Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koreb, Miodowe 8%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    Koreb, Miodowe 8%

    Zupełnie inne w smaku niż jeszcze parę miesięcy temu. Przede wszystkim miesza się lekko miodowy posmak z wyraźną kwaskowatością, która z czasem wręcz dominuje w ustach. Alkohol to obecnie 8%, zwartość ekstraktu nie została podana. Zmiana etykiety była słuszna, szkoda tylko, że jest naklejona więcej niż fatalnie. Etykieta nawiązuje do miodów pitnych. Ale etykieta i kontretykieta są krzywo naklejone obok siebie, a niewielka krawatka jest gdzieś pośrodku. A na kontretykiecie: Złoty Plastron w Ogólnopolskim Konkursie Polski Producent Zywności w Poznaniu - Polagra 2008. Piwo wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa.
    Chciałbym wierzyć, że taka niedbałość wizualna to wypadek przy pracy, a nie Polski Produkt Tradycyjny.
    Attached Files
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #2
    Nie znam się na miodach ale w tym piwie czuję jakiś dobry, naturalny miód. Barwa miodowa, w zapachu miód, w smaku miód, kwaskowe, słodkie. Piwa brak (no może poza lekką goryczką). Jak ktoś nie lubi piwa, to jest w sam raz. Wali w dekiel.
    Przesadzili z tymi miodem. Kosztowało przeszło 5 złotych. Nie warto.

    Comment


    • #3
      Nie znam się zbyt na opisywaniu niuansów smakowych i nie biorę się raczej za recenzowanie piw ale ta ciecz mną wstrząsnęła. Naprawdę paskudny długo zostający w ustach posmak niewiele mający wspólnego z miodem, bez przesady mogę powiedzieć że wywoływał u mnie odruchy wymiotne. Piwo wylądowało w toalecie co nie zdarzyło mi się od wielu lat (nie wiem czy kiedykolwiek). Do tego cena mnie powaliła, 6 pln w spożywczaku Chyba z wrażenia pójdę po tyskie w puszce żeby przepłukać usta czymś pozbawionym smaku. Żeby nie było, nie sądzę żeby to była wada konkretnej butelki, a piwa miodowe lubię, taką na przykład Fortunę Miodową zawsze chętnie i ze smakiem.

      Comment

      • Kilometr
        Junior
        • 03-2009
        • 3

        #4
        Kolega delikatny albo trafił na niefartowna butelkę

        Piwko bardzo dobre, orzeźwiające, minimalnie czuć mód, podobna baza korzenna jak w Herbowym. Często kupuje i polecam

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Wczoraj miałem okazję wypić (data 31.08) no i niestety całą przyjemność z picia tego piwa psuł kompletny brak nagazowania. Smak był na pewno lepszy niż Miodowego z Krajana, do Ciechana lata świetlne.
          blog.kopyra.com

          Comment


          • #6
            Może jednak butelka nie taka bo kupowałem w sklepie gdzie zakup czegos innego niż Lech Pils albo Żołądkowa jest ewenementem więc pewno odleżało swoje w ciepełku, ale jak by to powiedzieć, żołądek mam ze stali i mało co potrafi go wzburzyć a ta flaszka kładzie mi sie pomimo upływu czasu na psychice. Miody wszelakie też lubię zwłaszcza cięzkie odmiany w rodzaju gryczanego albo spadziowego. Nawet nie sprawdziłem daty na butelce, zakopać, wyrzucić, zapomnieć. Niektórzy to zawsze mają pod górkę i pod wiatr

            Comment

            • Kilometr
              Junior
              • 03-2009
              • 3

              #7
              Etykieta na Lipiec 2009
              Attached Files

              Comment

              • celtyk87
                Senior
                • 11-2008
                • 208

                #8
                Ich chyba pogieło z cenami na dożynkach na firmowym stoisku 6zl butelka. Z opowiadań innych wynika ze w sklepach i w browarze tez po tyle sprzedają.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #9
                  Koreb, Miodowe 8%

                  Piwo gotowe do oceny
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemne złoto. [5]
                    Piana: Średnia i szybko opada. [2.5]
                    Zapach: Lekko metaliczny, ale z silną, bardzo przyjemną nutą miodową. [4]
                    Smak: Gorszy niż 9%, a to sztuka Jakiś taki lekko stęchły. Piwo niesmaczne, gorzkie, zupełnie jakby miód odfermentował w całości i nie pozostała po nim nawet odrobina smaku (poza "kwiatkami"). Nie dało się wypić i niestety połowa poszła w kanał. [1.5]
                    Wysycenie: Za niskie. [4]
                    Opakowanie: Pasujące do nowej linii etykiet Koreba, całkiem sympatyczne i gustowne. Widać, że z pomysłem. [4]
                    Uwagi: Wersję 9% oceniłem już wcześniej, teraz pora na 8%.

                    Moja ocena: [2.9]

                    Comment

                    • Lacriferno
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 783

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, dość ciemny, lekko mętne. [4]
                      Piana: Absolutny brak, nawet przy nalewaniu z dużej wysokości. Pojawiły się jedynie delikatne plamki na powierzchni, dlatego 1,5, a nie 1. [1.5]
                      Zapach: Metaliczny, nieco sztuczny, raczej słodowy. Miód ledwo wyczuwalny. [3]
                      Smak: Z miodu pozostała jedynie słodycz, która miesza się z chemiczną, wstrętną i silną goryczą przypominającą raczej tę z napojów typu 'tonic', ale kilka razy silniejszą. Piwo poszło w ściek, bo nie dałem rady tego pić. [1]
                      Wysycenie: Nieco za słabe. [4]
                      Opakowanie: Goły kapsel, ładna etykieta z misiem. Na kontrze samochwalcze teksty. Brak info o ekstrakcie. [4]
                      Uwagi: Zakupione na Chmielakach za 7zł, których zdecydowanie nie jest warte. W którymś temacie broniłem piw z małych browarów, gdy ktoś je nazwał wynalazkami. Ktoś inny odpowiedział, że piwa z Koreba można śmiało tak określić. Po kilku przygodach z produktami tego browaru podzielam tą opinię. Jedynie Przysmak Piwosza i Żywe Niefiltrowane piłem z przyjemnością.

                      Moja ocena: [2.2]

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10737

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: myślę że jak na mocne miodowe to świetny , stare zloto [5]
                        Piana: niestety nie zauważyłem [1]
                        Zapach: jakiś słodki , ale to nie był miód [1.5]
                        Smak: wydawało mi sie że piję/jem cukier puder , bardzo slodki metaliczny smak [1]
                        Wysycenie: słabe [2.5]
                        Opakowanie: jak dla mnie to bardzo ciekawe etykiety [4.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [1.625]
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • Samoglow
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 606

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złocisty, ciut mętny, trochę za jasny. [4]
                          Piana: Dno. Już gorzej się nie da. Nawet nic nie starało się urosnąć pomimo lania "z góry". Po 5 sek. brak jakiegokolwiek śladu piany. [1]
                          Zapach: Niezbyt rozbudowany bukiet - słodkawy, ciut słodowy. Raczej nijaki. [3]
                          Smak: Piwo zupełnie bez wyrazu. Nie czuć prawie miodu, ale powiedzmy, że to efekt braku sztucznych aromatów (wiem z doświadczenia, że nawet spora ilość miodu nie daje jego pełnego smaku, a jedynie delikatne posmaczki i zwiększoną słodycz). Goryczki praktycznie brak, słodowość słaba, a jednak 8% powinno jej mieć więcej. Mam mieszane uczucia. [3]
                          Wysycenie: Niezbyt wysokie, za to naturalne. Pod koniec już brakuje [3.5]
                          Opakowanie: Ładne i ciekawe, natomiast nie podano ekstraktu. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [2.925]

                          Comment

                          • sibarh
                            PremiumUżytkownik
                            • 01-2005
                            • 10384

                            #14
                            Piwo:
                            Attached Files
                            2800 nowe piwa opisałem na forum
                            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                            Comment

                            • AYC
                              Member
                              • 11-2009
                              • 51

                              #15
                              Kolor: Miedź, lekko mętne. [4,5]
                              Piana: Minimalna, znika zaraz po nalaniu. [2]
                              Zapach: Głównie miodu, słodu [4]
                              Smak: Słodkie, czuć słodycz miodu, w tle lekkie kwaskowe nuty[4,5]
                              Wysycenie: Słabe [2]
                              Opakowanie: Bardzo fajna etykieta nawiazujaca do starych tradycji. [5]
                              Uwagi: brak.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎