Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Boss Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    BOSS, Boss Bier

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnozłocisty [5]
    Piana: całkiem niezła, dość długo się utrzymuje, po długiej chwili jest jeszcze na powierzchni a na szkle osadza się krzaczasto [4]
    Zapach: bardzo leciutki, jedyne co wyczuwam to delikatna słodowa woń [3]
    Smak: dośc miłe rozczarowanie, w miarę treściwe, misiowate, delikatne, w smaku wyczuwa się jednak zbyt dużą słodkawość połączoną z lekko goryczkowatym, chwilami delikatnie kwaśnym posmakiem, gdyby nie ten posmak to piwo było nawet dobre [4]
    Wysycenie: prawie idealne, gdzieś w tle na języku czuć minimalne szczypanie [4.5]
    Opakowanie: dość prosta, jak dla mnie trochę tandetna etykieta w czerwonej tonacji z białymi napisami, kapsel Polskie Piwo [3.5]
    Uwagi: da się spokojnie całe wypić ale tęsknić za nim nie będę

    Moja ocena: [3.7]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • fuliano
      Senior
      • 07-2010
      • 1825

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemnozłoty, klarowny [5]
      Piana: drobnoziarnista, średnio-duża, w połowie pozostaje już tylko obrączka [4]
      Zapach: delikatnie slodowy z lekkimi chmielowymi nutkami [4]
      Smak: nic więcej nie mogę dodać niz becik, lekkie piwko słodowe z delikatną goryczką. Na końcu odrobine kwasku wyczuwalne. Na początku myślałem, że to dlatego, że termin minął 07.09. Ale widzż, że ten tym tak ma [3.5]
      Wysycenie: troszkę mi bąbelków brakuje. Na początku jeszcze wyglądało to dobrze, ale od połowy juz mizernie [3.5]
      Opakowanie: zbyt proste, troche mi przypomina wódkę "czerwona kardka". kiedyś taki wynalazek był, nie wiem jak teraz. Ale, nie wysilili się wcale. Dodatkowo brak infa o ekstrakcie [2.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.75]

      Comment

      • zami83
        Senior
        • 08-2010
        • 116

        #4
        Foto:
        Attached Files
        Zofmar - hurt-detal
        Łódź, ul. Pomorska 116
        Godziny otwarcia:
        pon-sob: 900-2100
        niedziela: 1200-2000
        Jesteśmy na facebook`u (ZofMar Łódź)
        GG: 36639313

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10836

          #5
          Pomyliłeś forum z galerią.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • zami83
            Senior
            • 08-2010
            • 116

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            Pomyliłeś forum z galerią.
            Czy ja wiem? Jest piwo, jest opis, to niech będzie też foto... Taki... Hmmm... Komplet?
            Zofmar - hurt-detal
            Łódź, ul. Pomorska 116
            Godziny otwarcia:
            pon-sob: 900-2100
            niedziela: 1200-2000
            Jesteśmy na facebook`u (ZofMar Łódź)
            GG: 36639313

            Comment

            • dryx
              † 1966-2017 Piwosz w Raju
              • 04-2002
              • 1735

              #7
              i to jest słuszna koncepcja...

              Comment

              • wilko
                Senior
                • 07-2008
                • 226

                #8
                Koncepcja owszem słuszna ale realizacja jej nie taka. Miejsce zdjęcia jest przy, nazwę to "etykiecie" wątku. Teraz na szybko nie znajduję tamtego tematu, nie mniej jednak wiem, że ongiś ART ustalił pewne wymogi co do jakości zdjęć, które należy mu przesylać żeby wspomóc go w uzupełnieniu tematów o fotki piwa.

                Comment

                • zami83
                  Senior
                  • 08-2010
                  • 116

                  #9
                  No cóż, zrobił się lekki OT, ale...
                  Jeśli znajdziecie ten wątek, w którym są wytyczne dotyczące zdjęć nadających się do "Etykiety" to chętnie przeczytam i dostosuje się.
                  Ponad to, przeglądając dział PIWO - KONKRETNIE "Zasada o nieumieszczaniu zdjęć po za etykietą" jest nagminnie łamana. ;/ Stąd też lekko się zdziwiłem tym "atakiem" na moją osobę.

                  Kończąc OT - więcej nie odpowiem w tym wątku na temat wstawiania zdjęć, wszelkie uwagi proszę kierować na PW (i liczę, że Admin tak uczyni)
                  Last edited by zami83; 14-09-2010, 14:34.
                  Zofmar - hurt-detal
                  Łódź, ul. Pomorska 116
                  Godziny otwarcia:
                  pon-sob: 900-2100
                  niedziela: 1200-2000
                  Jesteśmy na facebook`u (ZofMar Łódź)
                  GG: 36639313

                  Comment

                  • Latarnik
                    Premium Lamplighter
                    • 06-2004
                    • 4994

                    #10
                    Problem w tym, ze zamieszczone zdjęcie jest zdjęciem butelki a nie piwa.
                    Na zdjęciu piwa widać jego barwę, piane, czasem wysycenie, obok powinna stać butelka i kapsel, i takie zdjecia można zamieszczać w piwnych tematach.
                    Zdjęcie samej butelki powinno trafić do galerii w temacie opakowania, i tyle.
                    Last edited by Latarnik; 14-09-2010, 15:00.
                    5400 kapsli z wypitych piw
                    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                    Comment

                    • Kwadri
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 1216

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Mocne złoto. [4.5]
                      Piana: Średniopęcherzykowa, dość zbita, opada powoli do prawie pełnej kołderki i zostawia ślady na szkle. Później zostaje gruby pierścień. [4]
                      Zapach: Średniointensywny, słodowy z delikatnym chmielem w tle. Początkowo wyczułem maślane aromaty. Nieco przypominający Lubuskie. [3.5]
                      Smak: Mało zdecydowany. Po niemrawym (później lekko słodowym) początku czuć mocną gorycz, podobną do tej z Lubuskiego, która notabene bardzo mi odpowiada. Jednak ostatnio Lubuskie nieco mnie zawodzi, tutaj nie wyczuwam tych dziwnych posmaków, co jest na plus dla tego piwa. [4]
                      Wysycenie: Dobre. Widać uciekające wianuszki bąbelków. Na koniec mogłoby być minimalnie większe. [4]
                      Opakowanie: Prosta etykieta w stylu podobnym do Black Bossa z kłosem w czerwonej tonacji. Minus za brak ekstraktu. [3.5]
                      Uwagi: Spokojnie piwo do wypicia. Jeśli ktoś lubi Lubuskie, to również mu zasmakuje.

                      Moja ocena: [3.825]
                      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                      Comment

                      • Candlekeep
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 367

                        #12
                        Orierntuje się ktoś może, gdzie (i czy w ogóle) można to piwo kupić w Warszawie?
                        Był taki czas, że było dostępne w sieci Makro Cash And Carry. Niestety, już od kilku miesięcy nie ma szans, żeby tam je kupić - a chętnie wróciłbym do tego smaku.
                        Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...?

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎