Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mapa sklepów piwnych oraz sklepów posiadających ciekawe piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #91
    IE to zło, pod Operą wszystko chodzi.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • ucho
      Senior
      • 05-2010
      • 500

      #92
      Tak, mam IE.
      Jeżeli po chwili nic się nie załaduje, wtedy trzeba dać "wstecz".
      Wtedy działa.

      Comment

      • fuliano
        Senior
        • 07-2010
        • 1825

        #93
        potwierdzam, sprawdza się

        Comment

        • paolus111
          Member
          • 06-2010
          • 47

          #94
          Bardzo dobry pomysł z tą mapą sklepów piwnych, dziwne że dopiero teraz zauważyłem ten temat, jeżeli można to proszę o dodanie na mapce sklepu z Mojego miasta czyli Przemyśl Świat Piw ul. Elizy Orzeszkowej 16.

          Comment

          • chemmobile
            Senior
            • 03-2009
            • 2168

            #95
            Trochę cierpliwości Ostatnio mam bardzo niewiele wolnego czasu, który mogę poświęcić na aktualizację mapy.
            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #96
              Przydałaby się aktualizacja, trochę ruchu w tym interesie jest

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • chemmobile
                Senior
                • 03-2009
                • 2168

                #97
                Nie mam czasu, zarobiony jestem Zresztą zbieram się do poważnej aktualizacji, tzn. wywalenie wielu punktów z mapy. W ciągu dwóch lat sporo zmieniło się w zaopatrzeniu sklepów i "zestaw obowiązkowy" uległ rozbudowie Popatrz na Łódź; w najbliższych latach sklepy powinny iść w kierunku rozbudowy portfolio i urozmaicania oferty o coś więcej niż tylko standardowa paleta Amber-Ciechan-Gniewosz-Erdinger-"coś czeskiego"
                Last edited by chemmobile; 09-06-2011, 14:57.
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • chemmobile
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 2168

                  #98
                  Jak zapowiadałem tak zrobiłem. Po ponad dwóch latach istnienia mapy sklepów przystąpiłem do jej gruntownego odświeżenia. Nie mam na myśli jedynie aktualizacji, którą zresztą w ostatnich miesiącach zaniedbywałem (mało casu, kruca bomba, mało casu ).

                  Przede wszystkim zmianie uległy kryteria wyróżniania sklepów opisywanych na forum browar.biz. Od powstania mapy nie nastąpiła rewolucja piwna w polskich sklepach. Zmiany jednak są, tyle że ewolucyjne. Upowszechniły się zestawy Ciechan-Amber-Czarnków/Gontyniec - Sulimar. Nawet w osiedlowych sklepikach można spotkać takie "wynalazki" jak niekoncernowe jasne pełne. Stąd konieczność podniesienia poprzeczki, czyli stawiamy na jakość, nie na ilość.

                  Podział na sklepy stricte piwne oraz z rozbudowanym asortymentem zostaje zachowany. Rozbudowuję jednak listę wymagań, jakie sklep piwny musi spełniać, aby być wyróżnionym. Z góry uprzedzam, że definicja "sklep piwny" jest skrojona do polskich realiów, dlatego Marcin "abernacka" proszony jest o nie czepianie się, jeśli jakiś przybytek nie jest wg niego sklepem piwnym

                  "Sklep piwny" oznaczony na mapie zielonym znacznikiem, oprócz oczywiście posiadania własnego wątku na forum browar.biz, powinien posiadać przynajmniej kilka z wymienionych poniżej cech:
                  • bogaty asortyment
                  • asortyment rotacyjny
                  • asortyment wielogatunkowy
                  • asortyment z dużej liczby browarów
                  • niebanalny asortyment piw zagranicznych
                  • obsługa kompetentna i pomocna w wyborze piwa
                  • właściciel aktywnie informuje o nowościach (w swoim wątku na browar.biz)
                  • możliwość zakupu kufli, szklanek, gadżetów piwnych

                  Pierwsze pięć punktów to tzw. cechy "twarde"; ostatnie trzy to cechy "miękkie". Coś jak w matematyce: warunki konieczne i wystarczające

                  Sklep z rozbudowaną ofertą piwną, oznaczony na mapie żółtym znacznikiem, powinien posiadać w miarę stały asortyment co najmniej kilku browarów, reprezentowanych przez kilka piw. W praktyce oznacza to, że np. Ciechan+Lwówek jest traktowany jako jeden browar, dopóki Lwówek nie wzbogaci się o kolejne rodzaje/marki piw (panie Marku, uprzejmie domagam się reaktywacji lwóweckiego koźlaka).
                  Zrezygnowałem z podawania aktualnego asortymentu przy sklepach "niebieskich" (a obecnie oznaczonych żółtym znacznikiem). To się po prostu nie sprawdziło, gdyż wymaga ciągłej aktualizacji przez użytkowników forum.

                  Tak jak w 2009 roku, tak teraz wszelkie uwagi mile widziane. Zastrzegam jednak, że o przydziale do sklepów piwnych decyduję ja. Staram się, aby moje decyzje byłe obiektywne; kieruję się jedynie waszymi wypowiedziami w dziale "Piwo - Gdzie", dodatkowo własnymi spostrzeżeniami, jeśli miałem możliwość odwiedzić dany sklep.

                  Na koniec łyk statystyki. Od chwili powstania pod koniec maja 2009 mapa sklepów piwnych zanotowała jak dotąd prawie 68 000 odwiedzin (w tym kilkaset moich "wejść"). Mając na uwadze, że jako GoogleMapa nie jest indeksowana przez wyszukiwarki jak typowa strona internetowa, to tak duża liczba odwiedzin jest sukcesem.

                  Aha, aktualizacja mapy trochę potrwa. Ile? Nie wiem Stosuję metodę małych kroczków, w końcu nie samym browar.bizem człowiek żyje. Do czasu ukończenia prac aktualizacyjnych braki i nieaktualne informacje będą zatem na porządku dziennym.

                  Edyta: link do mapy sklepów znajduje się w stopce lub tutaj.
                  Last edited by chemmobile; 11-07-2011, 19:55.
                  Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                  Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                    Aha, aktualizacja mapy trochę potrwa. Ile? Nie wiem
                    Dobrą robotę robisz. A na początek proponuję w miarę szybko uaktualnienie na mapce legendy, by wiadomo było co oznaczają poszczególne kolory.

                    Comment

                    • chemmobile
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 2168

                      Po dwóch miesiącach, metodą małych kroczków, mapa została poważnie zaktualizowana. Tak jak zapowiadałem, kryteria oceny sklepów zostały wyraźnie zaostrzone. W ten sposób chcę przejść z ilości na jakość aby docelowo, w miarę rozwoju polskiego rynku i zwiększenia dostępności piw zagranicznych, uzyskać mapę sklepów piwnych z prawdziwego zdarzenia.
                      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10737

                        Widzę poważną redukcję sklepów Jakie są kryteria umieszczenia\usunięcia sklepu ?
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • danhaj
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 619

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                          Widzę poważną redukcję sklepów Jakie są kryteria umieszczenia\usunięcia sklepu ?
                          Dokładnie. Tym bardziej, że w legendzie po lewej opisane są tylko żółte i zielone znaczniki, a najwięcej na chwilę obecną jest tych niebieskich.
                          Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                          www.czechforum.pl

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            Dziwną rzecz widzę na mapie - najwięcej jest punktów... niebieskich, a tymczasem na spisie sklepów są tylko żółte i zielone... Jak to możliwe?

                            Z innej beczki - starogardzki Ekosmak zszedł na psy. Na pewno nie zasługuje na kolor zielony, a i nad żółtym można by się zastanowić. No ale z 8-10 browarów jest, pojawiły się tez litewskie i rosyjskie, więc niech już pozostanie.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • chemmobile
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 2168

                              Kuźwa fix, znowu wszystko spieprzone przez przeglądarki. W moim FF wszystko jest OK, tylko zielone i żółte znaczniki. Pod IE i Operą mam to co wy, mnóstwo niebieskich znaczników. Trzeba ten burdel jakoś uporządkować.

                              Anteks, zmienione kryteria dotyczące sklepów opisałem kilka postów wcześniej, o tutaj.
                              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                Ale ja też mam Firefox (7.0.1).

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎