Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Warnijskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Kormoran, Warnijskie

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Piwoteka
    Senior
    • 04-2008
    • 1209

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złote - z bardzo lekką mgiełką. Podoba mi się. [4.5]
    Piana: Piana rewelacyjna - gruba czapa, drobnopęcherzykowa. Osadza się na ściance kufla. [5]
    Zapach: Bardzo delikatny, jakby lekko słodowy? [3]
    Smak: Chlebowo-słodowy, z początku delikatnie kwaskowate. Goryczka bardzo stonowana, odzywa się dopiero po przełknięciu. Przydałoby się jednak więcej tego chmielu. [3.5]
    Wysycenie: Bardzo dobre, może nawet trochę zbyt dobre (szczypie w podniebienie). Bąbelki ciągle pracują, w połowie kufla miałem ciągle z 1,5 cm piany. [4.5]
    Opakowanie: Bardzo dopracowane, można powiedzieć, że etykieta oddaje wygląd i charakter piwa. Wszystkie potrzebne dane na kontretykiecie. Podoba mi się stwierdzenie: "nie zapominajmy, że to jednak alkohol - proponujemy zachowanie umiaru". [5]
    Uwagi: Oceniam drugą wypitą butelkę. Przy pierwszej, wczoraj, byłem tak rozemocjonowany, że za bardzo wpływało to na moją ocenę. Piwo całkiem smaczne, z pewnością wrócę do niego nie raz. Nowe produkty Kormorana bardzo pozytywnie zaskakują!

    Moja ocena: [3.65]
    Piwoteka
    Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
    www.piwoteka.pl
    Sklep Piwoteki na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na G+
    Дед Мороз (Dziadek Mróz)
    Browar Piwoteka

    Comment

    • Cannabee776i99
      Senior
      • 08-2009
      • 658

      #3
      Generalnie zgodzę się z przedmówcą, choć smak i zapach oceniłbym nieco wyżej. Piana jak już wspomniane rewelacyjna, w zapachu wybija się silna chlebowość, smak bardzo oryginalny, czuć jego złożoność. Przeważa słodowość, goryczka schowana gdzieś w tle, ale myślę, że w przypadku tego piwa takie były założenia, aby podkreślić tę wielozbożowość i nie przykryć jej za bardzo chmielem. Delikatna kwasowość przyjemnie orzeźwia. Wysycenie idealne, a opakowanie to majstersztyk. Wielki plus dla Kormorana, teraz biorę się za Miodne.

      Comment

      • molszew
        Junior
        • 12-2009
        • 21

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ciekawy. W jednej butelce lekko mętny, ale producent sam to zaznaczył... [4.5]
        Piana: Jak dla mnie obfita. Utrzymuje się długo w szklance. [4.5]
        Zapach: miły. cięzko mi dodać coś więcej [4.5]
        Smak: Dla mnie wyborne. Chyba zakochałem się od pierwszego łyku. Piwo nie jest mocne i to jest jego atut jak na BK. [5]
        Wysycenie: dla mnie wystarczające. [4]
        Opakowanie: Zwrotna butelka - duży plus. Etykieta bardzo dobrze zrobiona. [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.7]

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23794

          #5
          Z Twojego opisu dowiedzieliśmy się, że piwo nie jest mocne, ma miły zapach i ma bardzo ciekawy kolor - czy możesz jednak coś konkretniej spróbować napisać?
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Wrzuciłem fotkę tego piwa do Galerii. Pierwsza warka podobno już nie do dostania w olsztyńskich sklepach, trzeba czekać na nową partię.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • molszew
              Junior
              • 12-2009
              • 21

              #7
              Warnijskie

              Witam,

              To prawda. Szef sklepu gdzie się zaopatruje w piwo w W-wie steiwrdził wczoraj, że to seria próbna browaru i czekają na recenzje. Jeśli by to zależało ode mnie to jestem mocno za. Nie wiem czy jeszcze jest, ale ja je kupiłem w sklepie PIWOSZ na Płowieckiej w W-wie. Co do rynku olsztyńskiego się nie wypowiadam.

              Co do mojego opisu piwa. Piwo ma bardzo wyszukany smak. Ale zbierając moje wrażenia, bo otwiera własnie druga butelkę:

              Piana bardzo obfita. Utrzymuje się długo. O wiele dłużej niż w niepasteryzowanych Lubuskich. Piwo jest dosłownie leciutko mętne. Nie jest mocno nasycone CO2. Dla mnie idealne nasycenie. Charakterystyczną cechą jest to, że po wypiciu zostawia w gardle specyficzne wrażenie, jak po zjedzeniu skórki od chleba.
              Smak ma bardzo wyraźny.
              Zapachu nie opiszę. Jestem za mało biegły i szczerze zbyt wielu aromatów nie wyczuwam.

              Sroki za skąpe informacje, ale jestem początkujacy na portalu chociaż w piwach regionalnych z Polski zakochany jestem od wypicia pierwszego Śląskiego Książęcego...
              Molszew

              Comment

              • Tapir
                Senior
                • 10-2009
                • 730

                #8
                A zostało jeszcze coś w Piwoszu? Bo nigdzie indziej nie mogłem znaleźć, może się jutro wieczorem przejadę bo zwyczajnie jestem ciekaw tego piwa.
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika molszew Wyświetlenie odpowiedzi
                O wiele dłużej niż w niepasteryzowanych Lubuskich.
                Lubuskie nie jest niepasteryzowane
                Last edited by Tapir; 14-12-2009, 22:13.
                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                Comment

                • molszew
                  Junior
                  • 12-2009
                  • 21

                  #9
                  O cholera. Żyłem w nieświadomości... Aż sam sprawdziłem przed chwilą flaszkę Lubuskiego w mojej lodówce. Rzeczywiście piwo jest "naturalne". To mnie zmyliło...

                  Ale co do Warnijskiego. Wczoraj jak kupowałem to jeszcze było. Dzisiaj nie wchodziłem do sklepu.

                  Spróbuj zadzwonić - Telefon: 22 812 05 54

                  Molszew

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika molszew Wyświetlenie odpowiedzi
                    Sroki za skąpe informacje, ale jestem początkujacy na portalu chociaż w piwach regionalnych z Polski zakochany jestem od wypicia pierwszego Śląskiego Książęcego...
                    Molszew
                    Molszew, nie pękaj! Jak to mówią, "pierwsze sroki za płoty" . Twoje .

                    Żeby nie było OT, może ta próbna partia trafiła też na Pejzażową, chyba dziś zajrzę...

                    Comment

                    • keto
                      Senior
                      • 07-2009
                      • 388

                      #11
                      Pancernik daj znać jak jest na Pejzażowej
                      Pozdrawiam
                      Artur

                      Comment

                      • petrus33
                        Gość
                        • 01-2008
                        • 888

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tapir Wyświetlenie odpowiedzi
                        A zostało jeszcze coś w Piwoszu? Bo nigdzie indziej nie mogłem znaleźć, może się jutro wieczorem przejadę bo zwyczajnie jestem ciekaw tego piwa.

                        Lubuskie nie jest niepasteryzowane
                        Piwo Lubuskie jest cały czas niepasteryzowane !!
                        Dzwoniłem dwa tygodnie temu do browaru i z piwowarem rozmawiałem.
                        Co ty tu za ściemę uprawiasz ???

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Piwo Lubuskie jest cały czas niepasteryzowane !!
                          Dzwoniłem dwa tygodnie temu do browaru i z piwowarem rozmawiałem.
                          Co ty tu za ściemę uprawiasz ???
                          To sobie poczytaj ten wątek. Szczególnie zwróć uwagę na ten post.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • petrus33
                            Gość
                            • 01-2008
                            • 888

                            #14
                            To sobie zadzwoń do browaru i porozmawiaj z piwowarem.
                            Telefon 095 751 51 14......dużo nie kosztuje

                            Comment

                            • petrus33
                              Gość
                              • 01-2008
                              • 888

                              #15
                              Skontaktuj się z panią Dorotą Krawczyńską pod wew.206
                              Rozwieje twoje wątpliwości co do pasteryzacji Lubuskiego.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎