Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wychwood, White Wych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Misiekk
    Senior
    • 05-2001
    • 913

    Wychwood, White Wych

    White Wych Spellbinding Summer Ale



    Wyprodukowane przez Wychwood Brewery z Angli.

    Zawartość alkoholu 4.0 % Zawartości ekstraktu nie podano

    Butelka o dosyć nietypowej pojemności 660ml. Tradycyjnie jak inne piwa z tego browaru w orginalnym kształcie z gubego szkła. Etykieta jak zwykle kolorowa, bardzo ładna, z motywem Stonhage(nie wiem czy dobrze to napisałem), świetnej jakości. (Piłem też kiedyś z tego browaru Hobgoblina Extra Strong Ale który też ma bardzo urodziwą etykietę. Dlaczego nasze browary takich nie mają...)

    kolor: intensywny, bursztynowy,
    piana: gęsta, drobna, lekko kremowej barwy, długo się utrzymuje, pozostaje na brzegach kufla,
    zapach: przyjemny, delikatny ale niestety nie potrafię go określić,
    smak: wyraźny, lekko palony, gorycz pozostaje dłużej na brzegach języka,

    Jedno piwo wypiłem, które było nie najlepiej schłodzone. Efekt też był nie najlepszy gdy je spróbowałem, nie posmakowało mi za pierwszym razem. Takie na jeden raz i nic więcej. Lecz drugie piwo, wypite już na następny dzień i o odpowiedniej temperaturze zmieniło moje zdanie. Przypadło mi do gustu. Inne od tych które pije na co dzień.

    P.S. Jak zerwać z tej butelki tą cholerną etykietę ...?
    Piwo to jest życia blues, daje miłość oraz luz. :)
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    #2
    Re: White Wych Spellbinding Summer Ale

    Misiekk napisal/a
    ... Stonhage (nie wiem czy dobrze to napisałem) ...
    Stonehenge



    Gdzie to piwo można kupić?

    Comment

    • piwo
      Senior
      • 08-2001
      • 810

      #3
      No właśnie, gdzie?

      Fidlers elbow i Hobgoblina kupowałem w UK, faktycznie etykiety - majstersztyk, niestety w Polsce nigdzie nie widziałem.

      Comment

      • Misiekk
        Senior
        • 05-2001
        • 913

        #4
        Niestety ja też się nie spotkałem u nas w sklepach z tym piwem. Wszystko co miałem to były prezenty przywiezione przez kumpla z Wielkiej Brytwanni. I niestety w najbliższym czasie się nie spodziewam takich podarunków. A szkoda.
        Piwo to jest życia blues, daje miłość oraz luz. :)

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #5
          Etykietka rzeczywiscie ciekawa - calkiem niezla blond wiedzma odprawiajaca czary na tle Stonehenge. Gra slow Wych (od browaru Wychwood) - witch (czarownica), moze zreszta lokalna nazwa Wychwood od tego pochodzi? Butelka jak opisana wczesniej, alk. tak samo 4.0%.
          Zloty jasnobursztynowy kolor, piana na poczatku gesta ale niezbyt trwala, ale za to doskonale nagazowane!!! Czy to w ogole piwo angielskie? Babelki leca od dna caly czas i czuc je na calym jezyku przy piciu. Czysty chmielowy zapach, w smaku wszechogarniajaca dluuuga goryczka przeplatana ziolowym smaczkiem. Zgodnie z opisem na etykietce dobre lekkie Golden Ale w sam raz na lato. Misiekk mial racje ze najlepiej smakuje dobrze schlodzone.
          Ocena: 4+ (plus za ten gaz!)
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • Sven
            Senior
            • 09-2003
            • 1211

            #6
            Nie moge nie zgodzic sie z przedmowcami, jak podano na etykiecie piwo to golden ale, ciemnozlociste w kolorze, bardzo dobrze nagazowane, wyraznie chmielowo-orzezwiajace w zapachu i slodowo-chmielowe w smaku. Nie jest to zaden cud, ale poprawne i warte sprobowania piwo. Etykiete odkleilem bez problemu, moze dlatego, ze mialem wersje w butelce 0,5 litra.
            Celia, cerevisia et conventus.

            Comment

            • Sven
              Senior
              • 09-2003
              • 1211

              #7
              Dzis pilem wersje slabsza, bo miala 3,8%

              Barwa zlocisto-pomaranczowa, piana poczatkowo wysoka, ale szybko opadla do obraczki. Chmielowe w zapachu, smak to nuty chlebowe, slodowe i sporo goryczki. Smaczne i orzezwiajace.
              Celia, cerevisia et conventus.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎