Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kocour Varnsdorf, Višňový Ležák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Kocour Varnsdorf, Višňový Ležák

    Polotmavy ležák, 4,7% alkoholu.

    Piana: średnioobfita, beżowa, drobna, pięknie oblepia szkło.
    Kolor: ciemnobrązowy, pod światło rubinowy, koloru coca-coli.
    Wysycenie: średnie.
    Zapach: wyraźnie czuć wiśnią, a nawet... wiśniówką. Są też aromaty typowe dla ciemnych piw.
    Smak: wyraźna długa goryczka, wytrawne, czuć wiśnię z zapachu, lekka kwaskowość. Goryczka jest jednak zbyt długa, zalega na podniebieniu jeszcze długo po przełknięciu. W smaku nie jest chmielowa, ale jakby roślinna, zielonych niedojrzałych owoców.
    Opakowanie: to co zwykle u Kocoura, czyli etykieta mi się podoba, ascetyczno-industrialny, niemal postnuklearny, klimat. Na etykiecie można wyczytać, że dodano višňová esence.
    Attached Files
    blog.kopyra.com
  • otvirak
    Senior
    • 04-2005
    • 766

    #2
    Barwa mojego jest jaśniejsza, ale to może kwestia zdjęcia. Bardzo wytrawne, goryczka rzeczywiście utrzymuje się jeszcze długo po przełknięciu. Co do smaku, to ja obstawiałbym 'nalewkowe' klimaty, tzn. kiedy nalewkę robi się z wiśni niedrylowanych. Czuć wtedy (jak w Kocourze) pestki, a gorycz pochodzi z kwasu pruskiego. Jeśli chodzi o etykietę, to są na niej też sugestie co do optymalnej temperatury serwowania (7 stopni C) i zalecenie RECYKLUJ
    niepoprawny czechofil


    Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
    WISŁA MISTRZ!

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Piwo nadal dobre, wytrawne; smaczki wiśniowe są jakby obok, nie przysłaniają smaku piwa ani niezłej goryczki. Ciekawe, że sugerowana temperatura podania wzrosła do 9o C, ale to chyba z automatu - bo na etykietach innych Kocourowych wyrobów jest identyczna.
      Gdyby nasze browary produkując smakowe specyfiki brały przykład z Kocoura ...
      Zakupione w browarze za 21 kcs ( o,3 l ).
      Aktualnie prezentuje się tak :
      Attached Files
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎