Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lefebvre, Floreffe Dubbel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Lefebvre, Floreffe Dubbel

    Jak miło, znów jako pierwszy opisać jakieś piwo.

    Zakupione w Markecie Kopyra IGA.



    piana: drobna, gęsta, lekko przybrudzona,
    kolor: bardzo ciemne, wręcz nieprzejrzyste, nawet pod żarówke, bardzo ciemny rubin,
    zapach: czekolada, cacao, lekka lukrecja,
    smak: treściwe, gęstawe, smaki czekoladowe, przyjemna goryczka ale nie nachalna, z czasem bardziej wyczuwalna lukrecja z zapachu,
    wysycenie: OK


    Bardzo smaczny Dubbel, nie przepadam za lukrecją i tymi wszystkimi czarnymi cukierkami, ale tu niewielka ilość jest do przyjęcia.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo ma 6,3%
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Tapir
      Senior
      • 10-2009
      • 730

      #3
      Kolor - Prawie czarny, pod mocne światło rubinowy refleks.
      Piana - Wysoka, gęsta i trwała, koloru beżowego. Opadając zostawia sporo śladów na ściankach kielicha.
      Zapach - Średnio intensywny, czekolada, lekki karmel i bardzo wyraźne nuty rodzynkowe, nieco mniej wyraźne nuty śliwkowo-wiśniowe.
      Smak - Bogaty, zaczyna się czekoladowo, potem znowu wyraźne rodzynki a na finiszu czuć lekkie suszone owoce i łagodną goryczkę (wtedy robi się bardzo miłe przejście z posmaków słodkawych do delikatnie kwaskowych i nieco wytrawniejszych) i delikatną nutę alkoholową. Piwo dość treściwe.
      Wysycenie - średnie.
      Opakowanie - jak na zdjęciu.

      Kupione za 7.50zł w stołecznej "Joli".
      Bardzo smaczne.
      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

      Comment

      • rysioz
        Senior
        • 10-2007
        • 144

        #4
        Piwo tak jak opisał Tapir,b.ciemne,dobre,tylko cena powala-prawie 9 zł.Trochę za drogie.

        Comment

        • Rzeszowiak
          Piwny Radykał
          • 04-2009
          • 1596

          #5
          Bardzo smaczne piwo. Powalająca różnorodnośc smaków, jest czekolada, są suszone owoce, jest delikatny karmel i goryczka. Zapach leciutko landrynkowy. Piwo ma bardzo ładną i trwałą pianę.
          Dotąd nie miałem zbyt wiele okazji próbowania piw belgijskich, ale teraz dzięki nim odkrywam coraz to nowe piwe smaki
          Moja ocena: +4.

          Comment

          • Derbeth
            Senior
            • 04-2013
            • 337

            #6
            Kolor: czarny, bez refleksów pod światło (4.5)
            Piana: gęsta, jasnobeżowa, obfita, ale znika dość szybko, zostawia małą warstwę, słabo oblepia szkło (4)
            Zapach: rodzynki, rodzynki sułtańskie; gdy pierwszy raz powąchałem piwo, skojarzyło mi się z porterem bałtyckim, ale po przyzwyczajeni się do zapachu kojarzy mi się wyłącznie z rodzynkami (4)
            Smak: ponownie rodzynki, gorzka czekolada, piwo dość słodkie, ale w akceptowalnych granicach; pije się bez bólu, ale też bez przesadnej przyjemności - za słodkie dla mnie (3.5)
            Wysycenie: intensywnie szczypie w podniebienie, ale nie zapycha (4)
            Opakowanie: ładna etykieta z widoczkiem przedstawiającym miejsce produkcji, podany skład (5)
            Uwagi: W składzie kandyzowany cukier, więc pewnie stąd aromat rodzynek. Ciekawe doświadczenie, nie żałuję kupna, ale trochę się zasłodziłem. Kupione za 7,90 w krakowskim sklepie Doran.

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Te piwo belgijskie akurat piję pierwszy raz w życiu. Kupiłem w zestawie, cztery różne piwa z Lefebvre Floreffe plus szkło.

              Piana kiepska, przy raczej niskim jak na Belgię poziomem alkoholu mogła by być bardziej trwała.
              Kolor jak w koźlaku, takim lepszym koźlaku.
              W zapachu rodzynki, suszone morele, ale wszystko bardzo słabo wyczuwalne. Musiałem bardzo się skupić, żeby tu coś konkretnego wyczuć.
              W smaku podobnie, piwo jest wodniste z dochodzącym coraz bardziej do głosu karmelem. Jest lekki fenol, ale to dla mnie w tym wypadku na plus. Jest też biszkopt i to już na minus.

              Piwo przeciętne w kierunku do słabego. Pewnie długo po nie nie sięgnę. Zostały mi jeszcze trzy piwa z tej serii i mam nadzieję, że będą lepsze. Mają więcej procentów ( oprócz Blonda) i mam nadzieję, że mi posmakują.

              Comment

              • kenny
                Senior
                • 04-2009
                • 712

                #8
                Kolor: Herbaciano-rubinowy, w piwie pływają sporej wielkości farfocle.
                Piana: Wysoka, trwała, lekko beżowa, ładnie oblepia szkło.
                Zapach: Niezbyt silny, chleb razowy, bakalie, lekko winny.
                Smak: Zbożowość, pumpernikiel, drożdże, lekko winny i kwaskowy, czuć alkohol. Na koniec niska goryczka.
                Wysycenie: Średnie.
                Opakowanie: Tradycyjna, ale ładna etykieta, skład podany w wielu językach.
                Uwagi: Początkowo smak dość silny, ale wraz z kolejnymi łykami coraz mniej go czuję, po ogrzaniu ogranicza się do karmelowości i bakalii. Pachnie ładnie. Zapowiadało się lepiej, ale i tak jest całkiem niezłe.

                Comment

                • Oskaliber
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 727

                  #9
                  Kolor: Ciemnobordowy wchodzący w brąz, nieprzejrzyste.
                  Piana: Jasnobeżowa, bardzo obfita, gęsta, dosyć trwała. Opada do mocno dziurawego kożucha minimalnie oblepiając szkło.
                  Zapach: Mocno owocowy: maliny, wiśnie, rodzynki. Dalej nuty karmelowe, czekoladowe i lukrecji.
                  Smak: Średnio treściwe. W smaku pierwsze skrzypce zaczynają grać wyraźne posmaki orzechów, czekolady, lukrecji. Posmaki owocowe dalej wyraźnie wyczuwalne, ale lekko wycofane, dalej o charakterze głównie rodzynek, wiśni, malin. Minimalna nuta fenolowa i alkoholowa. Finisz wyraźniej wytrawny ze średnią goryczką.
                  Wysycenie: Wysokie, musujące.
                  Ogółem: Dobre.
                  BeerFreak.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎