Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gab, Zdrowe Niepasteryzowane Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Gab, Zdrowe Niepasteryzowane Niefiltrowane

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Pale Ale.
    Alkohol 5%, ekstrakt 12,5%.
    Butelka 0,5 ltr bezzwrotna, kapsel czarny.
    Piana śladowa, barwa herbaciana z pomarańczowym odcieniem.
    Lekko mętnawe, opalizujące.
    W smaku dość wytrawne, o nietypowym smaku. Początkowo nie mogłem skojarzyć, ale uświadomiłem sobie, że to cynamon. Dodatkowo nuty cytrynowe, połączone z wyrażnym kwaskiem, który sprawia wrażenie jakby piwo zamierzało wkrótce zacząć kwaśnieć. Zaznaczam, że jest świeżutkie, z datą przydatności do stycznia, więc albo to celowy zamysł piwowara, albo błąd technologiczny.
    Attached Files

    Comment

    • keto
      Senior
      • 07-2009
      • 388

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
      W smaku dość wytrawne, o nietypowym smaku. Początkowo nie mogłem skojarzyć, ale uświadomiłem sobie, że to cynamon.
      Kloss mi ten cynamon podchodzi tak jak by ołowiem - jest to wyczuwalne w zapchu i smaku
      Pozdrawiam
      Artur

      Comment

      • keto
        Senior
        • 07-2009
        • 388

        #4
        Niestety nie zdzierżyłem tego smaku i piwo poszło do zlewu.....
        Pozdrawiam
        Artur

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika keto Wyświetlenie odpowiedzi
          20:12 Kloss mi ten cynamon podchodzi tak jak by ołowiem - jest to wyczuwalne w zapchu i smaku
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika keto Wyświetlenie odpowiedzi
          20:26 Niestety nie zdzierżyłem tego smaku i piwo poszło do zlewu.....
          Ładną chwilę walczyłeś
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • keto
            Senior
            • 07-2009
            • 388

            #6
            Próbowałem, myśłałem może, że jak złapie inną temperaturę to smak się trochę zmieni, niestety nie zmienił się....
            Pozdrawiam
            Artur

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6119

              #7
              No ciekawe to piwko.... jakby pszeniczne !!?? w sumie na etykietce nie ma składu... kto wie co tam pływa...
              Piana raczej krótko terminowa ale pozostawia dywanik i firanki na dłużej.
              Mnie osobiście smakuje mimo specyficznej kwasowości... po kwasku pojawia się słodkawość a potem kolejny łyk.
              Na foto pianka po ok. 1 minucie....
              Attached Files

              Comment

              • toto
                Senior
                • 12-2006
                • 949

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bursztynowy, ładny, lekko opalizujący, ale w zasadzie prawie klarowny [4.5]
                Piana: niska, ale utrzymująca się dość długo i oblepiająca szkło [2.5]
                Zapach: dentystyczny, w tle lekko owocowy [1]
                Smak: owocowo-miodowy, lekko kwaskowy, z nutą rozpuszczalnika. Chmiel w dalekim tle. Polecam pić po zatkaniu nosa. Bez tego zapach nie pozwala odbierać bodźców smakowych. [2.5]
                Wysycenie: wizualnie bardzo duże, bąbalki lecą masowo; w przełyku spore, ale w granicach normy (choć niekoniecznie stylu) [4]
                Opakowanie: butelka bezzwrotna, chyba taka jak po Perle, banderola zamiast krawatki, etykieta bura z zieloną nazwą i pieczęcią "Gwarancja piwowara". Wygląda jak karykatura kilku modnych ostatnio pomysłów w polskim wzornictwie piwnym (sepia, pieczęć). Jest ekstrakt, brak składu, kapsel czarny. [1.5]
                Uwagi: Właściwie to mały plus za odwagę. I trochę mniejszy za konsekwencję - wszak dentysta kojarzy się ze zdrowiem. Ale ten to jednak dentysta-sadysta...
                Poważnie mówiąc, gdyby nie ten dentystyczny zapach, to byłyby niskie strefy stanów średnich. A tak - kicha.
                Trwałość do 4.01.2010. Kupione w Marii w Krakowie za 3,80 zł.

                Moja ocena: [2.1]

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6119

                  #9
                  Masz rację... za tę cenę powinno być coś "pysznego" a tu tylko nie codzienny smak... oczywiście nie znaczy to że pożądany...
                  no i ta nie profesjonalnie przylepiona etykietka... i ta banderola jak z jabola....

                  Comment

                  • vaz
                    Junior
                    • 07-2008
                    • 29

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Głęboki, opalizujący, wpadający w bursztyn. Piwo dosyć klarowne. 18-21 EBC [na oko ] - stylowo [4]
                    Piana: Równie szybko pojawia się [ze względu na nasycenie], jak znika. Mało zwarta, szybko dziurawiąca się. Zostawia mały wianuszek [2]
                    Zapach: Zdecydowanie chmielowy z niezwykle wyraźną nutą polskiego morza [mam na myśli "zapach" piasku w okolicach latryn ], kwaskowaty. [1.5]
                    Smak: O ile nie trafiłem na zepsutą partię, to smak można określić tylko w jeden sposób - KWAS [słodko-gorzki]. Wylądowało w zlewie po drugim łyku. Bezwzględnie paraliżujący kubki smakowe. Słodkawy z potężną dawką kwaskowatości. Absolutny brak posmaków słodowych, żelazowo-gorzki finisz. [1]
                    Wysycenie: Stanowczo zbyt wysokie jak na reprezentowany styl. Mój egzemplarz buzował w Ale'owym szkle jak szampan [2]
                    Opakowanie: Swojego rodzaju klasyka produktów z półki celujących w EKO. Zielony, jakże naturalny, napis, frywolną czcionką informuje nas o nazwie - tym razem ZDROWE. Tło stanowi równie naturalna bitmapa imitująca drewno. Całości dopełnia wspomniana już banderola rodem z tanich win. [2]
                    Uwagi: Słabiuteńkie do bólu. Mam nadzieję, że Ci, którzy pierwszy raz w życiu wypiją Pale Ale i to z browaru GAB właśnie, zdobędą się jeszcze kiedyś na odwagę i spróbują czegoś lepszego... wszak w stylu pereł nie brakuje

                    Moja ocena: [1.525]
                    O D R O W Ą Ż warzy

                    Comment

                    • PorterOlo
                      Junior
                      • 04-2008
                      • 5

                      #11
                      Nie bede sie silil na artomat.. Smakuje jakby bylo zrobione z zażelazionej wody, moze z jakiejs leczniczej typu zuber, słotwinka czy cos, ogolnie kojarzy sie z lekarstwami...:/ Jestem niemile zaskoczony:/
                      Polska - najlepsze piwo, najpiękniejsze kobiety, najlepszy chleb :D:D

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6119

                        #12
                        jak coś nie zrobią z tym dziwnym smakiem to tego nikt nie kupi chyba że obniżą cenę na 2 złote... ale też pewności nie ma...
                        A czy ono w ogóle jest nie pasteryzowane i nie filtrowane... a może ono ekspresowo się psuje i nikt z nas nie miał szansy spróbować nie zepsutego?
                        - teoretycznie niefiltrowane powinno wytrzymać jakiś czas...

                        Comment

                        • PorterOlo
                          Junior
                          • 04-2008
                          • 5

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                          jak coś nie zrobią z tym dziwnym smakiem to tego nikt nie kupi chyba że obniżą cenę na 2 złote... ale też pewności nie ma...
                          A czy ono w ogóle jest nie pasteryzowane i nie filtrowane... a może ono ekspresowo się psuje i nikt z nas nie miał szansy spróbować nie zepsutego?
                          - teoretycznie niefiltrowane powinno wytrzymać jakiś czas...
                          Watpie - ono chyba wlasnie takie ma byc, tylko kogo to ma przyciagnac??
                          Zaraz po (nie)Zdrowym sprobowalem ich nowego stouta - Dragon's eye - niewiele lepsze:/
                          Ten browar chyba powinien upasc i przekazac majatek browarom lodzkim ;>
                          Polska - najlepsze piwo, najpiękniejsze kobiety, najlepszy chleb :D:D

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6119

                            #14
                            Czyli wysilili się na oryginalność ale wyszło jak zwykle... ja to zdoliłem ale po drugie nie sięgnę...
                            lubię pszeniczne i ten kwasek mnie pociągnął ale to chyba pewien anachronizm...
                            ! no chyba że napisze ktoś dobrą opinię z forum to sam znowu spróbuje...

                            Comment

                            • Kazimierz_W
                              Senior
                              • 05-2009
                              • 689

                              #15
                              Olaboga a ja kupiłem aż 20 do sklepu Pracownik po pracy stestował i twierdzi identycznie jak przedmówcy, że syfff.
                              Browar Bociana smaczny od rana
                              Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

                              http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎