Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Meantime, Wheat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mas1519
    Member
    • 01-2007
    • 31

    Meantime, Wheat

    Pszeniczniak, but. 330 ml, alk. 5.0%.
    60% słodu pszenicznego w zasypie.
    Kolor złotawy. Zmętnienie obecne lecz nie mocne (brak "przybrudzenia"). Na dnie drzemią drożdże w postaci cienkiej, brązowej kołderki podfruwającej w trakcie nalewania piwka. Piana ma dość duże bąbelki, na początku rośnie wysoka lecz szybko opada i tworzy zwarty kożuszek. Zapach delikatny, dla mnie po prostu pszeniczniakowy (ale ja mam słaby nos). W smaku czuć drobne nagazowanie w odpowiedniej ilości. Bąbelki uciekają systematycznie lecz nie zbyt śpiesznie. W smaku z początku dominuje lekka kwaskowatość. Czuć wyraźnie banany, nutka goździkowa. Piwko dość słabo chmielone, goryczka bardzo delikatna. Brak nachalnego posmaku drożdżowego. Z czasem piwko nabiera cytrusowych posmaków jednocześnie stając się słodsze. Pod koniec przebija się na pierwszy plan mocniejsza słodowość a piwko staje się dla mnie lekko "ulepkowate". Ogólne wrażenie to cytrusowość i lekkość tego piwka. Duże zróżnicowanie smaków z których jednak żaden nie wybija się zbytnio na pierwszy plan. Z chęcią skusiłbym się na więcej.
    Opakowanie typowe dla Meantime, coś w kształcie "szampanówki".
    Nie posiadam informacji o cenie. Import wprost z Manchesteru.

    Kolor 5
    Piana 3,5
    Wysycenie 5
    Aromat 4
    Smak 4,5
    Opakowanie 5


    Attached Files
    Ten tank bar mnie trzyma, ja muszę być blisko
    Jak nałogowiec czekać na ten znak
    Ten tank bar jest dla mnie jak dla Francuza bistro
    Bez niego jestem dętka czyli flak
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    To jest butelka 0,33? Piękna. Chciałbym mieć takich ze 100 pustych... No ostatecznie mogą być pełne...
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • mas1519
      Member
      • 01-2007
      • 31

      #3
      Tak to 0.33. Hmm piękna to jest, ale z przechowywaniem takich 100 to tragedia, do skrzynek nie pasują i nawet nie da się na boku postawić jedna na drugiej bo spadną. Z odlepieniem etykiety też ciężko bo samoprzylepna. Pełnych 100 zawsze przyjmę choć wątpię żeby moja ukochana mi tyle przywiozła bo od niej otrzymałem to piwko.
      Pozdrawiam
      Ten tank bar mnie trzyma, ja muszę być blisko
      Jak nałogowiec czekać na ten znak
      Ten tank bar jest dla mnie jak dla Francuza bistro
      Bez niego jestem dętka czyli flak

      Comment

      • Sven
        Senior
        • 09-2003
        • 1211

        #4
        Wypite jakis czas temu, dalej pamietam ten smak.
        Duzo slodu, posmaki wrecz miodowe, orzezwia, ale smak ma bardzo pelny.
        Smaczne i warte polecenia.
        Celia, cerevisia et conventus.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎