Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jihlava, Ježek 11

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Jihlava, Ježek 11

    Mam małą zagwozdkę z tym piwem, bo kiedyś pisał o nim Sokół83:



    Jednak po zmianach o których wspominałem w ramach dyskusji o nowym właścicielu browaru w Jihlavie /K-brewery/ mamy do czynienia ze dużymi zmianami, dlatego pozwalam sobie na założenie nowego wątku. Przede wszystkim z nazwy wypadło:
    Výčepní Světlé na rzecz "11". Różnica prawie żadna, ale teraz zawartość alk. wynosi 4,8% (o 0,1% więcej).
    wizualnie duża zmiana, można ocenić na: http://www.pivovar-jihlava.cz/nase-piva/

    11 to obecnie sztandarowy produkt Jeżka. W czeskich lokalach rozprowadzany jest w wersji niepasteryzowanej. Na butelce informacji o pasteryzacji brak /zazwyczaj na czeskich butelkach jest taka informacja/. mniemam zatem, że piwo jest pasteryzowane. Na etykiecie podane są daty produkcji 02. 2009, oraz końcowa 11.09.

    Piwo zyskało jakby na "wytrawności". W smaku czuje się goryczkę chmielową, w zapachu jednak dominują nuty słodowe. Jak na 11 jest treściwe w smaku, barwa jasny miód. Myślę, że piwo to zyskało w porównaniu ze swoim poprzednikiem.

    Dostępne jest w Browarku na ul. Szczęśliwej we Wrocławiu
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #2
    Całkiem smaczne piwo. Jak dla mnie to pewne zaskoczenie, bo ten browar do tej pory kojarzyłem jedynie z wyrobami typu Bohemian. Bardzo solidnie nachmielone piwo, może nieco mniej niż svijanski Bitter, ale nadal, nawet jak na warunki czeskie, wyraźnie powyżej średniej. Faktycznie dość treściwy jak na 11. Warto spróbować.
    Last edited by delvish; 06-09-2009, 20:00.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Piana: raczej skąpa, bardzo szybko się zredukowała, ale ładnie oblepia szkło.
      Kolor: złocisty, piękny, wiele naszych 12-tek jest jaśniejszych.
      Wysycenie: średnie, do niskiego.
      Zapach: głównie słód.
      Smak: goryczka wyraźna, takie też akcenty słodowe. Piwo wydaje się pełne w smaku, co trochę zaskakuje. Przyjemna leciutka kwaskowość. Jak dla mnie ciut zbyt słodowe, zwłaszcza jak na 11-tkę.
      Opakowanie: generalnie nieźle, zwłaszcza jak wspomni się na inne etykiety z tego browaru (vide Pivoj), aczkolwiek nie jestem zwolennikiem błyszczących etykiet. Najlepszy jest jednak kapsel z tytułowym jeżykiem.
      Attached Files
      blog.kopyra.com

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Jedenastka Jeżka butelkowa i beczkowa to dwa różne światy.

        Butelka to zbytnia słodowość, względnie niskie nagazowanie i słaba piana. Ogółem rozczarowanie.
        Co innego wersja beczkowa. Rewelacyjna jedwabista piana. Delikatny zapach chmielu goryczkowego, w smaku wyczuwalna przyjemna, orzeźwiająca goryczka. Jakiś super specjał to nie jest ale na piwo sesyjne idealne. Piłem wersję zwyczajną, filtrowaną.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • danhaj
          Senior
          • 04-2010
          • 619

          #5
          Na etykiecie pojawiła się informacja, że piwo jest pasteryzowane, co potwierdza słowa darekda.
          Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

          www.czechforum.pl

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Kupione w Zofmarze.


            Kolor: Bardzo ładne, głębokie złoto.
            Piana: Całkiem wysoka.
            Zapach: Silny, słodowo-chmielowy, niestety z lekką piwnicznością i stęchłością w tle.
            Smak: Nieprzyjemny, stęchły, piwniczny, z okropną goryczką. Dobrze, że czuć chociaż słabą słodową pełnię i lekką chlebowość.
            Opakowanie: W większości jak na zdjęciu Kopyra. Etykieta taka sama, kontra została zastąpiona sreberkiem, a jeżyk na kapslu został niestety zmniejszony i uzupełniony o logo browaru.
            Uwagi: Ogromne rozczarowanie, bo piwo okazało się ledwo wypijalne.

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #7
              Piwo warte polecenia. Minusem może być jedynie słaba piana (jednak po czeskim spodziewać się można czegoś zupełnie innego). Poza tym jednak bardzo ciekawy smak słodowo-chmielowy z przewagą tego drugiego, bardzo wywarzona goryczka i lekka słodowość. Nagazowanie idealne. Z każdym łykiem piwo wydaje mi się lepsze.
              Po ostatnich moich rozczarowaniach niektórymi piwami z Czech - bardzo miła odmiana.
              Pewnie kiedyś do niego wrócę.
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6077

                #8
                Myślałem że Jeżek będzie raczej cienkim piwkiem a tu pozytywne zaskoczenie...
                Trafiłem na zwyżkę formy... fajne piwko w swojej klasie...

                Muszę przy okazji znowu pogadać z Jeżykiem 11...

                Zmiana wyglądu od ostatniego zdjęcia...
                Attached Files

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #9
                  ode mnie tez Jezek dostanie wysoką notę

                  barwa: złota
                  piana: wysoka i gęsta, maślana, pięknie oblepia szkło
                  zapach: chmielowy z silnymi słodowymi nutkami
                  smak: pełny, chmielowy ale również silnie słodowy. W miarę ogrzania słody jeszcze bardziej nabierają siły ale chmiel ani na chwilę nie znika. Smaczne dobrze zbalansowane piwo wybijające się powyżej czeską przeciętność
                  gaz: ok

                  Piwo zabrałem ze sobą do gorącej kąpieli w wannie. Rezultatem była potężna bomba to tak jakby ktoś chciał poeksperymentować.
                  Piwo w wannie = 3 x piwo w pełnym słońcu
                  LP

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #10
                    Ježek 11

                    Kolor: Ciemnozłoty, klarowny.
                    Piana: Biała, wysoka, średniobąbelkowa. Po kilku minutach opada do cienkiej warstwy, lekko lepiąc szkło.
                    Zapach: Chlebowo-słodowy, w tle nieco chmielowych nutek. Średniointensywny i całkiem przyjemny.
                    Smak: Początek lekko słodowy, szybko przytłumiony przez całkiem mocną, chmielową goryczkę. Początkowo lekko metaliczne posmaki. W tle lekko chlebowe smaczki. Finisz goryczkowy, lekko wytrawny. Smaczne.
                    Wysycenie: Średnie, ku nieco wyższemu.
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • tomolek
                      Hophead
                      • 05-2006
                      • 1752

                      #11
                      Rozczarowało mnie to piwo, desitka z tego browaru duuuużo smaczniejsza. Kiepska piana, zapach ulotny, słodowy lekko ścierowaty. Smak cierpki, goryczka wyraźna ale niezbyt przyjemna. Dodatkowo za wysokie moim zdaniem wysycenie co w sumie powoduje efekt "gryzący". Na plus porządna treściwość. Bardzo przeciętne, najafniejszy jest jeż z etykiety
                      www.ohbeautifulbeer.com

                      www.mateuszdrozdowski.pl

                      „Kwaśny Edi herbu Koreb

                      Comment

                      • Rzeszowiak
                        Piwny Radykał
                        • 04-2009
                        • 1596

                        #12
                        Piwo mocno słodowe, ale w tle jest również przyjemna goryczka. Zapach nijaki, piana bardzo marna.

                        Moja ocena: -4.

                        Generalnie smaczna 11-tka, ale niedopracowana. Mimo to poleciłbym osobom, którzy nie lubią przesadnie nachmielonych czeskich piw.

                        Comment

                        • Rzeszowiak
                          Piwny Radykał
                          • 04-2009
                          • 1596

                          #13
                          Być może piwo pite w maju to był wypadek przy pracy browaru. Dziś piwo to bardzo mi posmakowało, było mocno nachmielone, a właśnie brak chmielu był główną wadą ocenianego kilka miesięcy temu. Porządna piana, jedynym mankamentem pozostaje mało chmielowy zapach.

                          Podwyższam ocenę do +4.

                          Comment

                          • tomolek
                            Hophead
                            • 05-2006
                            • 1752

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                            Być może piwo pite w maju to był wypadek przy pracy browaru. Dziś piwo to bardzo mi posmakowało, było mocno nachmielone, a właśnie brak chmielu był główną wadą ocenianego kilka miesięcy temu. Porządna piana, jedynym mankamentem pozostaje mało chmielowy zapach.

                            Podwyższam ocenę do +4.
                            Prwierdzam! Pite ostatnio po raz kolejny, było smaczne.
                            www.ohbeautifulbeer.com

                            www.mateuszdrozdowski.pl

                            „Kwaśny Edi herbu Koreb

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6077

                              #15
                              Po prawie roku mówię - sprawdzam!

                              Pianka spoko, gaz spoko, zapach spoko...
                              więcej o smaku.... goryczka chmielowo-ziołowa układa się pozytywnie na nie wszechobecnym słodzie...

                              Piwko dalej dobre... nie często go piję... ale już zwraca moją uwagę w ścianie pojedynczych piwek w sklepie...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎