Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szopenfeldziarz
    Junior
    • 07-2014
    • 1

    Warka do 25.02.15, wyraźny zapach sosu sojowego. Zdaje się, że to tak być nie powinno.

    Comment

    • yoda79
      Senior
      • 01-2013
      • 861

      Ech te kursy sensoryczne Sorry, nie moglem sie powstrzymać

      Comment

      • baroN1
        Senior
        • 08-2011
        • 181

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny, pod światło rubinowe refleksy [4.5]
        Piana: beżowa, drobna, opada do pierścienia i cienkiej warstwy, trochę oblepia szkło [4.5]
        Zapach: ciemne słody, gorzka czekolada, kawa, akcent palone [5]
        Smak: słody palone, czekolada, kawa, goryczka średnia [5]
        Wysycenie: odpowiednie [5]
        Opakowanie: może być, nie mam większych zastrzeżeń [4]
        Uwagi: termin 07.02.2015 Najlepszy porter jaki piłem. Z pewnością w sklepie zakupie kilka butelek z tej warki i wrzucę do piwnicy

        Moja ocena: [4.875]

        Comment

        • Krzysztof_IPA
          Junior
          • 09-2014
          • 23

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czarna, pod światlem widać rubinowe refleksy, opalizująca [4.5]
          Piana: zwarta, obfira, drobnopęcherzykowata, beżowa piana, dość szybki zanika do kołnierza, dobrze oblepia szkło [4]
          Zapach: zapach czekolodowo karmelowy (palonych słodów), z nutą spirutusową [3.5]
          Smak: czuć posmak karmelu i czekolady co bardzo dobrze kontruje goryczkę, które jest dosyć średnia, nawet bym powiedział że mała, szybko opada. Czuć leciutko posmak nuty alkoholowej. Generalnie słodki porter. [4]
          Wysycenie: średnie, przy tym stylu w sam raz [5]
          Opakowanie: Jak to kormoran, ładna butelka z wytłaczanymi napisami i kormoranem na szyjce Etykieta czarna, powciągliwa, daje takiej dużej klasy temu piwie. Sporo informacji. [4.5]
          Uwagi: Pierwszy pity porter. Piwo wyśmienite, choć uważa, że powinno być więcej goryczki. Ładny zapach (kawowo-karmelowa), a w smaku nie czuć, że jest to piwo 9%.Leżakowany w browrze 21 tygodni czyli nieźle. Alkochol dobrze zrównowarzony karmelem.

          Moja ocena: [3.925]

          Comment

          • Apocalipse
            Member
            • 04-2014
            • 40

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny brąz; rubinowy. [5]
            Piana: Słabo. Drobno i średnio-pęcherzykowa, ale bardzo szybko opada i delikatnie zdobi szkło. [2.5]
            Zapach: Na pierwszym planie przypomina Sherry. Intensywne nuty wiśniowe i odrobinę słabsze śliwkowe. Ponadto czuć "topiącą się czekoladę" i leciutkie muśnięcie alkoholowe. [5]
            Smak: Pomiędzy gorzką, a mleczną czekoladą. Palona kawa posłodzona łyżeczką miodu rzepakowego. Wiśnia w czekoladzie z akloholem.
            Obrobnia słodyczy, która od razu kontrowana jest intenstywną, ale nie zalegającą goryczką.
            Na dalszym planie słody palone i delikatny alkohol. [5]
            Wysycenie: Kapsel wystrzelił z ogromnym impetem, ale na szczęście nagazowanie było na niskim poziomie. [4.5]
            Opakowanie: Uwielbiam grawerowane butelki. Etykieta jest przyzwoita. [5]
            Uwagi: Uważam, że leżakowanie tego piwa jest bez sensu. Dlaczego? Ponieważ już jest idealne. Nigdy nie dane mi było spróbować tak dobrego porteru. Ostatnio oceniałem porter z Fortuny, ale dzisiaj stwierdzam, że dzieli je przepaść (na korzyść piwa z Kormorana).
            Naprawdę ciężko jest mi opisać wrażenia słowami, bo jest ich tak dużo i są tak złożone.
            Marzy mi się, żeby Kormoran nie zmienił receptury. Nawet o promil. Czegokolwiek. Nigdy.
            Warka do 07.02.2015.

            Moja ocena: [4.725]

            Comment

            • Apocalipse
              Member
              • 04-2014
              • 40

              Zdjęcie
              Attached Files

              Comment

              • palaj
                Member
                • 12-2013
                • 36

                Pije warke z data waznosci do 25.04.2015r.Wspaniały porter,po pierwszym łyku pomyślałem że alkohol potrzebuje jeszcze trochę czasu aby się ułożyć ale po drugim zmieniłem zdanie.W smaku czuć gorzką czekoladę,kawę itp. nuty.Na tą chwilę jeden z najlepszych porterów,warto wydać prawie 8zł i mieć pewność ,że nie trafie na trefną warkę(taką mam nadzieje).

                Comment

                • toto
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 949

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: czarny, nieprzejrzysty, minimalne brunatne refleksy pod silne światło [5]
                  Piana: średniowysoka, drobna, beżowa, dość trwała, łatwo wzbudzalna, oblepia szkło, do końca zostaje dywanik [4]
                  Zapach: ciemne słody, karmel, paloność, wanilia, owoce suszone [4]
                  Smak: karmelowo-słodowy, słodkawy, skontrowany lekko kwaskową palonością [4]
                  Wysycenie: średnie, odpowiednie [5]
                  Opakowanie: butelka podobna do ŻGB, kapsel browarowy, czarno-bordowa owalna etykieta z wilkiem, ze składu podane rodzaje słodu [4]
                  Uwagi: do 25.09.2013 (rok po terminie); trzyma formę, ale preferuję mniej słodkie portery

                  Moja ocena: [4.1]

                  Comment

                  • Lucas_
                    Junior
                    • 10-2013
                    • 1

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny brąz, klarowne [4.5]
                    Piana: beżowa średniodrobna, niestety dość szybko opada [3.5]
                    Zapach: Prosto z butelki pięknie palony dopiero po chwili przechodzący w klasyczną śliwkę w czekoladzie. Brak nut alkoholowych [4.5]
                    Smak: I tu rozczarowanie (patrz: Uwagi). Zdecydowanie za słodki, powiedziałbym że alkohol świetnie ukryty ale mam wrażenie że go tam dosłownie nie ma i to w złym znaczeniu. Wrażenie niedofermentowania. Reszta smaków typowa dla stylu. [2.5]
                    Wysycenie: Średnie, wystarczające by wytworzyć pianę, poprawne. [5]
                    Opakowanie: Butelka rzeźbiona Kormorana, etykieta jak na ciemne piwo chyba za jasna [4.5]
                    Uwagi: Egzemplarz z nowej serii z nową etykietą pasującą do aktualnej oferty Kormorana. Data przydatności: 20.06.2015. Nie wiem czy to jakaś trefna warka, warto by się ktoś jeszcze wypowiedział. Porter jest strasznie słodki i nie czuć ani alkoholu ani wiadomych efektów z nim związanych ocenianych ok pół godziny po spożyciu (i proszę tu bez wiadomych komentarzy).

                    Moja ocena: [3.625]

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lucas_ Wyświetlenie odpowiedzi
                      Data przydatności: 20.06.2015. Nie wiem czy to jakaś trefna warka, warto by się ktoś jeszcze wypowiedział. Porter jest strasznie słodki i nie czuć ani alkoholu ani wiadomych efektów z nim związanych ocenianych ok pół godziny po spożyciu (i proszę tu bez wiadomych komentarzy).

                      Moja ocena: [3.625]
                      Twojej warki nie piłem, bo było lato i ja żadnych porterów nie piłem
                      Natomiast piłem kiedyś to piwo bardzo często i mi smakowało, słodyczy było mało, a teraz na jesień znów powróciłem do tego piwa.
                      Warka do 25.04 2015 też jednak słodka, przypomina dawno niepity Cornelius.
                      Piwo nie zatraciło swych dawnych walorów, czyli piany, koloru( czarny, mętny) i zapachu.
                      Jednak rzeczywiście po paru miesiącach przerwy picia tego piwa stwierdzam, że piwo jest za słodkie.
                      Nic to...! Pewnie skorygują tę przypadłość, tym bardziej, że palone nuty, alkohol powinny rozgrzewać na nadchodzącą zimę ( Wrocław, Poznań, Szczecin nie ma żadnego pojęcia o zimie), a nie cukier.
                      Piwo pogorszyło się, nie ma wad, oprócz jednej dużej: jest zdecydowanie za słodkie.
                      Czyli Lucas ma rację...

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        Dziś dorwałem tę warkę, o której pisał Lucas.
                        20.06.15 jest rzeczywiście słodkie, ale alkohol tu już czuć. Trzeba trochę poczekać, mniej słodka jednak nie będzie już ta warka z czasem.
                        Koniecznie do przechowania butelka z tej warki i sprawdzanie następnych, bo słodycz coś za duża ostatnio.

                        Znów zmieniła się etykieta.
                        Attached Files

                        Comment

                        • Crim44
                          Member
                          • 09-2014
                          • 88

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: czarny, minimalnie przebija się czerwony [4]
                          Piana: fajna, zostawia po sobie ślad, trochę za szybko opada jak na moje, niezbyt intensywna i opada do niskich ilości [3.5]
                          Zapach: kwaśno palono słodowo, karmelowo, czekoladowy, suszona śłiwka, kawa jakby było bardziej intensywnie było by lepiej ale jest ok [4.5]
                          Smak: gorzka czekolada, karmel, palone ciemne pieczywo, delikatnie alkoholowe, bo świeże [4.5]
                          Wysycenie: prawie idealnie jakby mniej było było by ideło [4.5]
                          Opakowanie: poprzednie było lepsze choć nie idealne, to jest jeszcze gorsze, wilk? ogólnie kolorystyka biedna ale trzyma się całej polityki kormorana [3]
                          Uwagi: jeden z najlepszych jak nie najlepszy polski porter

                          Moja ocena: [4.3]

                          Comment

                          • RadekPorter
                            Junior
                            • 05-2011
                            • 16

                            HASŁO - PINTA Imperator Baltycki

                            Kto porównałby tego portera (kormoran porter warminski) do Imperator Porter PINTA ?
                            Bo fakt jest taki, że pinta porter to butelka zaledwie 0.33 a koszt ponad 10 zl
                            Chyba przesadzili z cena.

                            Wczoraj pilem tego kormorana i byl zacny.
                            Ciekawy jestem jak mozna go porownac do Pinty

                            W sklepach bedzie dopiero w grudniu to na pewno zakupie i sam porownam ale moze do tego czasu ktos wyrazi swoja opinie

                            Comment

                            • michudy
                              Member
                              • 04-2014
                              • 41

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny z bursztynowymi przebłyskami [4.5]
                              Piana: Utrzymywała się całkiem sporo czasu, potem zredukowała się do pierścionka, ale cały czas bardzo ładnie zdobi szkło. [4.5]
                              Zapach: Karmel, skórka od chleba, śliwka, paloność. I zapach cukierków raczków lub kukułek (nie mogę sobie przypomnieć...) [4.5]
                              Smak: Bardzo dużo różnych smaków. Czekolada (trochę gorzka, trochę mleczna), kawa (z czekoladą ), paloność. Lekka kwaskowość, delikatna wanilia. Aksamitne odczucie i po kilku łykach przyjemne grzanie alkoholowe. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony [5]
                              Wysycenie: Wydaje się bardzo niskie, ale trochę go jest. [4.5]
                              Opakowanie: Kolor itd wszystko ładne, tylko ten wilk na tle pełni księżyca jakoś mi nie pasuje [3.5]
                              Uwagi: 27.02.2015

                              Moja ocena: [4.65]

                              Comment

                              • Piwny_Radek
                                Senior
                                • 08-2014
                                • 108

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemnoczerwona barwa z rubinowymi przebłyskami. [4.5]
                                Piana: Początkowo ujawnia się średnio obfita, zwarta piana, która z czasem przeradza się w szczątkowy osad. Wzdłuż brzegów tworzy się niewielka obrączka, która całkiem ładnie ozdabia szkło. [3.5]
                                Zapach: Średnio intensywny aromat czekolady, karmelu i słabej kawy. W oddali czuć owocowe nuty w postaci śliwki, które pogrywają sobie w towarzystwie aksamitnego akompaniamentu. [3.5]
                                Smak: Powielają się walory smakowe, i tak możemy zasmakować w czekoladzie (zarówno gorzkiej jak i mlecznej) oraz kawie. Jest też lekka słodycz - nieprzesadzona i bardzo dobrze dobrana. Oprócz tego czuć wiśnie i śliwki, które pojawiają się kosztem ledwie wyczuwalnej paloności. W posmaku występuje lekka kwaśność. W odczuciu treściwość i goryczka są na średnim poziomie. Alkohol lekko wyczuwalny, ale przy takim voltażu i tak można powiedzieć, że jego obecność została sprawnie zamaskowana. [4]
                                Wysycenie: Nasycenie z tych niższych ale bardzo dobrze pasuje do stylu. [4]
                                Opakowanie: Ładna etykieta, firmowy kapsel i podstawowe informacje o piwie. [3.5]
                                Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2014/...vs-porter.html

                                Moja ocena: [3.775]
                                http://piwnyradek.blogspot.com/
                                http://instagram.com/piwnyradek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎