Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Honsebrouck, Kasteel Blond

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Van Honsebrouck, Kasteel Blond

    Bączek 0,33 litra, alkohol 7 %, eks. brak, kapsel dedyk. piwu
    Kolor - jasnożółty, klarowny
    Piana - drobna, nie wysoka, niezbyt trwała
    Zapach - owocowy z nutką winną
    Gaz - okey
    Smak - wyraźnie słodko-owocowe, lekka nuta winna, średnia goryczka w tle
    Smaczne.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2380 - moje 1210 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Blond:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Kupione we wrześniu w Brukseli za 2,20€.

      Kolor: Głębokie złoto, zupełnie klarowne.
      Piana: Wysoka i gęsta, wspaniale wypełniła cały tulipanek. Opada do solidnej wysepki i skąpo oblepia ścianki.
      Zapach: Z początku rozczarowujący, bo słaby. Troszkę słodu, owoców i wina. Po lekkim opadnięciu piany nasila się, uwydatniają się nuty owocowe (morele i cytrusy).
      Smak: Na wstępie wydaje się bardzo treściwe, bliższe triplom niż blondom. Ta słodowa potęga szybko się jednak rozmywa i pozostają lekkie winno-owocowe smaczki, podkreślone słabiutką goryczką i alkoholowym ciepełkiem.
      Opakowanie: Jak na fotce Sibarha. Bączek z prostą dość etykietą o wzornictwie typowym dla całej serii, tu w wersji białej. Do tego dedykowany kapsel.
      Uwagi: Pierwszy łyk daje spore nadzieje, ale w ogólnym rozrachunku piwo jest jednak zbyt wodniste jak na swój ekstrakt, ma za mało charakteru. Choć jednak słabe jak na Belga, na tle innych piw plasuje się wysoko.

      Comment

      • yoxik
        Senior
        • 10-2012
        • 427

        #4
        Van Honsebrouck, Kasteel Blond

        do 12.2014
        Piana skąpa po chwili prawie znika. kolor złoty klarowny. Aromat subtelny lekkie owoce banany przypomina aromatem piwa pszeniczne. Smak słody lekka owocowość z drożdżami chmielem dającym metaliczne nuty, goryczka niska prawie nie wyczuwalna, minimalnie kwaskowe. Wyraźne nasycenie dodaje lekkości piwu, które się pije bardzo przyjemnie. Alkohol wcale nie wyczuwalny tak samo jak moc 7% a pije się jak grodziskie!!! Piwo idealnie zbalansowane i złożone ma moje WOW.
        Attached Files
        Last edited by yoxik; 21-04-2014, 12:44.
        Również tutaj
        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎