Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Černá Hora, Velen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Černá Hora, Velen

    No i kolejne pszeniczne piwo z Czech.

    Ekstr. nie podano, alk. 4,8, pasteryzowane. Info z kontry informuje o górnej fermentacji /svrchne kvasene/ i niepoddawaniu procesowi filtracji.

    Aromat - intensywny, klasyczny dla pszenicy - mocny bananowy akcent z dodatkiem goździków.
    barwa - jasny, kremowy miód- piwo jest mocno mętne
    piana - drobna, opada szybko pozostawiając niewielki wianuszek
    wysycenie - dość duże, szczypie w język
    smak - przyjemny, rześki, ale raczej nie klasyka gatunku- kwaskowo-owocowe nuty raczej mało wyczuwalne na rzecz lekkiej goryczki w tle.

    Generalnie przyjemne piwo, choć raczej nie wzór gatunku
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Najnowsze, pszeniczne piwo z Černej Hory próbowałem zarówno w wersji butelkowej jak i beczkowej.
    Wersja butelkowa: dość klarowne o wyraźnym bananowo-goździkowym zapachu. W smaku trochę płytkawe, pozbawione podbudowy ale można uznać, że to przyzwoita pszenica.

    Wersja lana: Tu już zmętnienie jest większe, piana jest drobna, nasycenie optymalne.
    Łagodnie kwaskowe, smak można określić jako zharmonizowany i 'zaokrąglony'. Wszystko w tej pszenicy jest takie jak być powinno i pije się ją bardzo przyjemnie. W żadnym z trzech odwiedzonych przeze mnie firmowych lokali Černej Hory w Pradze tej pszenicy nie było w wersji beczkowej, znalazłem ją dopiero w Pivovarskim Klubie.

    Ogółem całkiem niezła nowa czeska pszenica na rynku, choć w wersji butelkowej ustępuje Primatorowi. Fotka wersji butelkowej dostępna tutaj
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • silvian
      Senior
      • 08-2008
      • 727

      #3
      No cóż, przodownikiem ocen nie jestem ale to piwo pozwolę sobie określić kilkoma cechami. Po pierwsze, ostatnie i najważniejsze...nie smakuje jak typowa pszenica, inaczej, jak dla mnie nie smakuje w ogóle jak pszenica. Brakuje mi typowych dla pszenicy aromatów bananowo-goździkowych. Natomiast strasznie mi się narzuciła goryczka, która nie powinna chyba dominować w tego rodzaju piwach.
      Ogólnie rzecz biorąc piwo smaczne ale nie jako pszeniczne tylko jako...no właśnie nie wiem jakie. Po prostu jako piwo.
      "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Po wcześniejszych postach się nastawiłem na jakiś wynalazek, a to po prostu weizen, ale po kolei.
        Piana: raczej skąpa i krótka.
        Kolor: ładny, złocisty, mętny.
        Wysycenie: średnie, do niskiego (jak na ten styl oczywiście).
        Zapach: banan i cytrusy.
        Smak: klasyka, jest banan, jest goździk, goryczka niska. Normalnie wzorcowy weizen. Z racji, że moje wrażenia odbiegają od przedpijców pozwolę sobie podać datę przydatności 20.06.2010.
        Opakowanie: za wyjątkiem Moravkiego Sklepni ety z CH mi się nie podobają. Velen nie zmienia mojego zdania. Etykieta zrobiona chaotycznie, bez smaku i po prostu tandetna. Do teog tandetny kapsel. Jednym słowem słabizna.

        Polecam, bo to bardzo solidny hefeweizen. Tylko ta słaba piana...
        Attached Files
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Piwo kupione w Zofmarze za 3,50 zł.

          Kolor: Typowy dla gatunku.
          Piana: Mimo powolnego lania tworzy się bardzo niska czapa, która szybciutko opada.
          Zapach: Dość silny. Początkowo prawidłowy, goździkowy, ale potem zaczyna pachnieć zbyt chmielowo.
          Smak: Zbyt duża goryczka, za dużo chmielowości, wyraźna nuta chlebowa. Przy tym zaś wszystkim, za mało jest charakteru weizenowego.
          Opakowanie: Jak na zdjęciu Kopyra. Etykieta niezbyt ciekawa, kapsel faktycznie wyjątkowo szpetny.
          Uwagi: Duże rozczarowanie, bo lubię produkty z tego browaru. Nie jest to złe piwo, ale za bardzo odbiega od stylu.

          Comment

          • grew
            Senior
            • 05-2009
            • 766

            #6
            Popełniłem dziś w Czeskim Raju, z beczki oczywiście. Bardzo mi smakowało, byłem zaskoczony delikatnym smakiem - rewelacja! Kolor wspaniały, mętny. Szczerze polecam.

            Ponoć ma być częstym gościem na nalewaku w Raju, z czego bardzo się cieszę

            Comment

            • Tapir
              Senior
              • 10-2009
              • 730

              #7
              Kolor - pomarańczowy - nieco jaśniejszy niż na zdjęciu kopyra, mętny.
              Piana - kiepska, niezbyt wysoka, po minucie zostaje tylko kożuszek na powierzchni.
              Zapach - intensywny, jak na pszenicę to sporo tutaj nut chmielowych, dalej już klasycznie: goździk, lekki banan i cytrusy.
              Smak - klasyczne posmaki pszeniczne (goździk i nieco słabszy banan, lekka cytrusowa kwasowość) są przysłonięte nieco zbyt intensywną goryczką. Nie przeszkadza mi trochę mocniej nachmielony weizen (np. Schofferfofer) ale tutaj jednak już jest tego chmielu zbyt dużo.
              Wysycenie - za niskie jak na pszenicę.

              Kupione we wrocławskim Browarku.
              Nie jestem zachwycony. Brak piany, mało gazu i zbyt duże nachmielenie powoduje, że piwo raczej nie dołączy do moich ulubionych pszenic.
              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

              Comment

              • fuliano
                Senior
                • 07-2010
                • 1825

                #8
                Kolor - mocno mętna ciemna pomarańcza przechodząca nawet w herbatę
                Piana - drobnoziarnista, wysoka jednak raczej szybko opadła i pozostawiła po sobie delikatna obrączkę, która dotrzymała jakoś do połowy szklanki
                Zapach - klasyczny, goździki z bananem trochę chmielu i nut owocowych
                Smak - banan na przód się wysuwa, dalej goździki, nuty kwaskowe się pojawiają na końcu wraz z delikatną goryczką
                Wysycenie - duże gruboziarniste, tak jak powinno być

                Całkiem przyzwoita pszenica. Do powtórzenia

                Comment

                • kruger_nr1
                  Senior
                  • 11-2005
                  • 801

                  #9
                  zaciekawiła mnie w tym piwie pewna różnica: piwo w butelce bez etykiety nie odróżniłbym chyba od zwykłego jasnego( co ciekawe piwo nazywa się ,,Pśenićne piwo Svetly Leżak" ) i dopiero po przelaniu do szklanki pojawia się mętność przenicy. Drugą ciekawostką były 2 różne wzory kapsli na butelkach z tą samą datą ważności z jednej skrzynki . W smaku niezłe, choć osobiście wolę Primatora. Zapach od początku bardzo przyjemny, cytrusowy i goździkowy. Za cenę 13 koron można często powtarzać
                  Kolekcja puszek piwnych:
                  http://puszkikrugera.web-album.org/

                  Comment

                  • kruger_nr1
                    Senior
                    • 11-2005
                    • 801

                    #10
                    i znowu ta ,,przenica" ... jakoś nie chce się odczepić, hehe
                    Kolekcja puszek piwnych:
                    http://puszkikrugera.web-album.org/

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6077

                      #11
                      Dokonałem spożycia pszenicznego produktu Ćernej Hory...

                      Mętny pomarańcz ze średnim gazem.
                      Piana spora na początku potem obwódka.

                      Piwo niezłe... ale brakuje mi wyrazistości smaku... chociaż takie powiedzmy wytrawne piwo nie jest złe...
                      im bliżej końca tym gama smaków rozszerza się znacznie... do posmaków chlebowych.

                      Dla tych którzy nie lubią kwaśnych weizenów a za to preferują posmak chmielowy to będzie idealne...

                      Ktoś pisał o kapslach... mój nosił napis 'CZECH CLASSICAL BEER' na czerwonej tarczy z koroną... i kotłem warzelnym.

                      Comment

                      • beaviso
                        Senior
                        • 02-2010
                        • 215

                        #12
                        Jedno z kilku nielicznych piw, które zwiedziło kanalizację mojego zlewozmywaka. Niestety, Czechy pszenicą nie stoją. Po łyku na myśl wróciła mi historyczna pierwsza warka ciechanowskiej pszenicy. Do polecenia tylko dla zawziętych eksperymentatorów.

                        M.

                        Comment

                        • Rzeszowiak
                          Piwny Radykał
                          • 04-2009
                          • 1596

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beaviso Wyświetlenie odpowiedzi
                          Niestety, Czechy pszenicą nie stoją.
                          Ciężko znaleźć w Polsce piwo pszeniczne równie dobre jak Primator Weizen. Pewnie tylko Bierhalle Weizen i dobre warki Viva Hel.

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10836

                            #14
                            Ostatnimi czasy są dość łatwo dostępne są piwa frankońskie, więc bym tak nie dramatyzował.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • tomolek
                              Hophead
                              • 05-2006
                              • 1752

                              #15
                              Dziwią mnie niektóre opinie, dla mnie jedna z lepszych piw pszenicznych jakie piłem. Przyznaję, że nie jestem koneserem ani wielkim zwolennikiem tego stylu piwa.

                              Piłem kvasnicové z beczki. Świetna piana, chociaż nie było jej dużo została do końca i oblepiała szklankę. Piękny aromat, w smaku owocowo-chlebowe, bardzo treściwe, doskonałe!

                              Po czeskiej "pszenicy" tego się nie spodziewałem...
                              Last edited by sibarh; 30-06-2011, 18:15.
                              www.ohbeautifulbeer.com

                              www.mateuszdrozdowski.pl

                              „Kwaśny Edi herbu Koreb

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎