Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Eecke, Livinus Blonde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    Van Eecke, Livinus Blonde

    Ekstrakt nieznany, alk. 10 % vol. Piwo kategorii "S".
    Zapach: słodkie owoce na korzeniach - imbir, cynamon, kolendra. Korzeni z czasem coraz więcej.
    Piana gęsta, trzyma się długo, nie przesadnie sztywna - ma tendencje do przelania się. Wysycenie nieduże, mniej więcej takie, jak w angielskich ale'ach.
    Kolor bursztynowo-rdzawy, z wierzchu klarowny i świetlisty, po nalaniu całości traci przejrzystość, osad drobnogabarytowy.
    Smak: kolendra na drożdżach, odrobina alkoholu, goryczka w posmaku. Trochę rozgrzewa, ale nie tak jak można spodziewać się po 10-ciu voltach.
    Wchodzi gładko, nie czuje się ciężaru. Ostrość i goryczka sprawiają, że jest stosunkowo orzeźwiające.

    Na etykiecie facet w garniturze i kapeluszu i informacja, że nazwa pochodzi od "starożytnej znakomitości". Konkretnie nie sprecyzowano. Św. Lewin misjonarz i męczennik Fryzji z VIII wieku chyba nie ubierał się w kapelusz, garnitur i krawat
    Attached Files
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Jakbyś odkleił etykietkę i pstryknął z bliska albo zeskanował i wrzucił to bym spróbował coś rozkminić
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Etykieta dawno odklejona. Nie mam skanera, a czytelne zdjęcie za cholerę nie chce wyjść. Ale to krótki tekst, przepiszę go, choć moim zdaniem, a francuskiego w życiu nawet nie liznąłem, nic konkretnego z niego nie wynika:
      "Je vis le jour dans un champ de houblon... J'ai uni mon destin a de l'eau pure et de l'orge... Un foudre de chene exalta notre passin. J'ai ete choyee et affinee par DE BROUWER ET FILS. Puis me fut offert le nom de l'ancetre celebre: LIVINUS. Mon souhait le plus ardent est d'etre degustee par une bouche connaisseuse ou de vieillir sous de veritables voutes."
      Nad niektórymi samogłoskami są ogonki i daszki

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        Hmmm, myślałem że to po flamandzku/holendersku, a to po francusku którego ni w ząb nie kumam... tzn. pojedyńcze słowa, chmiel, jęczmień, degustować... pozostaje wrzucić w automatycznego tłumacza ale to już jutro bo idę kimać
        Last edited by lzkamil; 16-05-2009, 00:10.
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎