Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Starogard Gdański, Hallera, Parasole Bar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Starogard Gdański, Hallera, Parasole Bar

    Gdyby ktoś zabłądził do stolicy Kociewia i miał ochotę ochłodzić się piwkiem, to chyba najciekawszym miejscem (w ciepłe miesiące) jest ogródek piwny pod murami starego miasta. Mieści się on na ulicy Hallera, nad rzeką Wierzycą miedzy basztami Gdańską a Narożną. Idąc od rynku mijamy basztę Gdańską i zaraz za nią, przed mostem nad Kanałem Młyńskim, skręcamy w lewo w bramę. W tym miejscu parasole zwiastujące możliwość napicia się piwa są od ładnych kilku lat, ale o ile wcześniej były to Żywiec i EB, tak w tym roku zaczerwieniło się barwami Warki.

    No właśnie, z beczki jest Warka i Specjal. Obydwa po 3,50 za duże piwo. Można coś tam też drobnego zjeść - frytki i jakąś fasolkę czy cuś. Specjal był dziś bardzo przyjemny, świeżutki, z bardzo gęstą pianką, chociaż mógłby być o 1-2 stopnie cieplejszy. Są też butelki z przeglądem "twórczości" grupy Żywiec.

    Miejsce jest też przyjemne, w zieleni, nad rzeką, za którą mieści się Park Miejski. Parasoli naliczyłem 11, ław jest ponad 30, na siedząco zmieści się tam ponad 200 osób.
    Ogródek czynny jest już od jakiegoś tygodnia czy dwóch i zapewne będzie otwarty do końca września.

    W tym mieście niczego innego poza koncernówkami się nie napijemy, więc jeśli kogoś przypili, to jest to wg mnie najprzyjemniejsze,ze względu na położenie, miejsce do spożycia. Mieści się ono dokładnie w mijscu widocznym na fotce (jeszcze nie ma parasoli). Pozostałe fotki w Galerii:

    Attached Files

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Ogródek od początku maja ponownie czynny. Wszystko po staremu, z wyjątkiem ceny piwa.
    Zarówno Specjal jak i Warka poszły o 30gr do góry. Nowa cena to 3,80. Większość jednak pije z butelek... których cen nie znam, bo i po co.
    Nie wiem jak tam z jakością w tym roku (oszczędzam gardło); w zeszłym sezonie Specjal był bardzo smaczny.
    Last edited by Pendragon; 21-05-2010, 15:30.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      W ramach ratowania się przed lejącym się żarem zaszedłem pierwszy raz w tym roku do tego ogródka. Nawet bliskość wody i zacienienie terenu niewiele pomagała z temperaturą, za to mogłem obejrzeć sobie wycieczkę kajakową, która musiała wyciągać swoje pływaki na brzeg z powodu pobliskiej tamy.
      Piwnie przez lata nic się nie zmieniło, tylko doszedł Żywiec Marcowy i Bock. Białego nie zauważyłem.
      Z beczki Specjal i Warka - oba po 4 zł za plastik 0,4.
      Od niedzieli do wtorku promocja - Specjal jest za 3,50.

      Miejsce doczekało się swojego fanpejdża:
      Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        W zasadzie wszystko po staremu, jak rok temu, tyle że w lodówce zauważyłem Żywiec APA za 5,50 zł. Nie było za to Białego czy Marcowego. Może to chwilowe, nie wiem, pierwszy raz dziś byłem.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎