Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Kujawskie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Krajan, Kujawskie Mocne

    Ekstrakt 14,1% , alkohol 7%
    Barwa bursztynowa.
    Piana rzadka, dziurawa i nietrwała.
    Zapach dość surowy i niezbyt zachęcający.
    W smaku lekko słodkawe ze słodowymi nutami, przy czym słodkawość jest złamana lekkim kwaskiem. Równocześnie czuć wyrażną goryczkę, nawet dosyć szlachetną.
    Niestety te smaki mimo, że się przenikają, to jednak nie współgrają harmonijnie ze sobą i raczej się gryzą, może nie brutalnie, ale jednak
    Parametry wskazują, że to po prostu Bawarskie Mocne z inną nazwą.
    Attached Files
  • Samoglow
    Senior
    • 07-2007
    • 606

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy. Idealny dla mocnego lagera. Brawo! [5]
    Piana: Gęsta, ładna, ale znika szybciutko. [3]
    Zapach: Wyraźny, słodowo - chmielowy. Sprawia wrażenie, że jest to piwo mocne i będzie słodkawe. Zobaczymy... [4]
    Smak: Smaczne, mocne piwo. Czuć sporo słodu, a i chmiel jest wyczuwalny. Brakuje mi tu goryczki, która jest mocno cofnięta. Sprawia to wrażenie, że piwo jest ciut mdłe. Słodycz jest tu także odczuwalna. Dla mnie tylko więcej goryczki i byłoby super. [4]
    Wysycenie: Nierówne, pod koniec jest zdecydowanie za słabe. Początkowo w normie. [3]
    Opakowanie: Skromne, eleganckie i podano ekstrakt. [5]
    Uwagi: Niezłe mocne piwo. Jednak zauważam, że większość piw Krajana jest lekko mdłych. Zarówno Kujawskie, jak i dawniej Złoty Strong, Nakielskie Ciemne o Czerwonym i Zielonym to już nawet nie ma co wspominać. To chyba jednak poprzez brak bardziej zdecydowanej goryczki. Tym niemniej zupełnie fajne piwo, do którego można czasami wrócić.

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #3
      Hm... czy mnie się wydaje, czy ta szklanka jest niedokładnie domyta?
      Last edited by delvish; 27-05-2009, 17:03.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • darko
        Senior
        • 06-2003
        • 2078

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
        niedokładnie domyta?
        Przepraszam za offtopic, ale jak coś może być niedokładnie domyte? Domyte, albo niedomyte. Chyba nie może być trochę niedomyte

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
          Chyba nie może być trochę niedomyte
          Kurczę, powiem ci, że nie wiem, czy "chyba" może być trochę niedomyte. Nigdy nie myłem "chyba"
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9731

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
            Kurczę, powiem ci, że nie wiem, czy "chyba" może być trochę niedomyte. Nigdy nie myłem "chyba"
            Ekspertem od wszelkich aspektów "niedomycia" jest Piękny, wystarczy spojrzeć na jego ocenę namysłowskiego Złotego Denara Mocnego...

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
              Hm... czy mnie się wydaje, czy ta szklanka jest niedokładnie domyta?
              wszystkim się zdawało, że to Wojski gra jeszcze, a to echo grało.
              Staram się myć szkło, ale nadmiernym purystą w tym względzie nie jestem, więc niedopatrzenie mogło się zdarzyć.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9731

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czyste złoto. [4]
                Piana: Wysoka, kremowa, bardzo sztywna. [4]
                Zapach: Słodowy, dość słaby. Nic szczególnego, choć nie odrzuca. [3]
                Smak: Słód rządzi. Trochę goryczki i jakieś nuty... metaliczne? [3]
                Wysycenie: Niezbyt mocne, ale dla mocnego piwa uzasadnione. [3.5]
                Opakowanie: Czytelne. Są parametry. Czarny goły kapsel. [3]
                Uwagi: Bez rewelacji, ale spokojnie do wypicia piwo mocne.

                Moja ocena: [3.175]

                Comment

                • granat862
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 945

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnozłoty, roche za jasny jak na 14. [4]
                  Piana: Średniopęcheżykowa, wysoka szybko znika. [3]
                  Zapach: Słodowo-chmielowy, delikatny. [3]
                  Smak: Delikatna słodowa słodkość, z niedużą goryczką. [3.5]
                  Wysycenie: Nierówne, poczatkowo zdecydowanie za wysokie z czasem powoli obniża się do poziomu średnio-wysokiego. [3]
                  Opakowanie: Etykieta czytelna za to plus ale nie zmienia to faktu że nie podoba mi się, kojarzy mi się z tanimi winami i nalewkami typu "Lipa z miodem", minus za goły kapsel, podane parametry i adres za co plus. [3]
                  Uwagi: Warka z data do 04.12.2009
                  Jeszcze do niego wróce
                  Moja ocena: [3.25]
                  Last edited by granat862; 05-07-2009, 18:26.
                  Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, lekko mętny. [4]
                    Piana: Wysoka, ładna, ale zbyt wodnista. Znika dość szybko bez śladu. [3.5]
                    Zapach: Baaardzo niewyraźny. Trudno się doszukać czegokolwiek, poza lekką, bardzo delikatną słodyczą. [2.5]
                    Smak: Słodowy, dosyć słodki. Finisz goryczkowo-alkoholowy, ale niestety nie daje rady zrównoważyć słodyczy. [3.5]
                    Wysycenie: Drobne i szczypiące. Nie trzyma piany. [3]
                    Opakowanie: Butelka z kolorową etykietą w stylu Krajana. Graficznie bez rewelacji, ale plus za parametry. Minus za brak składu i goły kapsel. [3.5]
                    Uwagi: Niezłe piwo, da się wypić, nawet z lekką dozą przyjemności. Jak dla mnie jest niestety zbyt słodkie. Ma potencjał, ale brakuje mu bardziej zdecydowanego finiszu, przez co pozostawia spory niedosyt.
                    Nowe parametry: 6% alk, 14,1% ekstr.

                    Moja ocena: [3.15]
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎