Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Mocny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Konstancin, Mocny

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • petrus33
    Gość
    • 01-2008
    • 888

    #2
    Smaczne piwo tak wyglada
    Attached Files

    Comment

    • skitof
      Senior
      • 11-2007
      • 2478

      #3
      Chciałem skorzystać z artomatu, ale na razie powstrzymam się. Smakuje trochę lepiej niż pachnie. Bije w nos jakaś mieszanka detergentów, geraniolu i octanu izoamylu. Nie ułatwia to degustacji. Piana początkowo bardzo dobra, ale szybko znika. Duże wysycenie i nieco myląca etykieta. Myślałem, że to oranżada lub jakieś piwo owocowe. Warka z datą przydatności do spożycia: 14. 07.2010

      Comment

      • Maidenowiec
        Senior
        • 07-2004
        • 2287

        #4
        A skąd Ci się tutaj wziął ten geraniol i czy aby z czymś innym go nie mylisz?
        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

        Thou shallt not spilleth thy beer!

        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

        Comment

        • skitof
          Senior
          • 11-2007
          • 2478

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
          A skąd Ci się tutaj wziął ten geraniol i czy aby z czymś innym go nie mylisz?
          Wyczuwałem m.in. aromat kwiatowy coś jakby róży. A ty jak oceniasz aromat Mocnego?

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            #6
            Musiałbym sprawdzić tą partię piwa. Ale jestem przekonany, że to mylne wrażenie, jako, że do wszystkich piw jest używany ten sam chmiel. Szczególnie, że geraniol jest jednym z ciężej wyczuwalnych związków. Na 99% masz takie wrażenie od wysokiego stężenia octanu etylu i octanu izoamylu, w końcu to piwo o wysokim ekstrakcie.
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złocisty, klarowne, jak na mocne za jasne [4]
              Piana: bardzo obfita, biała, średnio-pęcherzykowa opada powoli ale w zauważalny sposób, osadza się na szkle niewielkimi krzaczkami [4]
              Zapach: wącham wącham i nic (kataru nie mam) jak dla nie jest to piwo bezzapachowe, ewentualnie woda z lekka domieszka piwa, czyli niby coś pachnie, a nie wiadomo co i jak, plusy jedynie za to że nie ma niczego negatywnego [2]
              Smak: dość miłe w smaku, prawie, że pełne, dominuje miła, mocna goryczka przeplatana ze słodowym posmakiem, nie czuć nic a nic alkoholu [4]
              Wysycenie: jak dla mnie bez zarzutu [5]
              Opakowanie: a co tam, 5, podoba mi się nowa szata Konstancina [5]
              Uwagi: Miłe mocne piwo, gdybym namiętne takie pijał na pewno po ten produkt sięgałbym częściej

              Moja ocena: [3.4]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Nie zauważam różnicy wobec K. Pełnego, a więc za jasny nieco. [3.5]
                Piana: Przepiękna , biała, wysoka, sztywna... [5]
                Zapach: Przede wszystkim słód, ale dowąchałem się także, niestety, słabych, gotowanych warzyw... [3]
                Smak: Czuć stonowaną moc, w sumie to dość miłe, dominuje słód. Znowu, k..., pojawia się ta marchewka z groszkiem czy cuś... [3.5]
                Wysycenie: Dla mocnego piwa OK. Bąbelki są, ale nie nachalne. [4]
                Opakowanie: Wariant czerwony z nowej linii graficznej Konstancina. Mnie się ta koncepcja w zasadzie podoba, wyróznia piwa z Konstancina na półce, na dodatek butelka to moja ulubiona, smukła NRW . [4]
                Uwagi: Mam nadzieję, że gdy nie będę musiał przy okazji picia tego piwa wąchać i smakować gotowanych warzyw, stanie się jednym z moich ulubionych piw (nieco) mocniejszych.

                Moja ocena: [3.525]

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładne złoto, ale ciut za jasne jak na ekstrakt. [4]
                  Piana: Bardzo wysoka, grubopęcherzykowa. Wprawdzie dość szybko opada, ale zostają grube wysepki i wiele śladów na ściankach. [4]
                  Zapach: Silny, słodowy, niestety rzeczywiście z nieszczęsnymi warzywami... W tle trochę chmielowości. [3]
                  Smak: Ogromna słodowa potęga, piwo wydaje się aż gęste, ale mimo to pije się je bardzo dobrze. W tle niezbyt silna, ale wyczuwalna goryczka i nieznaczna chlebowość. Warzyw na szczęście prawie nie czuć, alkoholu też nie. [4]
                  Wysycenie: Bardzo dobre. [5]
                  Opakowanie: Tym razem czerwona odmiana nowego konstancińskiego wzoru, jak najbardziej pasuje do piwa mocnego. Etykieta o dziwo przyklejona prosto, a kontra niemal niepomarszczona [4]
                  Uwagi: Nie zachwyca mnie tak jak inne nowe Konstanciny: Lekki i jasny Pełny, ale i tak jest to dobre piwo.

                  Moja ocena: [3.7]

                  Comment

                  • karin861
                    Senior
                    • 02-2006
                    • 597

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ładny złocisty kolor, jak na mocne dość jasny - niepodobny do piw tej klasy. [4]
                    Piana: Biała, gęsta i wysoka. Ładnie osadza się na szklance oraz powoli opada. [5]
                    Zapach: Mało wyczuwalny zapach, w tle wyczuwalny tylko lekko chmiel. Nie jest za to wyczuwalny przesadnie alkohol. [2.5]
                    Smak: Dobre dla podniebienia, czuć fajną goryczkę oraz jakieś aromaty owocowe. Smak utrzymuje się parenaście sekund po wypiciu łyka. [4]
                    Wysycenie: Bardzo dobre. Nie ma się uczucia przesadnego wysycenia. Wszystko w normie. [5]
                    Opakowanie: Dość wyrazista etykieta z kontrą sprawia, że piwo trudno pomylić z jakimś innym. Informacje na etykiecie czytelne. Szata graficzna w porządku. [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.65]
                    Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #11
                      Może trafiłem na jakąś feralną butelkę... Nie chce mi się sprawdzać... Smak: Alkohol, alkohol, słodki, odrobina karmelu. Taka przesłodzona krówka z baaaaaardzo alkoholowym nadzieniem. Praktycznie mało przypomina piwo. bleeee. Słodkie i lekko podgniłe.
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładny, jasnobursztynowy. [4.5]
                        Piana: Śnieżnobiała, średniobąblowa. Wysoka i puszysta. Po kilku minutach opada do cienkiej powłoki, która zostaje prawie do końca. [4]
                        Zapach: Średniointensywny. Słodowy z lekko maślanym tłem. Później lekko wyczuwalne warzywa w tle. Nie jest przyjemny, ale przynajmniej nie czuć alkoholu. [3]
                        Smak: Lekko słodowy początek, później dociera średniej mocy goryczka, która dość długo zostaje w posmaku. Nawet dobrze zrównoważony, ale treściwość średnia. [4]
                        Wysycenie: Dobre, nie za duże, nie za małe. Później mocno łagodnieje. [4]
                        Opakowanie: Etykieta z pionowym napisem z drzewem w tle. Kolorystyka dopasowana do mocnego piwa. Na kontrze podane parametry, a kapsel z logo browaru. [4]
                        Uwagi: Warka z datą 26.XI.2011. Kupione w tyskim Świecie Piwa.

                        Moja ocena: [3.675]
                        Attached Files
                        Last edited by Kwadri; 08-07-2011, 18:59.
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎