Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Budejovicky Budvar, Nealkoholicke Pivo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • otvirak
    Senior
    • 04-2005
    • 764

    Budejovicky Budvar, Nealkoholicke Pivo

    Aż się nie chce wierzyć, że rzeczonego napoju nie ma na liście piw (chyba, że znowu czegoś nie doczytałem ). Będąc w browarze w Czeskich Budziejowicach zakupiłem czteropak ich wyrobów w gustownym drewnianym nosidełku. Nealkoholicke czekało sobie cierpliwie aż do wczoraj I muszę powiedzieć, że o wiele lepiej późno, niż wcale Piękna żółtobursztynowa barwa, mocna drobnopęcherzykowa piana trzymająca sie do samego końca degustacji, czyli jakieś 25 minut. Słodowe i chmielowe smaczki. Ale przede wszystkim ten zapach... Taka sama, cężkosłodkawa, słodowa atmosfera panuje np. w uliczkach wokół praskiego Staropramena. Po prostu poezja, a reszta jest milczeniem
    niepoprawny czechofil


    Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
    WISŁA MISTRZ!
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    #2
    Podobnie jak kolega kupiłem w browarze kupiłem czteropak, najdłużej na degustację czekało właśnie Nealkoholicke i... okazało się zdecydowanie najlepsze! Chmiel dominuje w zapachu i w smaku, ciekawe czemu nie zrobili tego samego w standardowym Budvarze. Aromat jest bardzo zbliżony do tego jaki pojawia się w kuchni podczas chmielenia - ja go bardzo lubię więc to plus. Piana solidna, kolor poprawny. Jak dla mnie zdecydowanie najlepsze piwo nealko, ba - jedno z lepszych pilsów jakie piłem od dawna, a na pewno bije na głowę wszystkie polskie jasne lagery (pilsami tego nazwać nie sposób). Na pewno będę się w nie zaopatrywał. Szkoda że miałem tylko jedno
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #3
      Nealkoholicke Pivo

      Kolor: Jasnozłoty.
      Piana: Niezbyt wysoka, szybko opada do cienkiej powłoki lekko brudząc szkło. Do końca cienki pierścień.
      Zapach: Bardzo przyjemny i intensywny. Słodowo-brzeczkowy z chmielowym tłem.
      Smak: Delikatny początek, słodowo-chlebowy. Powoli dociera przyjemna goryczka i długo zostaje w finiszu. Bardzo dobre.
      Wysycenie: Średniowysokie.
      Attached Files
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎