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasna słomka, klarowny. [4]
                    Piana: Drobnopęcheżykowa szybko znika [3]
                    Zapach: Takia jakby kwaśny, z wielkim trudem można wyczuc slodowość. [2.5]
                    Smak: Slodowo kwaskowe z delikatną goryczką, gdyby nie ta kwaskowość to może i by bylo smaczniejsze. [3]
                    Wysycenie: W normie [3.5]
                    Opakowanie: Brązowa wytłaczana butelka nie robi na mnie szału, w dodatku bezzwrotna jedynie kapselk trochę ratuje wizerunek. [2.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [2.875]
                    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                    Comment

                    • Mikko
                      Senior
                      • 12-2008
                      • 583

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasny, slomkowy [4]
                      Piana: a byla jakas piana? [2]
                      Zapach: Slodowy, niezbyt intensywny [3]
                      Smak: Na pewno za wodnisty - to najwieksza wada tego piwa, ale na pewno nie nijaki jak wikszosc koncernowych konkurentow. Jest w sumie charakterystyczny i latwo go odroznic. Poza slodem wyczuwam tez.... migdalowy posmak (jakby ktos dodal 'smaku' do ciasta). 4 daje w porownaniu z kocernowa konkurencja. Przy innych graczach bylo by 2-3. [4]
                      Wysycenie: nie za duze, nie za male - w sam raz [4]
                      Opakowanie: daje 3 za ogolne wrazenie. Nie jest 'tanie' czy tandetne. Jednak korci mnie dac 2 za to ze mozna pomylic to piwo z Carlsbergiem [3]
                      Uwagi: Na poczatku na forum podsmiewalem sie z tego piwa i bylem cholernie rozczarowany. Pilem kilka razy z beczki i z butelki i za kazdym razem inaczej mi smakowalo. Mam jednak wrazenie ze piwo zmienilo smak na plus ostatnio ale to moze byc tylko wrazenie. Jesli mam do wyboru Carlsberga, Lecha, Bosmana, Tyskie, Zywca czy Warke - biore Okocim.

                      Moja ocena: [3.4]

                      Comment

                      • Piekny
                        Member
                        • 03-2009
                        • 72

                        #12
                        Według mnie trochę lepsze niz dawne Okocim Mocne , nie ma tej wstrętnej słodyczy.

                        piwo ma 12 % ekstraktu - info podane na www.okocim.pl

                        Comment

                        • coldfire
                          Senior
                          • 01-2008
                          • 374

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piekny Wyświetlenie odpowiedzi
                          Według mnie trochę lepsze niz dawne Okocim Mocne , nie ma tej wstrętnej słodyczy.
                          Dlaczego porównujesz pilsa do mocnego?
                          Piwa i pacierza nie odmawiam

                          Comment

                          • Piekny
                            Member
                            • 03-2009
                            • 72

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dlaczego porównujesz pilsa do mocnego?
                            trochę mi się popieprzyło premium mocne z premium pils , moja opinia dotyczy premium mocnego , a co do pilsa premium to jednak jest to typowa tandeta zrobiona przez Carlsberga pod Carlsberga ( czyżby im nie schodził ? ) - ach gdzież ten smak OK -eja sprzed dziesięciu lat

                            Comment

                            • chemmobile
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 2168

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty. [4.5]
                              Piana: No nie powiem, nawet długo wytrzymała powoli opadając do kożuszka. Ale do kremowej to jej tak daleko jak mi do papieża. [3]
                              Zapach: Słodowo-kwaśny. Słodowy przyjemny, kwaśny odstraszający. [3]
                              Smak: Od razu wyczuwalna kwaskowatość doprawiona goryczką. Zdecydowanie za dużo "kwasu", który zasłania goryczkę. Następnie pojawia się słodowy posmak, najsłabiej akcentowany z nich wszystkich. Posmak końcowy słaby, mieszanina słodowo-goryczkowa. Kwaskowatość i dobre nagazowanie tłumią wrażenie wodnistości, jednak braki w treściwości są. [3]
                              Wysycenie: Bardzo dobre i orzeźwiające. [5]
                              Opakowanie: Patrząc po butelce nie da się tego piwa pomylić z innym. [3]
                              Uwagi: 0,5 l kupione za 2,99 zł. W kategorii cena/jakość daję 3/5 punktów. Zdecydowanie za drogie w stosunku do tego, co oferuje, ale za "markę" trzeba płacić Jak na koncernówkę to dobre piwo. Mogłoby konkurować z wynalazkami typu Warka czy Tyskie, ale sądząc po cenie, po jakiej jest sprzedawany, Carlsberg chyba chce zaatakować bastion Żywca, czyli tzw. polską "wyższą półkę". W końcu nie od dziś wiadomo, że dla Polaków wyznacznikiem jakości jest cena, a nie... jakość.

                              Moja ocena: [3.175]
                              Last edited by chemmobile; 29-04-2009, 17:24.
                              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎