Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ried, Rieder Märzen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Ried, Rieder Märzen

    Butelka 0,5 litra NRW, alkohol 4,9 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru
    Kolor - jasnozłocisty, klarowny
    Piana - drobna, wysoka, średniotrwała
    Zapach - mocno słodowy + nuta chmielowa
    Gaz - okey
    Smak - wyraźny słód, średni chmiel, średnio słodkie, lekka goryczka plus odrobina kwasku
    Poprawne piwo

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2220 - moje 1123 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12201

      #3
      Browar z Górnej Austrii, blisko Bawarii i może dlatego obok tego typowego austriackiego cienkusza marcowego

      Frischer, vollmundiger und bekömmlicher Charakter Strengste Maßstäbe bei der Auswahl der Rohstoffe aus heimischem Anbau, ein klassisches kaltes Gärverfahren und eine lange Lagerung geben dem Rieder Märzen seinen unverwechselbar frischen, vollmundigen und äußerst bekömmlichen Charakter.


      warzą również klasyczną, mocniejszą i treściwszą formę tego piwa jako Bayrisch Märzen:

      Das Bier zeigt sich dunkel, naturtrüb, gut gehopft mit feinporigem Schaum. Drei verschiedene Malzsorten sowie Hopfen aus dem Mühlviertel geben unserem Bayrisch Märzen Geschmack und Farbe.


      To ma natomiast 11,9% ekstr., 4,9% alk., IBU 23

      Aromat - wyraźny słód z trochę chlebową nutą, nieznaczny chmiel
      Piana - wyższa, trwała z kożuszkiem, zostaje trochę na szkle
      Barwa - jaśniejsze złoto
      Wysycenie - umiarkowane, musujące
      Smak - wyraźniejsza słodowa baza z lekką słodową słodyczą, jest chmielowa korzenność (bardziej przypominająca polskie odmiany niż nieodległe bawarskie), trochę nieco zalegającej goryczki
      Treściwość - solidniejsza pełnia
      Treściwość - pełne

      Całkiem poprawne piwo, a w swojej kategorii (austriackich marcowych) to nawet jedno z lepszych jakie pamiętam.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12201

        #4
        foto: Click image for larger version

Name:	P1130460.jpg
Views:	0
Size:	18,8 KB
ID:	2339371

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎