Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Połczyn-Zdrój, Rastiger Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Połczyn-Zdrój, Rastiger Strong

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • toto
    Senior
    • 12-2006
    • 949

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: żółty, dość jasny (za jasny na mocne) [3]
    Piana: średnio obfita, gruboziarnista, szybko i głośno opada, oblepia szkło [2]
    Zapach: słodowy z nutami alkoholowymi, mało intensywny [2.5]
    Smak: słodowo-słodkawy, nieco alkoholowy, z chmielową goryczką tle. Słód wyczuwalny b. wyraźnie. [3.5]
    Wysycenie: trochę za duże, choć wprowadza orzeźwiający akcent [3.5]
    Opakowanie: brązowy PET 1 l., paskudna bordowa etykieta z mało czytelnymi napisami, brak ekstraktu; "wyprodukowano dla Tesco Polska" [1.5]
    Uwagi: jak na marketówkę i cenę 2,99/1 l. piwo całkiem znośne, choć z wszelkimi wadami "stylu": duża moc, wyczuwalny alkohol (choć nienachalnie), słodkość kosztem słodowości. Bez rewelacji.

    Moja ocena: [2.875]

    Comment

    • granat862
      Senior
      • 12-2004
      • 945

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Blado złoty, wydaje mi się za jasny. [2.5]
      Piana: Grubopęcheżykowa, szybko znika, pozostawia ślady na szkle. [3]
      Zapach: Zaraz po otwarciu, w nozdrza uderza alkohol, z czasem etylowa intensywność lekko opada i można wyczuć lekką słodowość [2.5]
      Smak: Wyczuwalna slodowowa slodkość, wyraźna goryczka, jak dla mnie zbyt wyraźna. [3]
      Wysycenie: Wysokie. [4]
      Opakowanie: Butelka PET. Ogólny wzór etykiety prosty ale mi się podoba i za to plus, minus natomiast za zly dobór kolorów, zlote napisy na bordowym tle są malom czytelne. [2.5]
      Uwagi: Kupione a 2,80 w Tesco, w stosunku ceny do jakośći wypada całkiem dobrze. Kupione tylko ze względu na etykiete, spodziewałem się czegoś gorszego.

      Moja ocena: [2.825]
      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

      Comment

      • SedesRambo
        Junior
        • 06-2009
        • 11

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: dobry [5]
        Piana: gęsta [5]
        Zapach: fajny [5]
        Smak: bardzo smaczny i tani !!! [5]
        Wysycenie: bardzo duże [5]
        Opakowanie: plastikowa butelka ja lubię !!! [5]
        Uwagi: Dobre i tanie ale Żubr lepszy

        Moja ocena: [5]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
        Art, Admin

        ---------------
        Last edited by ART; 12-06-2009, 20:35.
        Żubr Lwiwskie Obołon

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Rastiger to takie tescowe Sarmackie biedronkowe /PET butelka, podobna cena i zaw. alk oraz tzw. target/
          Nie wiem, cze jest lepsze od Żubra ale mi się skojarzyło z Sarmackim

          Barwa - złota
          aromat - nieciekawy, słodowy
          piana - niezbyt wysoka, ale pozostawia całkiem trwały kożuszek, pęcherzyki minimalne, piana wręcz kremowa, ładnie oblepia szkło
          wysycenie - w normie
          smak - słodowa baza z jakimiś syntetycznymi nutami goryczkowymi, niezbyt rozbudowany i dość tępy.
          treściwość - średnia

          Dość porównywalne z Sarmackim /jednak ze wskazaniem na produkt z Łodzi/.
          Zdecydowanie lepiej się prezentuje w szklance niż smakuje. No cóż nie jest to piwo z górnej półki, tylko z tej ekonomicznej i nie ma się czegoś interesującego w nim spodziewać.
          Jak poprzednicy napisali - znośne.

          ps.
          kupiłem egzemplarz ze starszą etykietą na której widnieje taka ciekawostka:
          Nr partii: podane na spodzie puszki plus za poczucie humoru

          Obecnie wchodzą nowe ety na tym pecie, bez podania nazwy producenta

          Nad napisem Rastiger widnieje kufelek z napisem:
          Beijersch Bier, trop poprowadził mnie do Holandii... tak daleko szukano inspiracji

          Comment

          • dipeone
            Senior
            • 05-2010
            • 741

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładne, pełne chociaż trochę rzeczywiście zbyt jasne jak na mocne piwo złoto. [3.5]
            Piana: Drobna, biała. Nie ma jej zbyt wiele a po chwili zostaje jedynie delikatna obręcz utrzymująca się niemal do samego końca spożywania piwa ze szklanki 0,33l. Niestety słaba. [1.5]
            Zapach: Czuć słód na pierwszym planie, w tle wyczuwalny niestety alkohol. [3]
            Smak: Tutaj odwrotnie niż w zapachu. Alkohol bardziej wyczuwalny od słodu. Goryczkę także czuć. Tragedii nie ma, idzie wypić chociaż zostawia w ustach niezbyt przyjemny, cierpki posmak. [2.5]
            Wysycenie: Wysokie. Odpowiednie dla mocnego, jasnego piwa. [4]
            Opakowanie: PET o pojemności 1L, czarna etykieta, podany cały skład, wartości odżywcze. Niestety brak producenta, odwrotki i dedykowanej nakrętki. ;- ) Etykieta mało czytelna. [3]
            Uwagi: Kupione w Tesco za 3,29 zł.

            Moja ocena: [2.725]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: mocno złocista, klarowne [4.5]
              Piana: przy nalewaniu niezbyt duży kożuszek, po kilki minutach pół centymetrowa warstwa, piana biała, bardzo drobna [2.5]
              Zapach: słodkawo-zbożowo-kukurydziano-słodowy [2.5]
              Smak: hmmm, próbuje coś wyczuć i długo to trwa, ogólnie powiedziałem zimna woda ze słodowo-goryczkowym posmakiem, dopiero na tle języka można wyczuć lekką goryczkę, minimalnie kwaskowatą, na końcu języka leciutkie słodowe akcenty [2.5]
              Wysycenie: trochę za duże, piwo kłuje w język [4]
              Opakowanie: plastik, czarny korek no name, etykieta w stylu amerykańskim, czyli nudna i powtarzalna, dobra dla mas [2.5]
              Uwagi: Tragiczne czy złe nie jest, są amatorzy mocnych, bezsmakowych piw, to niech je piję, ja połowę peta wylałem, a co zrobię z zawartością kufla, pomyślę, bo ugasić pragnienie nim można bez szczególnych obiekcji

              Moja ocena: [2.675]
              Attached Files
              Last edited by becik; 23-01-2012, 21:36.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złocisty, klarowny. Bardzo ładny. [4.5]
                Piana: Wysoka, ale niezbyt trwała. Opadła dość szybko, mocno brudząc szkło i zostawiając cienką warstewkę. [3]
                Zapach: Słodowo-chmielowy, w tle alkohol. Całkiem przyjemny. [3.5]
                Smak: Z początku słodowy, przez chwilę lekko wodnisty, a następnie mocno goryczkowy. Duży plus za brak słodyczy oraz umiejętne ukrycie posmaku alkoholowego. Przeszkadza cierpka i ściągająca goryczka na finiszu. Ogólnie jest poprawnie. [3.5]
                Wysycenie: Dosyć ostre. Pije się nieźle. Pod koniec jednak trochę brakuje. [4]
                Opakowanie: Litrowa butelka PET, wzornictwo najniższych lotów, brak info o ekstrakcie. [3]
                Uwagi: Niezła alternatywa dla ciężkostrawnego ostatnio Sarmackiego z Biedry. Szykowałem się na pogrom, a otrzymałem całkiem poprawnego stronga.

                Moja ocena: [3.5]
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6079

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jaśniejszy bursztyn. [3.5]
                  Piana: Trochę na początku potem tylko obwódka. [2]
                  Zapach: Słód, owoce, alko ale nie totalne. [2.5]
                  Smak: Słodkawe, słodowe, mini goryczka, skórka jabłka, [2.5]
                  Wysycenie: Średnie. [3]
                  Opakowanie: Błyszczy się jak psu... obroża . Jak na piwo do Tesco to całkiem ok. Proste ale przejrzyste. [3]
                  Uwagi: Nie ekstremalnie agresywny strong. Dla lubiących strongi nie lada gratka .
                  Ogólnie nie za lekko się pije no ale to 7% strong do Tesko!

                  Moja ocena: [2.55]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. NIE TO PIWO!
                  Art, Admin

                  ---------------
                  Attached Files
                  Last edited by ART; 12-04-2016, 14:55.

                  Comment

                  • remfire
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 1334

                    #10
                    Ostatni post chyba dotyczy innego piwa.
                    Wątek jest o piwie Rastiger Strong 6,5% , a to w puszce to jest Rastinger Strong 7,0 %.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎