Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Miodne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Kormoran, Miodne

    Najpierw opakowanie - butelka, wreszcie dopracowana etykieta, plastry miodu, pszczoły, kłos, imitacja drewna. Jedyny mankament to kapsel. Mój z wizerunkiem... lokomotywy parowej.

    Ekstrakt 15,5, alk. 5,7% Czyli bardzo interesująco się zapowiada.
    Na kontrze skład słodów - pilzneński,karmelowy, palony.

    Aromat - zdominowany przez miód
    barwa - ciemna, prześwituje dopiero pod światłem żarówki
    piana - drobna, nie utrzymuje się zbyt długo, utrzymuje jednak wianuszek
    wysycenie - odpowiednie
    smak - słodki, zdominowany przez miód.

    Podsumowanie:
    no cóż przypomina już tego typu produkt z Fortuny.
    Trudno coś opisać o bazie tego produktu, bo zostało przytłumione przez miód.
    Dla mnie jest jego za dużo, ale pewnie znajdzie swoich miłośników.
    Jeśli zdecydują się na wypuszczenie na rynek tego samego piwa bez miodu, chętnie po nie sięgnę.
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Piwo generalnie bardzo pozytywne, niestety całość osnuta sztucznością miodu.

    PS: u mnie też lokomotywa

    Comment

    • TomX
      Senior
      • 09-2004
      • 1035

      #3
      A to ciekawe, bo ja właśnie zachwycałem się tym, że w porównaniu do Fortuny Czarnej Miodowej miód w tym piwie był duzo mniej dominujący, dawał tylko lekki, przyjemny aromat pozostawiając wszystkie charakterystyczne "ciemne" smaczki. Dla mnie najlepsze polskie miodowe jakie piłem.
      Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

      I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

      Comment

      • FaZa09
        Junior
        • 08-2009
        • 24

        #4
        Oto fotka piwa (przepraszam za jakość), wieczorem edytuję posta by dodać ocenę, której muszę dokonać na spokojnie, gdyż powiem tylko, że pierwsze zetknięcie z tymże piwem wywarło na mnie na tyle pozytywne wrażenie, że nie byłem w stanie go oceniać
        Attached Files
        "Pamiętaj, że ludzie się zmieniają , a smak piwa nie"

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX Wyświetlenie odpowiedzi
          A to ciekawe, bo ja właśnie zachwycałem się tym, że w porównaniu do Fortuny Czarnej Miodowej miód w tym piwie był duzo mniej dominujący, dawał tylko lekki, przyjemny aromat pozostawiając wszystkie charakterystyczne "ciemne" smaczki. Dla mnie najlepsze polskie miodowe jakie piłem.
          Masz rację, że ten aromat nie jest tak nachalny jak w wielu innych polskich piwach ale jednak jest.
          Ja na próbę przy kuflu otworzyłem też kilka miodów: stepowy z Ukrainy, eukaliptusowy z Włoch i gryczany oraz wielokwiatowy z Polski. W żadnym z miodów nie wyczułem tej dominującej w piwnej miodowości nuty... tego co ja nazywam sztucznością.

          Jestem po prostu maniakalnym miodożercą i w tym aspekcie mam również w stosunku do piwa podniesione wymagania. Niemniej czekam z niecierpliwością na ARTomat bo mimo wszystko czuję dobrą ocenę
          Last edited by leona; 10-12-2009, 10:41.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23793

            #6
            Nie musisz czekać, bo jest już od kilku godzin.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie musisz czekać, bo jest już od kilku godzin.
              Ups, faktycznie.
              Niestety do fabryki nie zabrałem ze sobą drugiej butelki degustacyjnej

              Comment

              • Cannabee776i99
                Senior
                • 08-2009
                • 658

                #8
                Piwo faktycznie podobne do Fortuny czarnej Miodowej, brak jednak tegop fortunowatego armoatu skutecznie mi utrudniającego konsumpcję ich piw. Kolor ciemnorubinowy, piana w porządku, ale bez zachwytu - średnio ziarnista, kożuszek się utrzymuje do końca, lekko oblepia szkło. Smak dla mnie trochę zbyt słodki, przydałoby się trochę goryczkowo-palonych nut dla lepszego zbilansowania. Wysycenie ok, etykieta podobnie jak w przypadku Warnijskiego piękna.

                Comment

                • AYC
                  Member
                  • 11-2009
                  • 51

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jedyny mankament to kapsel. Mój z wizerunkiem... lokomotywy parowej.
                  Ja mialem z czołgiem tygrysem
                  Co do piwa to mi tez przypominalo czarne miodowe, nie mniej jednak wydaje sie byc slodsze, bez tego palonego zapachu i smaku i zdecydowanie za malo goryczki. Kolor ciemny, wysycenie w sam raz, piana gruba duza i mocna, do konca picia utrzymywala sie nie duza warstewka.

                  i foto:
                  Attached Files

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bardzo ciemny brąz, lekko opalizuje [4]
                    Piana: Zostaje jedynie w postaci małej obrączki ale nalewa się wyśmienicie i tworzy sporą, brązowawą czapę [3.5]
                    Zapach: Ciemny słód i trochę karmelu. Wycofuję się z twierdzenie, że przebija sztuczny miód. W tej butelce aromat miodu jest delikatny, niemal naturalny i ładnie zbalansowany. [4]
                    Smak: Delikatna goryczka pochodząca z palonego słodu chyba, bo nie z chmielu, współgra z bardzo delikatną słodyczą i lekką kasowością. Nie wydaje się zbyt mocno treściwe [4]
                    Wysycenie: Wysokie, nadaje piwu wrażenia rześkości [4.5]
                    Opakowanie: Świetna etykieta ze wszystkimi informacjami. Nazwa niby oczywista ale nie jest to kolejne "miodowe", więc też plus. Jedynie kapsel jakiś głupawy - głowa konia na tle nieba, coś w sam raz dla romantycznej nastolatki. [4.5]
                    Uwagi: Dobre, nieprzesłodzone piwo miodowe. Warto od czasu do czasu.

                    Na mojej kontrze jest ekstrakt 15,5% wagi. a nie jak podany w forowym wątku

                    Moja ocena: [4]

                    Comment

                    • Lacriferno
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 783

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny brąz wpadający w czerń. Pod światło wiśniowy. [5]
                      Piana: Beżowa, przy nalewaniu intensywna, drobnoziarnista. Trzyma się dość długo. Pozostawia kożuszek na powierzchni, osiada na szkle. [4]
                      Zapach: W składzie podano: miód i aromat naturalny. Wg mnie za dużo tego aromatu, bo zalatuje miodową sztucznością. Poza miodem ciężko doszukać się innych aromatów. [3]
                      Smak: Miodowość wyraźna, ale podobnie jak w zapachu, nieco sztuczna. Ponadto czekoladowe posmaki, nieco toffi, poza tym, jak dla mnie, nieco za słodkie. [3.5]
                      Wysycenie: W sam raz, z czasem może za bardzo słabnie. [4.5]
                      Opakowanie: Butelka typu 'amber' z etykietą w pszczelarskie motywy. Najważniejsze informacje podane. Na kapslu Mercury Comet z 1972r. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.525]

                      Comment

                      • FaZa09
                        Junior
                        • 08-2009
                        • 24

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                        Na mojej kontrze jest ekstrakt 15,5% wagi. a nie jak podany w forowym wątku
                        Racja, ekstrakt to 15,5%, pomyliłem się gdy zgłaszałem piwo do "zakatalogowania"
                        "Pamiętaj, że ludzie się zmieniają , a smak piwa nie"

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10738

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AYC Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ja mialem z czołgiem tygrysem
                          Co do piwa to mi tez przypominalo czarne miodowe, nie mniej jednak wydaje sie byc slodsze, bez tego palonego zapachu i smaku i zdecydowanie za malo goryczki. Kolor ciemny, wysycenie w sam raz, piana gruba duza i mocna, do konca picia utrzymywala sie nie duza warstewka.

                          i foto:
                          zamiast wstawiać kolejne zdjęcie zacznij używać polskich znaków
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • AYC
                            Member
                            • 11-2009
                            • 51

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                            zamiast wstawiać kolejne zdjęcie zacznij używać polskich znaków
                            Juz wczesniej pisalem dlaczego nei uzywam i uzywac nie mam zamiaru. Jezeli Ci cos nie pasuje i masz jakis problem no to sorry, ja nic na to nie poradze. Wiecej fot nie dodam...

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AYC Wyświetlenie odpowiedzi
                              Juz wczesniej pisalem dlaczego nei uzywam i uzywac nie mam zamiaru. Jezeli Ci cos nie pasuje i masz jakis problem no to sorry, ja nic na to nie poradze. Wiecej fot nie dodam...
                              A tu się kolega zapomniał?

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AYC Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ja mialem z czołgiem tygrysem
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AYC Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kolor: Ciemny, lekko wiśniowy [4]
                              Piana: Na początku duża, lecz gruboziarnista i szybko opada [3]
                              Zapach: Metaliczny, nieprzyjemny, czuć alkohol [2]
                              Smak: Podobnie jak zapach, mocno alkoholowy i metaliczny, gdzieś daleko w tle goryczka i karmel [2]
                              Wysycenie: W sam raz [4.5]
                              Opakowanie: Ładna etykieta, wszystkie informacje podane [5]
                              Uwagi: Piwo zakupione w Almie w Lublinie. Jak za tą cene spodziewałem sie czegoś dużo lepszego.
                              Także bajeczkę o systemie bez polskich znaków już musisz zmienić. Nie lubimy jak ktoś tu z nas robi balona. Albo będziesz pisał z polskimi znakami, albo nas lekceważysz i łamiesz regulamin. A jeśli nas lekceważysz, to nie oczekuj, że my Cię będziemy traktować poważnie.
                              Rozumiemy się?
                              Będziemy się rozumieć - będzie dobrze.
                              Nie będziemy się rozumieć...
                              Rozumiemy się?
                              Last edited by kopyr; 12-12-2009, 23:51.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎