Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Wojak Super Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23798

    Tyskie, Wojak Super Mocne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złocisty, ale nie ciemno, jak na bardzo mocne piwo za jasne [4.5]
    Piana: przy nalewaniu obfita, szybciutko jednak opada, nie osadza się na szkle, w kolorze jasnego ecru, drobniutka [2]
    Zapach: pierwsze co czuje to zapach starego mysiego futerka zmoczonego w słodzie, nie jest zachęcające [2]
    Smak: alkohol nie jest dominujący, dominuje za to zbyt mocny słodowy smak, który az wykrzywia, dodatkowo w smaku ten podobnie jak i w zapachu myszowaty smak [2]
    Wysycenie: zdecydowanie za duże, piwo ostre, szczypiące w język i podniebienie [2.5]
    Opakowanie: identyczna szata graficzna ja na dawnych kieleckich Wojakach, zmiana tylko producenta, obecnie KP [4]
    Uwagi: z tego co pamiętam poprzednik był lepszy, to piwo jest schrzanione

    Moja ocena: [2.25]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • russkijzoldat
      Junior
      • 03-2010
      • 3

      #3
      Nie polecam nikomu tego piwa. Według mnie taka zawartość alkoholu w piwie to już przesada. Jedynym dominującym aromatem jest zapach alkoholu. Szkoda, że zlikwidowano Wojaka 7% (czerwony), było to piwo mocne, lecz o przystępnym smaku (i cenie )

      Comment

      • amigo007
        Senior
        • 02-2008
        • 252

        #4
        Właśnie mam "przyjemność" smakować to piwo. Po spróbowaniu jakiś czas temu zielonego wojaka postanowiłem jeszcze spróbować czarnego. No i niestety to co z dobrym piwem browaru belgia zrobiła KP to profanacja. Kiedyś to piwko było bardzo dobre, szczególnie podwójnie chmielony zielony wojak. Teraz to "piwo" zrobiło się fatalne żeby nie powiedzieć obrzydliwe :-) Nie wiem dla kogo jest ono robione, na pewno nie dla kibiców oglądających firmowane przez nie wojak boxing night. Zdecydowanie odradzam. Piwo nie do powtórzenia.

        Comment

        • petrus33
          Gość
          • 01-2008
          • 888

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika russkijzoldat Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie polecam nikomu tego piwa. Według mnie taka zawartość alkoholu w piwie to już przesada
          Nie jedż do Belgii

          Comment

          • amigo007
            Senior
            • 02-2008
            • 252

            #6
            Kompania wycofała się już z tego piwa. Proponuję zamknąć ten temat, i otworzyć nowy z wojakiem mocnym. Który zastąpił super mocnego. No chyba, że jacyś koneserzy "leżakują" super mocnego. Kto wie może zyskuje na smaku z czasem
            Last edited by amigo007; 22-02-2013, 18:42.

            Comment

            • PociungWidmo
              Senior
              • 11-2012
              • 109

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amigo007 Wyświetlenie odpowiedzi
              Kompania wycofała się już z tego piwa. Proponuję zamknąć ten temat, i otworzyć nowy z wojakiem mocnym. Który zastąpił super mocnego. No chyba, że jacyś koneserzy "leżakują" super mocnego. Kto wie może zyskuje na smaku z czasem
              Wczoraj jeszcze widziałem całkiem sporą ilość super mocnych wojaków w leclercu, niestety nie spojrzałem na datę ważności

              Comment

              • amigo007
                Senior
                • 02-2008
                • 252

                #8
                Wyprzedają zapasy. Za jakiś czas już nie będzie. A na forum w dalszym ciągu jeszcze nie ma tematu z wojakiem mocnym od kompanii piwowarskiej. Jest tylko wojak mocny z dawnego browaru belgia.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Jak nie ma, jak jest? To po pierwsze. A po drugie... e nie, ugryzłem się w język.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • cwirek
                    Junior
                    • 12-2006
                    • 21

                    #10
                    Oglądałem dzisiaj butelczyne super mocnego z terminem do 07.07.2013.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎