Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hirt, Hirter Festbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kony
    breweriarz
    • 08-2005
    • 1701

    Hirt, Hirter Festbock

    Ciemno złote, dość gęsta, wysoka piana i spore wysycenie. Zapach słodki, w smaku wyraźnie czuć alkohol. Słodowa słodycz wręcz lekko mdląca dopiero na wykończeniu wyraźna goryczka. W moim odczuciu bardziej jak tani polski strong niż dobry niemiecki koźlak - raczej nie mam ochoty na powtórkę.
    Jeśli moja językowa intuicja mnie nie zawodzi to na kontrze twierdzą, że jest niepasteryzowane. Kupiłem je w styczniu a termin miało do 08.2009
    7% vol. / 16 blg
    Attached Files
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Strona browaru podaje 16,4*, ale moja ulotka, podobnie jak kony obstaje przy "16" i już.
    Jak dla mnie to piwo też jest zbyt jasne, piana biała, drobna, niewysoka i niezbyt trwała.
    Pachnie, jak wiele prostych mocnych lagerów zaraz po otwarciu puszki..., podobnie smakuje, niestety - alkohol, tępy ślad goryczki i słodowa baza.
    Nagazowanie niewysokie, kapsel browaru "twist-off", mnieniepodobającasię eta w stylu starego papieru.
    Z dotychczas wypitych austriackich koziołków z 9-paku to chyba kozioł, który pierwszy powinien pójść do rzeźni , żeby ratować czystość gatunku...

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎