Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Duvel Moortgat, Tournée Générale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    Duvel Moortgat, Tournée Générale

    Ekstrakt nieznany, alc. 6,5 % vol.
    Piwo robione dla programu telewizyjnego „Canvas” (www.canvas.be). Co oni z nim tam robią? Nie mam pojęcia.
    Skład: woda, słód jęczmienny, pszenica, chmiel, drożdże, cukier, kolendra, skórka pomarańczy.
    Zapach. Na początku słodki z wanilią w tle. To po chwili znika. Pozostają goździki, kolendra i trochę cytrusów.
    Piana drobniutka, lekko przydymiona, bardzo ładna, ale nie wyrasta zbyt wysoko i szybko opada. Ciągle jednak jest w postaci kożuchowatych placków na powierzchni i ściankach szkła.
    Gazu sporo. Mały kaliber, ale za to całe serie. Agresywne, nadają ostrości.
    Piwo dwukolorowe. (Ze względu na pojemność 0,75 piłem na dwa rozlania.)
    Pierwsze rozlanie: kolor złoto-pomarańczowy, w miarę klarowny.
    Rozlanie drugie: bursztynowy, matowy od osadu.
    Smak nie ma słodyczy. Dominuje wytrawność przypraw, jest coś owocowego, ale bez słodyczy. Chciałoby się czegoś jeszcze. Brakuje mi słodowości.
    Dobre, tylko dobre.
    Attached Files
  • rkr205
    Member
    • 11-2003
    • 32

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław Wyświetlenie odpowiedzi
    Piwo robione dla programu telewizyjnego „Canvas” (www.canvas.be). Co oni z nim tam robią? Nie mam pojęcia.
    Belgijska telewizja Canvas nakręciła 10-cio odcicnkowy serial pt."Tournee Generale" o piwie belgijskim, czego efektem było uwrzenie jednej warki piwa o tej samej nazwie.
    Tutaj link jak "komponowano" to piwo: http://video.canvas.be/tournee-gener...9-biercocktail
    A tutaj ocena ekspertów:


    Zakupiłem w czasie ostatniej wizyty w "królestwie piwa" - dla ciekawych - cena 2,79 Euro za butelkę 0,75 l. Jeszcze niedegustowane.
    Last edited by rkr205; 22-08-2010, 12:03.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎