Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rakovnik, Bakalář 555 Jubilejni Special / Christmas Double Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Rakovnik, Bakalář 555 Jubilejni Special / Christmas Double Bock

    Ekstraktu nie podano na etykiecie /strona internetowa - 17%/, alk. 7%
    Piwo warzone w związku z rzekomą rocznicą 555 lat piwowarstwa w Rakovniku.
    Znowu według strony browaru chodzi o "półciemny specjał typu double-bock"

    Barwa - piękna ciemno-herbaciana-miedziowa
    Piana - znika bardzo szybko, praktycznie nic nie zostawiając
    Aromat - dominuje słód
    wysycenie - moim zdaniem zbyt duże
    smak - koźlakowy, dominuje słód, poza tym kwaskowość podbudowana wysokim wysyceniem, gdzieś w tle lekka goryczka

    w składzie - żatecki chmiel oraz słody /wg. info na etykiecie/: czeski, monachijski, karmelowy i barwiący

    Do spróbowania, ale poza czeskim rynkiem jest wiele lepszych piw w tej kategorii. Ewentualnie jako alternatywa dla znudzonych pilsami czeskimi.
    Mi nie podeszło.
    Last edited by darekd; 18-11-2009, 01:31.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo występuje także pod nazwą Christmas Double Bock:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Kupione w Zofmarze za 4,50 zł.

      Kolor: Przepiękny czerwono-brązowy, kojarzy mi się z koniakiem.
      Piana: Wysoka, gęsta, leciutko beżowawa.
      Zapach: Z początku głównie chmielowy, świeży i orzeźwiający. Potem do głosu dochodzi słodowość z lekkim karmelem i owockami. Bardzo ładny, bardzo koźlakowaty.
      Smak: Bardzo treściwy, aż gęsty, solidnie słodowy. Potem do głosu dochodzi lekka goryczka i fajne owocowo-orzechowe smaczki. Finisz też sympatyczny, goryczkowo-alkoholowo-chlebowy.
      Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Troszkę przeładowana, ale podoba mi się złoto-czarno-czerwona kolorystyka. Na żywo wygląda ładniej niż na zdjęciu. Kapsel niestety goły.
      Uwagi: Zupełnie się nie spodziewałem, że w Czechach można znaleźć tak dobrego koźlaka. Sądziłem, że będzie to zwykły mocny lager, które Czechom najlepiej nie wychodzą, być może trochę podbarwiony słodami specjalnymi, a tu prawdziwa niespodzianka.

      Comment

      • Tapir
        Senior
        • 10-2009
        • 730

        #4
        Kolor - miedziany, klarowny.
        Piana - beżowa, obfita, dość gęsta, opadła dość szybko do dziurawego dywanika.
        Zapach - średnio intensywny, słodowo karmelowy, z wyraźnymi nutami chmielowymi, leciutko alkoholowy.
        Smak - pełny, słodowy z karmelowymi nutami. Słodowość jest zrównoważona przez delikatną kwasowość i całkiem wyraźną goryczkę, pozostającą długo w ustach. W tle cały czas przewija się leciutka nuta alkoholowa.
        Wysycenie - nieco za wysokie.
        Opakowanie - jak na zdjęciu Twilighta.

        Kupione w Zofmarze jakiś miesiąc temu.
        Jestem mile zaskoczony, również nie spodziewałem się po Czechach takiego piwa. Może od czołówki gatunku trochę odstaje ale nadal jest to dobre piwo.
        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Również zaliczam się do kręgu osób pozytywnie zaskoczonych tym piwem. Po pierwsze dlatego, że niewiele jest koźlaków na czeskim rynku. No a po drugie z powodu samego smaku - słodowego, ale nie słodkiego, z wyczuwalną przyjemną karmelowością. Moc jest wyczuwalna, ale nie nachalna. Piwo miało termin do września 2011 i sądzę, że leżakowanie wydobyło by z niego jeszcze więcej.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Kupiłem i wypiłem to piwo jako tmave. Nie wiem skąd taki pomysł ale jak z daleka obserwowałem etykietę (bywalcy Marii wiedza o co chodzi ) to tak mi wyszło.

            Jakież było moje zdziwienie kiedy w upalny i duszny dzień chciałem wychylić kufelek lekkiego ciemniaczka. Winno-słodowy i lekko karmelowy aromat. Treściwy, goryczkowy, nieco kwasowy smak z daleką nuta alkoholową. I dopiero wtedy spojrzałem na kontrę.

            Bardzo dobre, koźlakowe piwo, ba może nawet koźlak. Ale na litość Boską dlaczego ja to wypiłem przy 30 celcjuszach w cieniu?

            Comment

            • Kolesław
              Senior
              • 03-2004
              • 1130

              #7
              Bez Mikołaja:
              Attached Files

              Comment

              • karol1000
                Senior
                • 09-2007
                • 1823

                #8
                mój egzemplarz dokładnie taki jak powyżej.

                barwa: herbaciano-rubinowy, lekko podróżowiały
                piana: na początku wysoka, opada jednak szybko zostawiając pierścień, ładnie oblepia szkło
                zapach: dosyć słodki, lekko kawowy i czekoladowy, leciutko owocowy (porzeczka)
                smak: wielobarwny, dla mnie trochę za słodki (trochę sztucznie) ale przynajmniej treściwy. Początek słodowy z lekką czekoladą, potem przychodzi długa kawowa goryczka długo utrzymująca się w ustach. Intensywny gęsty smak. No i czuc te 7% po wypiciu. Calkiem smaczne piwo
                gaz: ok
                opakowanie: ładna etykieta, kapsel z logiem, tylko zielone butelki powodują u mnie zawsze niechęć
                LP

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎