Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krásné Březno, Zlatopramen Half n Half

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Horse1963
    Senior
    • 06-2009
    • 547

    Krásné Březno, Zlatopramen Half n Half

    Nie znalazłem takiego piwa??????
    Butelka 0,5 litra, robione na rynek skandynawski.Zakupione w kraju. Piwo ma 4.8 %.
    Kolor herbaciany, lekki palony karmel, wyraźnie słodkie z lekką goryczką. Chmiel i słód wyczuwalny. Takie półciemne piwo. Kapsel ze "słonkiem"
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12148

    #2
    To wersja na rynek szwedzki, które trafia też na rynek polski, obok "oficjalnej" wersji eksportowej. W tym wypadku to "polotmave".
    Loga nawiązują do starej grafiki etykiet zlatorpamena , które na rynku czeskim już wycofano,
    tak to wygląda:

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
      To wersja na rynek szwedzki, które trafia też na rynek polski, obok "oficjalnej" wersji eksportowej. W tym wypadku to "polotmave".
      Loga nawiązują do starej grafiki etykiet zlatorpamena , które na rynku czeskim już wycofano,
      tak to wygląda:
      http://www.drinksunion.cz/miranda2/e...export_90l.jpg
      To piwo wygląda inaczej niż etykieta w podanym załączniku:
      Attached Files
      Last edited by sibarh; 22-11-2009, 08:13.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12148

        #4
        Dlatego napisałem, że "nawiązują".

        Comment

        • Jadoo
          Senior
          • 10-2008
          • 339

          #5
          A co z tym? Wybaczcie, że nie obróciłem zdjęcia!!
          Attached Files
          Last edited by Jadoo; 07-12-2009, 21:38.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jadoo Wyświetlenie odpowiedzi
            A co z tym? Wybaczcie, że nie obróciłem zdjęcia!!
            Piwo to samo. Etykieta inna.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • Tapir
              Senior
              • 10-2009
              • 730

              #7
              Kolor - mocna herbata.
              Piana - przeciętna, niezbyt gęsta, szybko opada do kożuszka na powierzchni.
              Zapach - niezbyt intensywny, słodowo chmielowy z lekkim karmelowym akcentem.
              Smak - Łagodny, dominują akcenty palone i karmelowe, później wychodzi lekka chmielowa goryczka i delikatna owocowa nutka. Całość odrobinę za słodka ale smaczna.
              Wysycenie - Nieco za niskie.
              Opakowanie - Jak na zdjęciu kolegi Jadoo, na kontrze info w angielskim, szwedzkim i polskim.

              Ekstrakt: 11,4%, alk. 4,8% vol.
              Kupione za ok. 3.70zł w PiP.
              Całkiem niezłe piwo, gdyby było trochę tańsze powtórzyłbym raz na jakiś czas.
              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

              Comment

              • qbaseq
                Senior
                • 07-2010
                • 100

                #8
                Zakupione dzisiaj w Real-u za 3,5 zlotego, przypadkiem - chcialem spróbować czegoś nowego.

                Kolor średnio-brązowy, piwo nazywa się Half/half czyli jak rozumiem pół jasne i pół ciemne ( polska nazwa "bursztynowe" mi osobiście tu nie pasuje )
                Piana okazała, w ciemnokremowym kolorze i przyzwoicie dlugo się utrzymuje,
                Piwo przyjemne i w smaku i zapachu, lekko slodkawe z minimalną goryczką, brakuje mi tylko trochę treściwości ale to tylko 4,8% więc może to dlatego ...
                Plus również za szatę graficzną i to jest wskazowka dla niejednego polskiego browaru jak zrobić piwo w ładnym opakowaniu.
                Kolorystyka, użyta czcionka - wszystko na swoim miejscu

                Podsumowując, ciekawe czeskie piwo do którego pewnie jeszcze wróce, zakupione w miejscu które nie kojarzy mi się z dobrym piwem tylko z masowką

                Comment

                • Piecia
                  Senior
                  • 02-2002
                  • 3307

                  #9
                  Zakupione w BOMI w promocji, producent: Heineken Ceska Republika

                  Ładna, trwała piana, kolor ciemny, nie zauważam tej "jaśniejszej połowy".
                  Smak dość spłaszczony, ale wyczuwa się ciemne słody, i wyraźną goryczkę. Nagazowanie mizerne.

                  Jak na masówkę, do spróbowania po raz kolejny
                  Koniec i bomba,
                  Kto nie pije ten trąba !!!
                  __________________________
                  piję bo lubię!

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎