Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EDI, Wiśniowe Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    EDI, Wiśniowe Niepasteryzowane

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • rotmistrz
    Senior
    • 06-2005
    • 469

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czerwonawy, nieklarowne [2]
    Piana: wysoka, różowa, szybko opadła, wystrzeliła z butelki, po opadnięciu pozostał pełny kożuszek na całym licu pozostawiała ślad na szkle [3.5]
    Zapach: intensywny, owocowy z lekkimi aromatami słodu [3]
    Smak: słodkawy, z domieszką słodu, goryczka lekka wyczuwalna [3]
    Wysycenie: wysokie, piwo po otwarciu wystrzeliło do góry [3.5]
    Opakowanie: informacje o piwie pełne, etykieta standartowa dla browaru EDI [3]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.025]

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      Piwo nie miało barwy nawet lekko czerwonawej. Z wyglądu jak piwo jasne z sokiem (małą porcją). W smaku podobnie, ale o dziwo mnie to bardziej smakowało jakby dodać sok malinowy do piwa a nie wiśniowy. Słodkie, zero goryczki, czy odrobiny wytrawności, kwasowości - nic. Całe szczęście miałem do wypicia tylko jakieś niecałe 100 ml. Piana jak we wszystkich smakowych, duża puchata, opadająca; oblepia szklanki. Na bank nie wróce do niego.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Piwosz306
          Senior
          • 10-2007
          • 214

          #5
          Właśnie piję to "piwo". Kolor jasny, słomkowy, mętny. Piana szybko znika, ale pozostaje milimetrowy korzuch. Piwo bardzo słodkie, ale z posmakiem goryczkowym. Wiśnia wyczuwalna, smakuje niestety jak zwykłe piwo z sokiem malinowym. Belgijskiemu Kriek'owi nie dorasta do denka. Szkoda. Poza tym etykieta jest absolutnie oldchoolowa, pani w stylu disco polo, no i cała szata graficzna przypominająca jabola

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwosz306 Wyświetlenie odpowiedzi
            etykieta jest absolutnie oldchoolowa, pani w stylu disco polo, no i cała szata graficzna przypominająca jabola
            Ta pani nie jest taka zła, na pewno fajniejsza niż blondyny na Miodowym albo Imbirowym. Zresztą wiem od pani szefowej, że to jedna z ich córek (druga jest na Malinowym).

            Comment

            • Browar_Jezyce
              Senior
              • 10-2010
              • 131

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mętny, przypomina końcówkę wiśniowego kompotu. Piwo jest niepasteryzowane i niefiltrowane, więc w sumie nie jest to zaskakujące. [4]
              Piana: Piana wystrzeliła jak z szampana, a nawet bardziej. Najlepiej otwierać butelkę nad zlewem i jak najszybciej zacząć napełniać szkło. To może być problematyczne, ale świadczy o naturalności piwa. Po nalaniu piana bardzo solidna, w lekko różowym kolorze i redukuje się powoli. [5]
              Zapach: Bardzo świeży, drożdżowo-kompotowy. Zachęca do degustacji. [4.5]
              Smak: Wyraźna, acz nienachalna słodycz. W tym piwie rzeczywiście czuć wiśnie. Posmak drożdży przyjemnie współgra z lekką goryczką i wiśniową treścią. Dla koneserów piw smakowych - znakomite, dla darzących je mniejszą estymą - niekoniecznie. Ja należę do tych pierwszych. [4.5]
              Wysycenie: Gaz, dużo gazu! Może nawet za dużo, ale przynajmniej jest naturalny, co widać po zachowaniu "żywej" piany. Jedyny zgrzyt to niebezpieczeństwo ubrudzenia mebli czy obrusu. [4.5]
              Opakowanie: Estetyka taniego wina nigdy nie zdobędzie mojego uznania. Jednak warto docenić konsekwencję grafików z Nowej Wsi. [2]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.4]
              Birofile - vlog o piwie
              Birofile na Facebooku

              Comment

              • Pankracy
                Senior
                • 10-2007
                • 2768

                #8
                Duża część forumowiczów pastwi się ostatnio nad browarem pana Wilka. A tu proszę nowy użytkownik (widać nie oswojony jeszcze z naszym towarzystwem) wystawia dobrą ocenę wytworowi z Nowej Wsi.

                Każda potwora znajdzie swojego amatora.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Duża część forumowiczów pastwi się ostatnio nad browarem pana Wilka.
                  Pankracy wierz mi, że do pastwienia się nad EDIm jest jeszcze daleka droga. Przynajmniej z mojej strony .

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                  A tu proszę nowy użytkownik (widać nie oswojony jeszcze z naszym towarzystwem) wystawia dobrą ocenę wytworowi z Nowej Wsi.
                  No i dobrze. Różnorodność musi być. Mnie tam jednak ta opinia nie przekonuje do sięgnięcia po te piwa.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎