Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Raasted, Hindbærtrippel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Raasted, Hindbærtrippel

    W najważniejsze święto w roku trzeba świętować najlepszym, co się ma w lodówce. Wyjąłem więc na wieczór tego Raasteda, piwko z mojego ulubionego browaru. Tripelek z puree malinowym i kolendrą - czegóż więcej może chcieć człowiek, którego lokalny browar w dalekiej galaktyce produkuje znane w każdym zakątku Imperium Irlandzkie Czerwone? Do tego leje dziś jak złe, to i 8,5% mocy ładnie powinno rozgrzać
    Piana b. trwała i gęsta, biała.
    Gazu niewiele.
    Kolor ciemnoróżowowy. Najbardziej różowe piwo, jakie zdażyło mi się widzieć, oczywiście poza wspomnianym wcześniej miedzygalaktycznym cudem. Mętne, rzecz jasna.
    W zapachu maliny, bardziej malinowe niż to, co próbują mi wciskać w tutejszych supermarketach, słód, biszkopty i taka lekko pszeniczno-cytrusowa nutka, która pewnie pochodzi od drożdży, ale też daje sie wyjaśnić (logicznie, nie chemicznie :P) przez obecność słodu pszenicznego w zasypie.
    W smaku, jak przystało na piwo deserowe, łagodność godna szwajcarskiego zegarmistrza, na pierwszym planie stonowana, lekko ziołowa goryczka, sporo malinowości przy zerowej słodoczy, trochę cytrusów, trochę ciasteczkowe.
    Wspaniałe piwo światowej klasy! Absolutnie genialne!
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #2
    Butelka szampańska 0,375 l:
    Attached Files
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎