Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Katowice, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Bierhalle Katowice, Koźlak

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    #2
    No, wreszcie się pojawił, już od dłuższego czasu zabierałem się za jego opisanie na forum (ale jakoś bez zapału, jak widać). Dziś niestety już niedostępny (i zapewne do następnej zimy go nie zobaczymy). Jak dla mnie najlepsze z piw katowickiej Bierhalli. Mocno słodowe, z przypalanymi akcentami i silną, chmielową goryczką - tak je pamiętam z poprzednich wizyt. Dodajmy do tego głęboko rubinowy kolor oraz miłą atmosferę lokalu i piwo na 5,0 gotowe.
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      #3
      Jeszcze kilka dni temu było dostępne w kranie we wrocławskiej restauracji Bierhalle, jednak ja musiałem zadowolić się butelkami na wynos. Sprzedawane minimum w czteropaku po 6,5 zł za bączek 0,33L. Niestety warka 14.05.2011 (nr partii: 71) już ewidentnie zepsuta. Kolor silnie opalizujący, w zapachu intensywne truskawki zakrywające praktycznie pozostałe nuty, w smaku kwaśne i kwaskowate akcenty zaczynają dominować nad słodową bazą. Szkoda, bo koźlak do Wrocławia tak rzadko przyjeżdża. Dziwna sprawa z tym piwem, bo z tego co wiem, to we Wrocławiu butelkowane piwa cały czas przechowywane są w dość chłodnych warunkach.
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • chemmobile
        Senior
        • 03-2009
        • 2168

        #4
        Tydzień temu katowicki koźlak ponownie przyjechał do wrocławskiej Bierhalle. I ponownie przyjechał spieprzony! Mam taką teorię spiskową. Katowice rzucają do Wrocławia koźlaka tylko wtedy, kiedy im się psuje i trzeba go jak najszybciej sprzedać.
        Piłem go dwa dni po dostawie, a koźlak już się psuł, choć objawy nie były jeszcze intensywne. Kolor klarowny, ale aromat dojrzałych truskawek wyczuwalny i wywoływał wrażenie słodkiego piwa. Kwas jeszcze nieobecny, ale myślę, że teraz po kilku dniach jest duża szansa trafienia na niego. Nie polecam, tym bardziej, że 0,4L kosztuje aż 11zł, a litrowy kufel 27zł za psujący się, truskawkowy "koźlak".
        Last edited by chemmobile; 24-11-2011, 10:06.
        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

        Comment

        • StAnger
          Junior
          • 03-2010
          • 17

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Kolor piękny nic dodać nic ująć.v [5]
          Piana: Szybko opada, zostaje obrączka do końca. [4]
          Zapach: Zapach bardzo ładny dominuje słodowość. Wyczuwalne nutki owocowe. Lekki zapach alkoholu. [5]
          Smak: Smak fenomenalny. Na początku wyczuwana idealna goryczka chmielowa przechodząca w idealny w słodki, owocowy smak. Wszystko czego można się po koźlaku spodziewać. Piwo o doskonałym smaku. [5]
          Wysycenie: Piję je dwie godziny i nadal czuję bąbelki. Wysycenie od początku dobre w litrowym kuflu. [5]
          Opakowanie: Lokal przyzwoity jednak za duży. Bardzo ładne szkło. [4.5]
          Uwagi: Przepraszam za ewentualne błędy ortograficzne. Piszę z telefonu.

          Moja ocena: [4.875]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎