Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzka 15, Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • uranium
    Member
    • 05-2003
    • 77

    Grodzka 15, Miodowe

    Pił już ktoś to piwo, newsletterem dostałem info z zaproszeniem do degustacji. Ciekawe czy to znowu Ciechan?
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika uranium Wyświetlenie odpowiedzi
    Pił już ktoś to piwo, newsletterem dostałem info z zaproszeniem do degustacji. Ciekawe czy to znowu Ciechan?
    Nie jest to Ciechan tylko piwo przez nich warzone, już od kilku miesięcy sami warzą, trzeba dokładniej czytać forum lub przynajmniej ich newsletter.

    Comment

    • sandacz
      Senior
      • 01-2007
      • 345

      #3
      W zapachu nie najciekawiej: alkohol i miód w tle.
      W smaku natomiast już całkiem pozytywnie. Wszystkie elementy układają się w harmonijną całość. Miód stanowi zaledwie nutkę, ale mi to odpowiada. I jest to bardziej słodycz miodowa niż smak miodu sensu stricte. Najsmaczniej jest po przełknięciu: robi się ciepło w gardle i ujawniają się świetne zbożowe, takie rustykalne a la małe browary, posmaki słodu - coś czego nieco mi brakowało w grodzkich piwach. Całkiem niezła piana, która pod postacią kożuszka trwa do końca. Zasilają je drobniusieńkie bąbelki CO2, które jak w każdym piwie z G15, ulatują do góry naprawdę przepięknie.

      Kosztuje 6 / 8 zł.

      Comment

      • Pawelord2
        Senior
        • 05-2007
        • 133

        #4
        Piłem wczoraj, faktycznie zacne piwo

        Kolor złoty, leciuteńkie zmętnienie
        Piana niezbyt gęsta, ale za to dzielnie się trzyma
        Zapach raczej słaby, miód ledwo wyczuwalny
        Za to w smaku aromat miodowy uderza silnie przy pierwszych pociągnięciach, potem gdzieś się rozpływa, ustępując posmakom słodowym. Goryczka ledwo zarysowana.
        Piwo udane, godne polecenia

        Comment

        • mrkowal
          Senior
          • 03-2009
          • 155

          #5
          Piłem w środe 3 marca- mimo że koledzy autochtoni odradzali ja musiałem spróbować i tak jak parę razy wcześniej nie zawiodłem sie. Piwo wyjątkowo klarowne bardziej niż Pils i wyjątkowo smaczne. Tą warkę polecam.
          Ultima forsan

          Comment

          • sandacz
            Senior
            • 01-2007
            • 345

            #6
            Dawno nie piłem i parę dni temu skusiłem się w lokalu.
            Z miodu została w piwie już tylko słodycz - zniknęły słabiutkie akcenty woskowe, które występowały przy pierwszych próbach. Po przełknięciu mniej też tego świetnego "parnikowego" zboża, właściwie zostaje tylko słodycz. Jest ona na szczęście odmienna od tej cukrowej: bardziej aksamitna, łagodniejsza.
            Podejrzewam, że to piwo mogłoby być bardzo dobrym płynnym deserem po posiłku w lokalu. Pite jako obiekt spożywczy sam w sobie - pod koniec trochę nudzi.

            Comment

            • mrkowal
              Senior
              • 03-2009
              • 155

              #7
              Kolejny raz piłem miodowe z Grodzkiej i kolejny raz jestem pod wrażeniem. Subiektywnie oczywiście walczy o palmę pierwszeństwa z poznańskim z Pivovarii.
              Ultima forsan

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnobursztynowe, lekko mętne piwo. [4]
                Piana: Bardzo efektowna, kremowobiała, drobna, wysoka na ponad 5 cm lecz krótkotrwała. Pozostaje słaby kożuszek. [4]
                Zapach: Pachnie kwaskowato i piwnicznie, jestem zakłopotany brakiem zapachu miodu... [3]
                Smak: Lekka goryczka, treściwa chlebowość, łagodny słód. Znowu - miodu nie stwierdzam. Smaczne, ale nie miodowe... [3.5]
                Wysycenie: Łagodne, widoczne bąbelki, całkiem sympatyczne. [4]
                Opakowanie: Stylistyka nie różni się od innych piw z Grodzkiej. Bardzo prosta, dość czytelna. Kontra od pilsa :?. Czarny kapsel. [3.5]
                Uwagi: Najmniej miodowe z miodowych piw, jakie piłem, choć pije się przyjemnie.

                Moja ocena: [3.425]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemnożółty, mętne [5]
                  Piana: utrzymuje się długi czas 2cm kożuszek, osadza sie na szkle małymi krzaczkami [4]
                  Zapach: dość delikatny, bardziej owocowo-kwiatowy niż miodowy [3.5]
                  Smak: w smaku, pełne, treściwe, wyczuwa się mocna goryczkę przełamana typowym dla miodu spadziową syropową słodkością - czyli nie jest zbyt mocno wyczuwalna [5]
                  Wysycenie: bez zarzutu [5]
                  Opakowanie: jak i pozostałe, etykieta z serii edycja limitowana [5]
                  Uwagi: Bardzo dobre miodowe piwo, tym bardziej ciekawe, ze zupełnie róźni się od innych znanych midowych piw dostępnych na rynku

                  Moja ocena: [4.375]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • mronio
                    Junior
                    • 10-2010
                    • 5

                    #10
                    Kto pyta nie błądzi

                    W sobotę odwiedziłęm ponownie Grodzką15. Na moje zamówienie - "litrowe miodowe" otrzymałem od kelnera (paskudne słowo ) iż takowego NIE BĘDZIE JUŻ W OFERCIE GRODZKIEJ. Nie potrafił udzielić odpowiedzi, dlaczego. Może forumowicze mają jakieś informacje? W zamian udało za to uraczyć mi się "marcowym" , które mile wspominam z warszawskiego "Bierrhale". Ktoś zna powód zaprzestania warzenia miodowego trunku na Grodzkiej w Lublinie?

                    Comment

                    • Pawelord2
                      Senior
                      • 05-2007
                      • 133

                      #11
                      Może się znudziło? ;] albo szykują coś innego, przypadkiem kilka wizyt temu podpatrzyłem że piwowar intensywnie poszukiwał informacji o sposobach warzenia stouta. Stouta jeszcze nie było więc kto wie.
                      Last edited by Pawelord2; 02-11-2010, 13:55.

                      Comment

                      • mronio
                        Junior
                        • 10-2010
                        • 5

                        #12
                        Jest Stout

                        Stout już jest. Faktycznie. Jednak smak nie mój. Wodnisty, mało mięsisty. Pianka klasa, "lepiła" się do szkła aż miło, utrzymywała się długo. Miodowego brak.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎