Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Piwo Furtiana

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    BOSS, Piwo Furtiana

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Alkohol 5,5% , ekstrakt 13,1%.
      Barwa ciemnozłocista. Piana szybko opada.
      W smaku chlebowe, lekko ziemiste z wyrażną, silną goryczką i słodowymi nutami w tle.
      Goryczka zdecydowanie dominuje.

      Comment

      • Cannabee776i99
        Senior
        • 08-2009
        • 658

        #4
        Bardzo ciekawe piwo. Zgodzę się z przedmówcą, że goryczka to najważniejszy element tego piwa. W moim odczuciu goryczka jest taka 'ejlowa', mam wrażenie, że jest to piwo górnej fermentacji.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jasnozłocista, typowy pils [5]
          Piana: drobniutka, gęsta, opada szybko, nie osadza sie na szkle [3.5]
          Zapach: intensywny zapach fermentacji oraz słodowy [3]
          Smak: dość miłe, prawie treściwe jednak w tej treściwości pojawiają się zbyt wodniste odczucia, dominuje goryczka, lekki chmielowy posmak [4]
          Wysycenie: prawie odpowiedni, przeszkadza mi minimalnie szczypanie w język, w szkle nie widać ani jednego bąbelka [4.5]
          Opakowanie: prosta etykieta może być ładna le musi ja zrobić grafik z głową, a nie dziecko neostrady czytające Pop Corn, do tego na piwie benedyktyńskim kapsel Polskie Piwo? Powinien być "Benedyktyńskie Piwo" [3.5]
          Uwagi: Można wypić ze smakiem ale mając do wyboru lepsze raczej już po nie nie sięgnę, zakupione za 4.50 w:


          Moja ocena: [3.65]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Demandred
            Member
            • 04-2007
            • 34

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłociste, klarowne. Bez zarzutu. [5]
            Piana: Drobnoziarnista, gęsta. Po nalaniu około dwucentymetrowa warstwa w szklaneczce 0,33l. Po chwili opada i do końca spożycia utrzymuje się dywanik leciutko osadzający się na szkle. [4.5]
            Zapach: Intensywny słodowy. [3.5]
            Smak: Goryczkowe, dość odczuwalnie chmielone. Pod koniec da się wyczuć lekką nutę karmelową. [4]
            Wysycenie: Bez zarzutu. Nie drapie w gardło, do końca spożycia widać unoszące się bąbelki, podtrzymujące pianę. [5]
            Opakowanie: Butelka 0,33l z długą szyjką, taka sama jak dawne piwa z Ciechanowa. Etykieta typowa dla Benedyktynów, prosta ale treściwa, sprawia wrażenie domowej. Do tego czarny kapsel bez oznaczeń. [4]
            Uwagi: Nie zawiodłem się na kolejnym produkcie z Witnicy. Piwo z pewnością ciekawe i do powtórzenia. Jedynym jego minusem jest cena, która to wynosi 4,50zł za butelkę 0,33 litra.

            Moja ocena: [3.975]
            Last edited by Demandred; 20-08-2010, 00:31.

            Comment

            • Czapayew
              Senior
              • 10-2002
              • 1966

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnożółty, wręcz oranżadowy [3]
              Piana: Tradycyjnie - dużo i obficie na początku, potem mikro [3.5]
              Zapach: Uuuu... Lekka stęchlizna, słabo zachęcająca do spożycia [2.5]
              Smak: Nijaki, lekko zwiętrzały, dominuje nuta słodowa [2.5]
              Wysycenie: W normie. [4]
              Opakowanie: Etykieta "zakonna", ale bez specjalnego pomysłu, kapsel czarny [2.5]
              Uwagi: Kupione w sklepie benedyktyńskim w Inowrocławiu. Ciężki był żywot furtiana, ktury musiał pić takie piwo. A szczególnie, jeśli płacił 4 zł za butelikę 0,33 l.

              Moja ocena: [2.7]
              Last edited by Czapayew; 21-08-2010, 21:27.
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Mocnozłote, jak na 13-stkę przystało. [4]
                Piana: Średniobąblowa, ładnie się pieni. Opada powoli do dywanika, który zostaje prawie do końca. Zostawia małe ślady. [4]
                Zapach: Chmielowy, intensywny i bez przykrych niespodzianek w tle. Po chwili ujawnia się słodowo-owocowy aromat. Miły. [4]
                Smak: Na pierwszy plan wysuwa się mocna gorycz, która długo pozostaje i dominuje. W tle wyczuwam lekką kwaskowość. Dobre. [4]
                Wysycenie: Dobre, wysokie, nie przegazowane. Widać uciekające bąble. [4]
                Opakowanie: W klasztornym stylu, ale skromne. Wszystkie informacje podane. Duży minus za kapsel "Polskie Piwo", który tu totalnie nie pasuje. [4]
                Uwagi: Pozytywne piwo, ale cena nie zachęca do częstego zakupu.

                Moja ocena: [4]
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ładne, głębokie złoto. [5]
                  Piana: Z początku dość ładna, opada do dziurawej kołderki i nieźle osadza się na ściankach. [4]
                  Zapach: Silny, zaskakująco chmielowy, z lekką ziarnistością. W tle lekka nuta piwniczna. [4]
                  Smak: Tu też wyraźna chmielowość i niezłą goryczka, spychająca słabą słodowość w tło. W posmaku goryczka i leciutka chlebowość.
                  Za mało treści jak na ekstrakt 13,1, wiec pomimo niezłego chmielenia muszę obniżyć notę. [3.5]
                  Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
                  Opakowanie: Etykieta "klasztorna", ale bez polotu, zbyt blada, kolory za bardzo zlewają się ze sobą. Kontra prostacka, kapsel "Polskie Piwo" nijak tu nie pasuje. [2]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.75]

                  Comment

                  • GaryFisher
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 739

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, ładny, trochę osadu pływa [5]
                    Piana: Bardzo wysoka średnioziarnista, nie zmieściła się na raz
                    dziurawieje i powoli opada, zostawia kręgi na szkle. [4.5]
                    Zapach: Całkiem przyjemny, słodowo-chmielowo-piwniczny, średnio intensywny; hehe pod koniec, po ogrzaniu czuć taką owocową kwaskowość jak w Belgijskich, klasztornych ejlach [4]
                    Smak: Pełny, słodowo-chmielowy, mocną goryczką i metalicznością (która później znika) dosyć ciężki, lekko słodkawy, w tle jakaś piwniczna nuta szczególnie po ogrzaniu; bardzo dobre piwo. [4.5]
                    Wysycenie: Średnie, starczy do końca [4.5]
                    Opakowanie: Flaszka 0.33 jak od Magnusa i Nałęczowskiego, prosta etykieta z logo "Produkty Benedyktyńskie", czarny kapsel "Polskie Piwo" [4]
                    Uwagi: Zakupione w: Rodzinka Bis w Warszawie
                    Data ważności: 11.04.2011
                    Soundtrack: "Painkiller" by Judas Priest

                    Moja ocena: [4.325]
                    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                    Comment

                    • Jurgenau
                      Junior
                      • 06-2012
                      • 26

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasny, ciemno złoty, przyjemny dla oka. [4.5]
                      Piana: Drobnoziarnista, na początku wysoka, jednak szybko znika, ale pozostaje jej cienka warstwa do końca. [4]
                      Zapach: Słabo intensywny czuć zarówno chmiel, jak i słód. [3]
                      Smak: Miłe zaskoczenie. Sporo w smaku goryczki, oczywiście na plus. W tle zapach wilgoci, długo nie wietrzonego pomieszczenia. [4]
                      Wysycenie: Wizualnie bardzo duże, jednak w smaku nie aż tak wyczuwalne. [3.5]
                      Opakowanie: Nienachalne, skromne, pasujące do Produktów Benedyktyńskich. [4.5]
                      Uwagi: Przyzwoite piwo, jednak ze względu na cenę była to jednorazowa przygoda.

                      Moja ocena: [3.675]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎