Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Premium niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Kormoran, Premium niepasteryzowane

    Alkohol 5,5%
    Piana ładna dość gęsta i trwała.
    Barwa słomkowo-złocista.
    Bardzo orzeżwiające i świeże.Niemal bez goryczki.
    Jak dla mnie nieco zbyt kwaskowe, z lekkim syntetycznym posmaczkiem, szczęśliwie nie narzucającym się.
    W każdym razie niezłe piwko na upał.
    Attached Files
  • TCT
    Senior
    • 04-2007
    • 135

    #2
    Jaki ładny kormoran na krawatce - dotąd chyba na swoich piwach niepasteryzowanych nie chwalili się zbyt swoim logiem Sądząc po zawartości alkoholu nie jest to kolejna mutacja Świeżych MAZURów?
    "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
    art. 86 Konstytucji RP

    Comment

    • pazurq
      Senior
      • 05-2007
      • 120

      #3
      Piłem wczoraj te piwko. bardzo pozytywne wrazenia , niepasteryzowane bardzo miły końcowy posmak przypominający niezapomnianego zagłobe z lat 79-80. Polecam
      dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

      Comment

      • chemmobile
        Senior
        • 03-2009
        • 2168

        #4
        Zapach trochę za słaby. Słodowy, ale jakiś taki nieczysty.
        Smak: trochę wodniste. Piwo w wersji light, tzn. lekki słód jest, goryczka też, ale łagodna. No i ten kwaskowaty smaczek obecny od początku do końca.
        Nie jest to wybitne piwo, ale w żadnym wypadku nie zrównywałbym go z koncernówkami, bo jednak ma jakiś smak. Kormoran nie ma u mnie dobrej reputacji, ale stara się.

        Piwo dostępne we wrocławskiej Drink Hali.
        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

        Comment

        • Samoglow
          Senior
          • 07-2007
          • 606

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Typowa słomka. Jaśniutkie klarowne piwo. [4.5]
          Piana: Bardzo słaba. Opada bardzo szybko i tworzy się również dość niska. [3]
          Zapach: Słabiutki, lekko słodowy. Ciężko coś konkretnego wyczuć. [3]
          Smak: Całkiem przyjemne, leciutkie piwo. Jak dla mnie to jest lekkie, a nie pełne. Ekstrakt na poziomie 10,5 - 11. Niby wodniste, ale jednak coś przyjemnego w ustach pozostaje. Goryczka słabiutka. Dla orzeźwienia będzie super. [3.5]
          Wysycenie: W sumie nie mam zastrzeżeń. [4.5]
          Opakowanie: Ładne wzornictwo, ale oczywiście brak ekstraktu. [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.425]

          Comment

          • Budvar
            Senior
            • 09-2005
            • 265

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jaśniutka słomka [3.5]
            Piana: stanowczo za mało zwarta i zbyt nietrwała - miejmy nadzieję, że jest to element "do poprawki", skoro przedmówcom trafiły się ciekawsze doznania [2]
            Zapach: zbyt intensywny może nie jest, ale mnie urzeka jakąś taką "swojskością" [4]
            Smak: w mojej opinii to świetne piwo na lato - leciutkie, a wcale nie wodniste, z dobrze zaznaczoną wytrawną nutą - co bardzo mi pasuje, natomiast bez wspominanej przez poprzedników kwaskowości (moe to kwestia przechowywania ?), dodatkowo na plus zapisuję taki "oldskulowy" posmak (ale w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu - wiecie, taki smaczek piwa pitego w plenerze w letni wieczór całe wieeeeeki temu ) [4.5]
            Wysycenie: leciutkie [4]
            Opakowanie: może nieszczególnie oryginalne, ale chyba wolę to od "hand made'u" znanego ze "Świeżego" i "Warmiaka" [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.975]

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Niemal klasyczne złoto. Może trochę ciut jaśniejsze. [4.5]
              Piana: Piana nie wytworzyła mi się zbyt obfita, ale utrzymywała się jakiś czas. [3.5]
              Zapach: Zapach nie jest zbyt wyrazisty. Dominują aromaty delikatnego słodu z kwiatowymi nutami. Chmiel nie jest wyraźny, raczej niweluje słód. [4]
              Smak: Zaskakująco łagodne jest to piwo. Pije się je naprawdę dobrze. Nic nie jest w nim nachalne, a słód i chmiel dobrze się uzupełniają. Nie jest to piwo ani goryczkowe ani słodowe. Końcowy posmak pozostawia szlachetny łagodny chmiel. Brak oczywiście posmaków HGB. [4]
              Wysycenie: Nasycenie nie jest zbyt obfite. Podobnie jak całość piwa jest dość łagodne. [3.5]
              Opakowanie: Brak informacji o zawartości ekstraktu. Kapsel z serii światowej nijak nie pasuje do całości. Jeśli chodzi o etykietę to przyczepiłbym się jedynie do napisu Premium, który też nie pasuje mi do ogólnego designu piwa. [3.5]
              Uwagi: Warka z datą przydatności do spożycia: 29.05.2009

              Moja ocena: [3.925]

              Comment

              • Wujcio_Shaggy
                Senior
                • 01-2004
                • 4628

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Słomkowy. Klarowny. Dla mnie ciut przyblade. [3]
                Piana: Nędzna. Średniopęcherzykowa, ale niska. Znika szybko. Zbyt szybko. Koloru białego, o ile zdążyłem zauważyć. [1.5]
                Zapach: Słodowy, a raczej słodowo-piwniczny. Wyraźny, niezbyt mocny. W dalekim tle lekkie nuty chmielowe. [3.5]
                Smak: Pierwsze pięć łyków smakuje słodowo-kwaskowo - czyli nie bardzo. Pozostałe 45 łyków już znacznie lepiej - pojawia się goryczka, niezgorzej balansuje się ze słodem, do tego lekki posmaczek chmielu. [4]
                Wysycenie: Duże bąbelki. Nasycenie początkowo wysokie, zbyt agresywne, po chwili normalizuje się. [3.5]
                Opakowanie: Butelka ŻGB. Etykieta i krawatka w tonacji pomarańczowej z czarnymi akcentami. Wygląda dość estetycznie. Kapsel z klaunem ("kałkinem", jak mówi moja młodsza córcia), zapewne z serii "kolekcjonerskiej". [4]
                Uwagi: Piwo lekkie, łatwe i przyjemne, dobre do konsumpcji sesyjnej.

                Moja ocena: [3.5]
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty, świetlisty, nastraja optymistycznie do świata . [3.5]
                  Piana: Tu gorzej. Jakaś taka niewyraźna, jak w tej durnej reklamie czegoś-tam na katar... [2.5]
                  Zapach: I znowu lepiej. Pachnie słodowo, piwnicznie, oldskulowo. Miłe dla nozdrzy (moich). [4]
                  Smak: Chlebowo-słodowy, taki "niemulący". Świeży. [3.5]
                  Wysycenie: Mimo lichej piany spore. Ładnie musuje i uderza w podniebienie. [4]
                  Opakowanie: Czytelne, proste. Szału graficznego nie ma, ale jest kormoran . Nie ma info o ekstrakcie, kapsle jak z soczków wiśniowo-marchwiowo-bananowych... [3]
                  Uwagi: Piwo, które ma szansę stać się miłym wspomnieniem z wakacji na Mazurach... .
                  Ostatnio jesteśmy rozpieszczani niepasterami, więc konkurencja jest coraz większa.
                  Dwa lata temu pewnie bym oszalał ze szczęścia, a teraz - dobry niepaster!
                  Budvar, dzięki.

                  Moja ocena: [3.575]

                  Comment

                  • granat862
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 945

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Blado złoty, klarowny [4.5]
                    Piana: Drobnopęcheżykowa niska szybko redukuje sie do cieniutkiej warstewki [3]
                    Zapach: Chlebowo-słodowo-kwiatowy.Przyjemny taki przyjemny swojski i piwniczny zarazem, ale ta piwniczność coś za bardzo mi nie podchodzi [3.5]
                    Smak: Delikatne w smaku, słodowość dobrze współgra z goryczką, wyczuwalny delikatny chlebowy akcent. [4]
                    Wysycenie: Wysokie, za szybko opada do średniego a potem zanika [2.5]
                    Opakowanie: Bardzo przyjemna dla mojego oka grafika, szkoda że kapsel psuje kompozycje, brak ekstarktu [4]
                    Uwagi: Kupione w Bełchatowie w Pubie Lamus za 4,50.
                    Jak będę miał okazję kupic w bardziej przystępnej cenie to z pewnością kupie.
                    Piwo z datą do 29.05.2009

                    Moja ocena: [3.675]
                    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                    Comment

                    • grzech
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 4592

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłociste, klarowne. [4.5]
                      Piana: Początkowośrednio wysoka, z czasem opadła do cienkiej warstewki. [3.5]
                      Zapach: Wyraźny, zdecydowany, ostry. Solidny pilsowy zapach. [4.5]
                      Smak: Smakowało mi. Dominowała wyraźna wytrawność, w tle delikatne chmielowe, nieco ziołowe posmaki i równie słąbo zaznaczony słód. [4.5]
                      Wysycenie: Nieco za niskie. [4]
                      Opakowanie: Estetyczne opakowanie, czytelna etykieta. Utrzymane wszystko w "żywym" charakterze. [4.5]
                      Uwagi: Niezłe piwo, do którego chętnie powrócę.

                      Moja ocena: [4.375]

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoto, ale trochę za jasne. [4]
                        Piana: Niska i dość szybko opada. [2.5]
                        Zapach: Silny, słodowo-kartoflany Autentycznie, pierwszy raz czuję w piwie gotowane warzywa. [3]
                        Smak: Treściwe, przyjemne. Czuć słodowość, która ustępuje miejsca bardzo przyjemnej chlebowości, a ta z kolei goryczkowemu posmakowi. Goryczka nie jest przesadna, taka w sam raz.
                        Bardzo dobre piwo, dobrze zharmonizowane. [4.5]
                        Wysycenie: Idealne. [5]
                        Opakowanie: Bardzo podoba mi się prostota kolorystyczna. Czarną kreską i ciekawym odcieniem pomarańczu można uzyskać bardzo ciekawy efekt. Etykieta nie jest tandetna ani krzykliwa. [4.5]
                        Uwagi: Zakupione tradycyjnie w Zof-Marze na Pomorskiej w Łodzi.

                        Moja ocena: [3.775]

                        Comment

                        • lzkamil
                          kierowca bombowca
                          • 01-2003
                          • 3611

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemnozłoty, prawie jasnobursztynowy [5]
                          Piana: wysoka, podtrzymywana dużym nagazowaniem, w miarę trwała [4]
                          Zapach: słodowy i leciutko chmielowy, przyjemny ale mógłby być intensywniejszy [3.5]
                          Smak: zdecydowanie lepiej smakuje po lekkim ogrzaniu niż prosto z lodówki - najpierw wydaje się trochę płaskie, dopiero pod koniec picia się robi konkretnie słodowe z nie narzucającą się ale wyraźną goryczką w posmaku, po intensywnym smaku czuć brak pasteryzacji [4]
                          Wysycenie: w jednej z dwóch ostatnio próbowanych butelek piwo wyszło na spacer (nie wstrząśnięte ani nie zmieszane), w drugiej prawie chciało wyjść, po nalaniu bąbelki ładnie pracują ale nie jest przegazowane [5]
                          Opakowanie: etykietki nawet znośne graficznie, kapsel z serii ni pies ni wydra, wielki minus za nie podanie ekstraktu [3]
                          Uwagi: kupione w łódzkim Zofmarze na Pomorskiej.

                          Moja ocena: [3.875]
                          Lepszy jabol pod okapem
                          niż GŻ, CP i KP !


                          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                          Comment

                          • yavo
                            • 03-2009
                            • 909

                            #14
                            Partia do 7 lipca

                            Zajeżdża spirytusem :/

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemno złocisty, klarowne [5]
                              Piana: obfita, zwarta, bardzo dugo sie trzyma z początku, pod koniec nic nie ma, nie osadza się na szkle [4.5]
                              Zapach: przyjemny, dominuje chmielowo-zbożowy zapach [4.5]
                              Smak: w smaku tak jak i w zapachu, dominuje przyjemna chmielowa goryczka, w dalszym tle dają o sobie znać zboża, od razu przyszedł mi na myśl smak ziaren żyta, choć wiem, że go tam nie ma , pełne w smaku, treściwe [4.5]
                              Wysycenie: bez zarzutu [5]
                              Opakowanie: prosta etykieta, dwukolorowa, takie mi sie podobają [5]
                              Uwagi: bardzo dobre piwo, na pewno powrócę do niego, zakupione w W-wie w sklepiku za megasamem na Jolie Bord

                              Moja ocena: [4.575]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎