Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Premium Lager Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    Sulimar, Cornelius Premium Lager Beer

    Alk. 5,4%; ekstrakt 12,8 Blg.

    Kolejna nowość spod szyldu Corneliusa. Zapach mało intensywny chmielowo-słodowy. W smaku wyczuwalna lekka chlebowość na początku oraz kwaskowatość, goryczka o średniej intensywności. Brakuje temu piwu trochę pełności i charakteru. Nie jest ono złe ale też nie sprawia, że zapadnie dłużej w pamięci.

    Konkretniejsza ocena jak pojawi się w ATRomacie.
    Last edited by YouPeter; 25-01-2010, 19:19.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #2
    I jeszcze zdjęcie.
    Attached Files
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Cieszy kolejny niefiltrowany lager ze średniego browaru na rynku. Martwi, że znów nie oferuje doznań smakowych jakich tego typu piwo powinno dostarczać.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
        Brakuje temu piwu trochę pełności i charakteru.
        Co do pełności, to się nie zgodzę.
        Poza tym. Goryczka jest przyjemna i długo pozostaje w posmaku. Całość ładnie skomponowana. Niestety słodowość jest wyraźnie zdominowana przez nuty górnofermentacyjne. Opakowanie zdecydowanie na plus. Ukośna kontra pasuje do tej butelki, ładny kształt etykiety, kolorystyka i grafika ok. Pełne dane o wyrobie. Gdyby nie smaczki górnofermentacyjne, byłby to dobry debiut. Mimo tego, piwo wydaje się mieć potencjał na przyszłość.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • Qbric
          Senior
          • 04-2001
          • 427

          #5
          Witam. Czy możecie podać jak kształtuje się cena tej nowości?
          Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

          Comment

          • TomX
            Senior
            • 09-2004
            • 1035

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
            nuty górnofermentacyjne
            yyyy... Kolejny, po weizenowym ejlu i porterze-cukierku, wynalazek - Lager górnej fermentacji?
            Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

            I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbric Wyświetlenie odpowiedzi
              Witam. Czy możecie podać jak kształtuje się cena tej nowości?
              Ok. 3,50 zł
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                Ok. 3,50 zł
                No to rynku tym nie zawojują
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • Qbric
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 427

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                  No to rynku tym nie zawojują
                  Co prawda piwa jeszcze nie piłem, ale wydaje mi się, że jednak mają szanse. Oczywiście nie na dominację ale cena kształtująca się na poziomie Żywca czy Lecha może skusić część klientów którzy dopiero zaczynają być bardziej świadomi w temacie, lub chcą się takimi stać. Zobaczymy jak rozegrają to marketingowo bo ja jeszcze żadnej reklamy nowej serii piw nie widziałem.
                  Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                  Comment

                  • kiszot
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 8081

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbric Wyświetlenie odpowiedzi
                    Co prawda piwa jeszcze nie piłem, ale wydaje mi się, że jednak mają szanse. Oczywiście nie na dominację ale cena kształtująca się na poziomie Żywca czy Lecha może skusić część klientów którzy dopiero zaczynają być bardziej świadomi w temacie, lub chcą się takimi stać. Zobaczymy jak rozegrają to marketingowo bo ja jeszcze żadnej reklamy nowej serii piw nie widziałem.
                    Cena jak na zwykłego pilsa jest spora.Żeby sprzedac taki produkt trzeba mieć świetne opakowanie i świetną kampanię reklamową.Widząc te piwo i brak reklam nie wierzę w jakikolwiek sukces.
                    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                    So von Natur, Natur in alter Weise,
                    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23794

                      #11
                      Nie muszą zawojować portfela marudzących. Skoro jest to piwo niefiltrowane, to nie jest to zwykły lager na rynku jakich wiele.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • kiszot
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 8081

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie muszą zawojować portfela marudzących. Skoro jest to piwo niefiltrowane, to nie jest to zwykły lager na rynku jakich wiele.
                        Może i tak ale dzisiaj,żeby się przebić to trzeba mieć dobrą reklamę i ciekawe opakowanie,a produkt sam w sobie schodzi jakby na dalszy plan.W tym piwie opakowanie nie zachwyca,reklamy nie widać a cena nie jest niska.Co do smaku to się nie wypowiadam bo nie piłem.
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • Qbric
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 427

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie muszą zawojować portfela marudzących. Skoro jest to piwo niefiltrowane, to nie jest to zwykły lager na rynku jakich wiele.
                          Dokładnie. Poza tym piwo dopiero dostarczane jest do sklepów. Być może nie ruszyli jeszcze z promocją ponieważ chcą uniknąć sytuacji w której reklamuje się coś, czego nie ma w sklepach. Marketing pewnie dopiero ruszy ale w jakiej skali to jeszcze zagadka. Na pewno nie mają takiego budżetu jak swego czasu Heyah, gdy całe miasta zostały oklejone ich "łapami" i wszyscy się zastanawiali o co chodzi. To oczywiście tylko moje przypuszczenia. Jak będzie- zobaczymy, ale jestem przekonany, że jest duża szansa aby ten lager zadomowił się na rynku na dłużej.
                          Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                            Może i tak ale dzisiaj,żeby się przebić to trzeba mieć dobrą reklamę i ciekawe opakowanie,a produkt sam w sobie schodzi jakby na dalszy plan.W tym piwie opakowanie nie zachwyca,reklamy nie widać a cena nie jest niska.Co do smaku to się nie wypowiadam bo nie piłem.
                            Tak, bo reklamy Żywego i Ciechana nie znikają z TV. Opakowania Ciechana i Noteckiego przez długi czas po prostu oszałamiały feerią barw i nowatorskim wzornictwem.
                            Kiszot o czym Ty piszesz, to są piwa niszowe i jako takie znajdą swoich klientów. A cena 3,5zł jest wprost idealna. Nadmienię, że na poziomie piw Kormorana, Ciechana i Konstancina.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tak, bo reklamy Żywego i Ciechana nie znikają z TV. Opakowania Ciechana i Noteckiego przez długi czas po prostu oszałamiały feerią barw i nowatorskim wzornictwem.
                              Kiszot o czym Ty piszesz, to są piwa niszowe i jako takie znajdą swoich klientów. A cena 3,5zł jest wprost idealna. Nadmienię, że na poziomie piw Kormorana, Ciechana i Konstancina.
                              Wszystkie piwa, które wymieniłeś przebiły się na rynku dobrym smakiem, a nowy Cornelius raczej zawodzi. Dlatego cena 3,50 dla piwa, które niczym specjalnym się nie wyróżnia raczej nie zachęca do jego powtórnego zakupu. Za tę cenę można kupić smaczniejsze Żywe, a jak ktoś ma dostęp do Ciechana czy Noteckiego to nawet o 1/3 taniej.
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎