Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Greener Bio-Up

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Sulimar, Cornelius Greener Bio-Up

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Pod tą skomplikowaną i tajemniczą nazwą kryje się się mocniejsze (14,1 % ekstr., 6,0% alk) piwo niefiltrowane


    barwa - miodowa, bardzo przejrzyste ja na niefiltrowane
    wysycenie - w górnych stanach normy
    aromat - słód, w dalekim tle lekkie owoce
    piana - drobne pęcherzyki, ale nietrwałe , znika szybko i całkowicie
    smak - dość treściwe ze słodową bazą, pozostawia przyjemną goryczkę na końcu.

    Ogólnie daje radę, bez jakiś dodatkowych niesympatycznych posmaków, ale też niczym specjalnym nie zaskakuje /może poza nazwą /
    Nieco przypomina mi produkt z Witnicy, ale może się mylę...

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złocisty, lekko mętnawe, niefiltrowane wiec ma prawo być [5]
      Piana: ecru, czapowata, jak śmietanka, duża, obfita, dość długo się utrzymuje, nie osadza się na szkle [4]
      Zapach: leciutki, przyjemny, chmielowy [4]
      Smak: dość pełne w smaku ale sprawia wrażenie czekolady z bąbelkami czy wypełnionej powietrzem, to piwo ma podobny wyraz, czegoś mu brakuje, na pewno pełności, w smaku dość miłe, chmielowa goryczka, przyjemna w smaku ale tez jakaś wybrakowana [4]
      Wysycenie: prawie doskonałe, choć w piwie nie widać bąbelkow jedynie pojedyńcze bąble [4]
      Opakowanie: kształtem nawiązuje do nowej sulimarowskiej serii, sama etykieta, mało ciekawa, kapsel tez jakiś rozmyty na serie Corneliusów [3.5]
      Uwagi: mimo tych braków piwo jest smaczne, dość lekkie, na pewno warte sięgnięcia nie jeden raz

      Moja ocena: [4.025]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Cannabee776i99
        Senior
        • 08-2009
        • 658

        #4
        Ja tej mętności nie zauważyłem (porównując chociażby do niefiltrowanego Gościszewa), piana szybko znikła zupełnie. Tak poza tym to całkiem przyjemne piwo, strochę mi przypomina mocnego Ciechana, ale generalnie bez rewelacji.

        Comment

        • Kamień
          Senior
          • 07-2007
          • 361

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, ładny. Nie dostrzegłem jednak najdrobniejszych śladów zmętnienia. [4.5]
          Piana: Obfita, drobna ale średnio trwała. [4]
          Zapach: Raczej klasyczny: słodowy, z delikatnym akcentem chmielowym. [4]
          Smak: Tak jak napisano na kontrze: "z lekką nutą goryczki i dominującym aromatem słodu". Ja jednak zupełnie nie kupuję pomysłu na takie piwo. Grener jest nawet smaczny, ta goryczka bardzo przyjemna, szkoda tylko, że tak mało intensywna. Ogólnie, wyraźna słodowość i rachityczny aromat chmielowy sprawiają, że piwo sprawia wrażenie słodkawego. [3]
          Wysycenie: Dobre, może minimalnie za niskie. [4.5]
          Opakowanie: Oprawa graficzna nowych wyrobów z Sulimaru znajduje u mnie zdecydowaną aprobatę. Te piwa wyglądają bardzo elegancko. Powiem więcej, jakie opakowania polskie mogą im dorównywać pod względem elegancji? Chyba tylko Grand. Biało-zielono-brązowa kolorystyka Greenera jest dobrana estetycznie. Aczkolwiek sama nazwa piwa jest trochę cudaczna. [5]
          Uwagi: Przyjemnie mi piło się to piwo, aczkolwiek uważam, że sam pomysł na zrobienie słabo chmielonego, mocnego lagera jest zupełnie nietrafiony. To nie jest dobry pomysł na piwo. Poza tym, wyraźnie słodowych piw, z rachitycznym posmakiem chmielu mamy w Polsce na pęczki, także o porównywalnych do Greenera parametrach.

          Moja ocena: [3.7]

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Czy ktoś może mi powiedzieć na czym polega greenowatość tego piwa?
            blog.kopyra.com

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy ktoś może mi powiedzieć na czym polega greenowatość tego piwa?

              bo etykieta inna z napisem Greener
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy ktoś może mi powiedzieć na czym polega greenowatość tego piwa?
                Ha!
                A bio-upowatość rozumiesz

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ha!
                  A bio-upowatość rozumiesz
                  Myślałem, że zacznę od greenowatości.
                  Last edited by kopyr; 23-02-2010, 22:39.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #10
                    To jest tajemnica jeszcze bardziej tajemnicza od tej, że raz do roku spotykają się...
                    Last edited by delvish; 23-02-2010, 22:36.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • Kamień
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 361

                      #11
                      No właśnie, to bio-up już zupełnie jest od czapy

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #12
                        Może nazwa z gatunku Goolman?

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                          A bio-upowatość rozumiesz
                          Pewnie miało być "Biołup", ale polskie czcionki się wysypały.

                          To nadaje się w sam raz do wątku z idiotycznymi nazwami piw. Bełkot jak na ciuchach z dadaistycznie wybraną kompilacją wyrazów angielskich, skutecznie zniechęciło mnie to do zakupu tego piwa.

                          Comment

                          • funky83
                            Senior
                            • 07-2009
                            • 136

                            #14
                            Wydaje się, że targetem tego piwa są wszelkiej maści bojownicy o naturę z pod znaku Greenpeace itp Sulimar poprostu znalazł niszę na rynku

                            Comment

                            • multipol
                              Junior
                              • 02-2010
                              • 21

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika funky83 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wydaje się, że targetem tego piwa są wszelkiej maści bojownicy o naturę z pod znaku Greenpeace itp Sulimar poprostu znalazł niszę na rynku
                              To na pewno nisza, ale wiem również o innym przeznaczeniu tego piwa - targetem są klienci z Niemiec,tych bardziej zbliżonych do naszej granicy - oni mają pier...ca na punkcie slowa BIO ,a jako,że licznie nawiedzają nasze miejscowości turystyczne i przygraniczne,są głównymi nabywcami BIO DŁUBUDUBU....

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎