Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Budějovický Budvar, Pardál Echt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    Budějovický Budvar, Pardál Echt

    11Blg
    4,5%
    pasteryzowane

    barwa: złocista
    gaz: OK
    piana: biała, drobne bąbelki, znika szybko
    zapach: delikatny chmielowy
    smak: przede wszystkim od samego początku do końca w miarę duża porcja goryczki z lekkim akcentem chmielowym; do tego trochę prostej słodowości; w upał pije się całkiem przyjemnie

    jak na czeskie warunki trochę powyżej przeciętnej; u nich nawet koncernowe piwo da się wypić
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    #2
    Wzmocniona wersja Pardala charakteryzuje się przede wszystkim dominującą w smaku goryczką (dla mnie aż za bardzo). Intensywna słodowa "vonia", piana niezbyt trwała, kapselek do kolekcji Zakupiono w TESCO w Czeskim Cieszynie,
    Last edited by Czapayew; 05-07-2009, 16:36.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Brakująca fotka:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Po wersji o ekstrakcie 10% Echt wydał mi się wręcz alkoholowy Ale gdy to pierwsze wrażenie minęło pozostał po prostu klasyczny, trochę bardziej goryczkowy Budvar, czyli kwiatowe akcenty ze słodową podbudową. Piwo o sporej głębi, wydało mi się całkiem podobne do sztandarowego Budvarowego pilsa, a dzięki goryczce nawet lepsze. Być może było po prostu świeższe (otrzymane od mojego czeskiego łącznika) niż Budvary dostępne na półkach polskich sklepów.

        Wypiłem z przyjemnością - pasują mi nuty spotykane w większości piw z budziejowickiego browaru.

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Na blogu pivnego filosofa wyczytałem, że zrobił on blind test nowych czeskich jedenastek i wygrał właśnie Pardal (wyprzedzając Primatora i Gambrinusa). Co więcej, piwo mu naprawdę zasmakowało. Zdziwiło mnie to o tyle, że pamiętam jaką marną jakość prezentuje Pardal dziesiątka.

          No i faktycznie, piwo jest całkiem niezłe. Charakteryzuje się umiarkowanym nasyceniem i wyczuwalymi owocowo-kwiatowymi akcentami. Z jednej strony trochę słodowe ale goryczka długo zostaje na języku. Sądzę, że jak na cenę 10 Kc za butelkę jest dobrze.

          To piwo jest zdecydowanie lepsze od butelkowego Budvara dostępnego w Polsce.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Piwo odbiera się jako świeże i orzeźwiające. Wszystko za sprawą wszechobecnego chmielu, który jest i w aromacie, i w postaci długo trwającej, mocnej goryczki.
            Bardzo rozsądna propozycja (10-12 Kc) dla zwolenników solidnego chmielenia.

            Comment

            • kenezz
              Junior
              • 07-2007
              • 15

              #7
              Kolor: ładny, ciemno słomkowy, klarowny [4,5]
              Piana: na początku gruba, obfita, dość szybko znika [3]
              Zapach: przyjemny, chmielowy, z lekką nutą słodyczy [4,5]
              Smak: dość treściwy, goryczka na początku mocna, długo się utrzymuje w ustach, później robi się mniej wyczuwalna. [4]
              Nasycenie: dobre [4,5]
              Opakowanie: etykieta kojarzy mi się z robotnikiem z nowej huty, nie w moim guście. [2]

              Zakupione w Tesco w Trzyńcu za 10,90.

              Comment

              • Breakdancer69
                Member
                • 01-2011
                • 54

                #8
                Zawartość alkoholu: 4,5%
                Pojemność: 0,5 l
                Kolor: złoty
                Kraj pochodzenia: Czechy


                Jak zobaczyłem etykietę myślałem, że to będzie badziew. Lecz po skosztowaniu zrobiło na mnie dobre wrażenie. Przez cały czas silna i zdecydowana goryczka. Posmak ją podtrzymuje. Dobre piwo jak najbardziej polecam!
                mój blog o piwach
                http://browary.blogspot.com/

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #9
                  Rześkie piwo, o bardzo specyficznym i wyraźnym zapachu słodu, niestety pomieszanego z nieprzyjemnym aromatem gotowanych warzyw...
                  Mocno nachmielone, o średnio trwałej pianie i przyjemnym wysyceniu.
                  Niestety, warka do 23.05.2012 do picia przy ściśniętym nosie lub podczas kataru.
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #10
                    Pardál Echt

                    Kolor: Ciemnozłoty, ładny.
                    Piana: Wysoka, średniobąbelkowa. Po kilku minutach dziurawi się i opada do ochronnej warstwy. Później wysepki i niewielkie firanki.
                    Zapach: Przyjemny, głównie chmielowy, ale w tle kwiatowa słodowość. Początkowo chwilowo wyczuwalne zielonobutelkowe akcenty.
                    Smak: Wyczuwalna lekka słodowość, ale dominuje ziołowa goryczka, której posmak zostaje całkiem długo. Przyjemne, orzeźwiające.
                    Wysycenie: Średnie, ku nieco wyższemu.
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • baklazanek
                      † 2014 Piwosz w Raju
                      • 08-2001
                      • 3562

                      #11
                      Obecne "szaty" tego piwa.
                      Attached Files

                      Comment

                      • AaLeX
                        Senior
                        • 07-2011
                        • 569

                        #12
                        To piwo jest świetne. Fajna piana, kolor jasny bursztyn, przyjemny chmielowy zapach i wspaniała goryczka. Zimne na upałach wchodzi idealnie. Kupuje je w Niemczech w cenie 8,99 euro za skrzynkę. Polecam wszystkim. Ocena 6/6.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎